No Recent Activity

5 Visitor Messages

 1. View Conversation
  Pershendetje Ferrariteam!
  Ju ve ne dijeni se goditja juaj ishte ne shenje.Firmware qe me derguat duket kishte "ADN" e ketij aparati Vantage X121SCI,sepse e mori ngarkimin qe ne fillim me Winup1.5,pastaj cdo gje vajti normal ne te gjitha Upgrate-t e tjera deri ne programin e fundit.Te falenderoj edhe nje here,u tregove i sakte si "skuderia teknike e FERRARIT".Qofsh gjithmone i nderuar.
  Me respekt Tele
 2. View Conversation
  FERRARITEAM!
  Me kerkuat t`ju shkruaj per problemin tim me aparatin "Vantage X121SCI".Ju kam derguar dy Email-,por nuk kame mare pergjigje.Ma shprehet vete gadishmerine per te ne ndihmuar.Ndihme eshte edhe nese me dergoni pergjigjen"Nuk ju ndihmoj dot" apo"Problemit tend nuk i behet dermani".Vetem shkruani dicka edhe nese nuk e zgjidhni dot "teknikisht" hallin tim.Te di ,te pakten qe jeni mire me shendet.(shaka)Me nderime
 3. View Conversation
  FERRARITEAM!
  Te dergova nje mesazh,pas mesazhit tuaj te pare.,ku shpjegoja problemin tim.Nuk e di nese e moret.Jam ne,pritje te ndihmes tuaj.Aparati im eshte Vantage X121SCI.I ngarkova programin "Concord Evo",te postuar kohe me pare ne forum.Duket ai nuk ishte ekuivalent i modelit te aparatit tim,por i X111SCI,pasi ky tip me del ne Menu info te aparatit tim.Jo vetem qe s`me beri pune,por nuk me pranon asnje program origjinal te X121SCI.Kam bere shume prova ,te sugjeruara nga miqte e forumit,por asgje,error.Pranon vetem firmware te "concord evo".Tani jam ne pritje te ndihmes tuaj,te cilen po ma afroni me bujari.Qofsh i mbare dhe faleminderit.
 4. View Conversation
  pershendetje kam nje starsat x95usb gabimisht i hodha nje sw gabim dhe tani ka ngelur ne boot ke ndonje zgjidhje. flm
 5. View Conversation
  φιλε γιαννη εσυ η κανω λαθος?θα σε παρω τηλ μετα να σου πω κατι κουφο....
Showing Visitor Messages 1 to 5 of 5
About ferrariteam

Basic Information

Date of Birth
12-06-1957 (62)
About ferrariteam
Biography:
i am ferrariteam,love this car...
Location:
italy
Interests:
sat receivrs
Occupation:
worker
Receiver:
vantage,star sat,etc

Statistics


Total Uploads
Total Uploads
0
Uploads Per Day
0
Total Posts
Total Posts
282
Posts Per Day
0.07
Visitor Messages
Total Messages
5
Most Recent Message
06-04-2011 15:28:34
General Information
Last Activity
10-10-2019 22:15:35
Join Date
20-01-2009

1 Friend

 1. ylvi ylvi is offline

  Banned

  ylvi
Showing Friends 1 to 1 of 1