Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Pjate 240m

 1. #1

  Arrow Pjate 240m

  Pershendetje te gjitheve.Banoj ne athine dhe dua te bleje nje pjate 240m.Me kane thene fjale te mira per marken FAMAVAL (Portugaleze).Mos di ndonjeri na bashkatdhetaret te me thote se ku mund ta gjej dhe sa leke kushton.Faleminderit e pune te mbare.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pjate 240m

  Quote Originally Posted by kris78 View Post
  Pershendetje te gjitheve.Banoj ne athine dhe dua te bleje nje pjate 240m.Me kane thene fjale te mira per marken FAMAVAL (Portugaleze).Mos di ndonjeri na bashkatdhetaret te me thote se ku mund ta gjej dhe sa leke kushton.Faleminderit e pune te mbare.
  240? ce do mer lal? me siguri paske kusherinj ne rusi

  jo nuk di ku mund te kete ne shitje si ky model her e pare qe po e degjoj

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Pjate 240m

  :) Apo do me hedh noj satelit ne hapesire? Si ajo pjate vetem stacionet televizive mbajne:
  Une them te mjafton nje 120'ce.
  Gjithsesi ti vendos vete

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Pjate 240m

  kjo besoj se te mbaron pune madje mund te lidhesh dhe me ufot  Specification

  240cm C/KU band prime focus dish antenna
  Panels (sections): 6
  C-Band gain @4.0 GHz 38.39 dB
  KU - Band gain @12.5 GHz 48.04 dB
  Focus length: 915 mm
  Mounting type: ground mount
  Pole diameter acceptable: 75 mm
  Net weight: 62.5 kg
  Includes floor stand

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Pjate 240m

  Ketu ke nje tjeter, dhe per me shume kliko ketu.

 6. #6
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Pjate 240m

  pjate e mire , si marke eshte , ChannelMaster Offset 240cm PTB. edhe prodelin. pastaj ka edhe shume te tjera.

 7. #7
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Pjate 240m

  Nuk besoj se gjen dot ne shitje te lire sepse nuk jepet. Kur une e kam blere 180 cm rreth vitit 2000 e kam blere ne emer te nje shokut tim i cili kishte lishence per nje television lokal dhe vetem nese paraqiteshe me lishencen atehere mund te jepej dhe ta blije. Dhe une keshtu e kam blere dhe e kam ne gjendje pune me motor tani. Pra nuk e besoj se gjen dot ne shitje.

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pjate 240m

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Nuk besoj se gjen dot ne shitje te lire sepse nuk jepet. Kur une e kam blere 180 cm rreth vitit 2000 e kam blere ne emer te nje shokut tim i cili kishte lishence per nje television lokal dhe vetem nese paraqiteshe me lishencen atehere mund te jepej dhe ta blije. Dhe une keshtu e kam blere dhe e kam ne gjendje pune me motor tani. Pra nuk e besoj se gjen dot ne shitje.
  per shqiperi po flet? se spo kuptoj? ne itali ne dyqan ke ne shitje dhe 320 jo me 240.
  por halli eshte se dyqani nuk shet online prandaj dhe nuk e ndihmova dot, sepse duhet me gjet online ne shitje, se perndryshe ka sa te duash, vetem te kesh.

 9. #9
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Pjate 240m

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  per shqiperi po flet? se spo kuptoj? ne itali ne dyqan ke ne shitje dhe 320 jo me 240.
  por halli eshte se dyqani nuk shet online prandaj dhe nuk e ndihmova dot, sepse duhet me gjet online ne shitje, se perndryshe ka sa te duash, vetem te kesh.
  Mbase nuk e di por aso kohe kur e kam marre e kam porositur ne Greqi dhe ta tregova menyren se si e kam marre sepse dhe atje nuk kishte ne treg te lire. Mbase tani eshte me ndryshe por atehere nuk lejohej shitja e pjatave me ato permasa qe e morra une.

 10. #10
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Pjate 240m

  po ke te drejte dhe tani e tille eshte duhet te marresh leje tek (pallati) 2.nga polidhomia ose institucioni i lejeve te ndertimit...para nja 2 muajsh nje doktor qe eshte nga arabia me afroj ti beja montimin( nilsat) por per keto arsyje qe nuk i kishte nuk e bera ....dhe ika ..ai e kishte marrr1500 euro 2.40cm..dhe para nje jave me erdhi dhe me tha qe nuk e kisht vene.,.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •