Matches Broadcast on TV 09-10-09.


Channels and times may change without prior notice


###################################


Friday
09/10/2009 4:30

2nd Set ATP - World Tour 500 Series - Tokyo - Japan Mikhail Youzhny - Russia 1 : 0 (6) Tomas Berdych - Czech Republic Quarterfinals

Aljazeera Sport 2
Friday
09/10/2009 6:00 ATP - World Tour 500 Series - Tokyo - Japan Ernests Gulbis - Latvia -- : -- (2) Jo-Wilfried Tsonga - France Quarterfinals

Aljazeera Sport 2
Friday
09/10/2009 7:00 ATP - World Tour 500 Series - Beijing - China (7) Robin Soderling - Sweden -- : -- Ivan Ljubicic - Croatia Quarterfinals

Aljazeera Sport +7
Friday
09/10/2009 8:30 Australia League A Melbourne Victory FC -- : -- Sydney FC Week: 10

Fox Soccer Channel
Friday
09/10/2009 11:00 ATP - World Tour 500 Series - Beijing - China (1) Rafael Nadal - Spain -- : -- Marat Safin - Russia Quarterfinals

Aljazeera Sport +7
Friday
09/10/2009 13:00 UEFA European U-21 Qualifiers Serbia - Youth -- : -- Cyprus - Youth Group 7

RTS Sat
RTS 1
Friday
09/10/2009 13:00 Syrian League Tishreen SC -- : -- Al-Ittihad of Aleppo Week: 1
Al-Assad Stadium
24C
Away match

Syrian TV 2 - Local
Friday
09/10/2009 13:00 UEFA European U-19 Qualifiers England -- : -- Finland Bezigrad Stadion
11C
Group 02

Aljazeera Sport +4
Friday
09/10/2009 14:00 Libyan League Division 1 Al-Hilal -- : -- Annaser Week: 1
Stad Hugo Chavez
20C
Away match

libya sports
Friday
09/10/2009 14:00 Libyan League Division 1 Alakhdhar -- : -- Alahly Tripoli Week: 1
Stad alwatika alkhdra
20C
Away match

libya sports
Friday
09/10/2009 14:30 World Youth Championship South Korea - U-20 -- : -- Ghana - U-20 Quarterfinals
Mubarak Staduim
22C

ART Sport 4
Friday
09/10/2009 14:30 Libyan League Division 1 Olympic Azzaweya -- : -- Alittihad Week: 1
Al-Olympique Stadium
17C
Away match

libya sports live
Friday
09/10/2009 15:30 UEFA European U-21 Qualifiers Latvia - Youth -- : -- Romania - Youth Group 1

Sport.ro - Romania
Friday
09/10/2009 16:00 UEFA European U-21 Qualifiers Greece - Youth -- : -- Portugal - Youth Group 9

NET
TVI
Friday
09/10/2009 16:00 Polish Volleyball League Siatkarz Wielun -- : -- PGE Skra Bełchatow Week: 1
Away match

Polsat Sport
Friday
09/10/2009 16:00 Confederations Futsal Cup Iran -- : -- Uruguay Round: 3
Match # 5

libya sports
Friday
09/10/2009 17:00 UEFA European U-21 Qualifiers Ukraine - Youth -- : -- Belgium - Youth Group 8

TRK Ukraina
Friday
09/10/2009 17:00 UEFA European U-21 Qualifiers Finland - Youth -- : -- Netherlands - Youth Group 4

Eredivisie Live (NL)
Friday
09/10/2009 18:00 World Youth Championship Italy - U-20 -- : -- Hungary - U-20 Quarterfinals
Mubarak Staduim
22C

ART Sport 4
Friday
09/10/2009 18:00 Confederations Futsal Cup Solomon Islands -- : -- Guatemala Round: 3
Match # 6

libya sports
Friday
09/10/2009 18:15 Friendlies - National Germany - Youth -- : -- Slovenia - Youth
DSF Sport
Serbia) Sport Klub)
Sport Klub (Slovenija)
Friday
09/10/2009 18:15 Adriatic Basketball League KK Bosna - Bosnia And Herzegovina -- : -- Zagreb - Croatia Week: 1
Away match

BH-TV1
Friday
09/10/2009 18:30 France Pro A Basketball League SAOS CHORALE DE ROANNE BASKET -- : -- ASVEL BASKET Week: 2
Away match

Sport +
Friday
09/10/2009 18:35 Ireland Premier League Derry City FC -- : -- Shamrock Rovers Dublin Week: 31

RTE One
Friday
09/10/2009 18:45 UEFA European U-21 Qualifiers England - Youth -- : -- Macedonia - Youth Group 9

Chelsea TV
(Sport Klub (Hungary
(Sport Klub (Romania
Sport Klub (Polska+)
Sport Klub+(Serbia)
Tring TV (Albanian)
Friday
09/10/2009 18:50 UEFA European U-21 Qualifiers Malta - Youth -- : -- France - Youth Group 8

Direct 8
Friday
09/10/2009 19:15 Portugal League Cup Academica Coimbra -- : -- SC Beira Mar Round 2

Sport TV 1

ELVIS