Results 1 to 5 of 5

Thread: Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  06-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  337
  Uploads
  6

  Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  deshta ketu per me ju vet se kush din me tregu se a muna une ne kosov per me kthy Saqin a po Satelitin per me pa Astra 3A at 23.5°E

  edhe a duhet te sillet Saqi ( Sateliti ) ne te djatht a po ne te Majt per me pa keta Astra 3A at 23.5°E mundesisht le te me tregoj aj qe din per keta

  :D

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  Mirdita The-Rock,
  sat duhet te sillet ne te majte, sic je tek Astra 19e ku ti shikon RTL ARD dhe ZDF sillu majtas 4 grade ose 4 centimentra... nga 19e te shkosh tek 23.5e.

  Kije parasysh:
  Ky satelit ne disa paketa si Kabel Deutschland trasmeton me nje format ku FEC eshte 9/10 nderkohe qe standart eshte 1/2, 2/3, 3/4, 5/6 dhe 7/8 ndersa 9/10 mund te jete format HD ose ndonje aparat i bere enkas per disa lloje kanalesh ne kete satelit, ndaj kije parasysh kete. Paketa qe po te flas ndodhet ketu
  vetem frekuenca e pare 11475 V dhe e fundit 12725 V qe punon me NAGRA2 dhe qe me kode hapet koded i ke tek nen forumi Nagra, te tjerat frekuenca jane ato me opsionin 9/10 DVB-S2 ne FEC.
  Edhe pse harta mbulimit e tregon qe Kosoven e perfshin prap kam nje dyshim se do te doje te paktem nje sac minimumi 100cm ose 1 meter e siper.

  Si perfundim e ke 4.5grade nga e majta kete sat qe po kerkon.
  uroj ta gjesh shpejt!

  persh dhe gjithe te mirat

 3. #3
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  deshta ketu per me ju vet se kush din me tregu se a muna une ne kosov per me kthy Saqin a po Satelitin per me pa Astra 3A at 23.5°E

  edhe a duhet te sillet Saqi ( Sateliti ) ne te djatht a po ne te Majt per me pa keta Astra 3A at 23.5°E mundesisht le te me tregoj aj qe din per keta

  :D
  Frekuencat me sinjal me te forte per ne Shqiperi jane 10862/h/22000 -----11914/h/27500 ---12168/v/27500 Keto frekuenca i kam kapur pa problem dhe kane kanale qe transmetojne Free Gjithashtu ne FR 12565/h/27500 .Jane kanale te paketes skylink qe transetojne ne kodifikimin cw -cryptoworks po qe nuk i dihen kodet.

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  06-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  337
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  SkinArt edhe balili ju falemenderoj shum per kete Ndihem nuk do ja harroj kurr kete ndihem :D

  Kerkoj Nga Staff i SatSupreme'it qe te

  Mbyllet Tema:

 5. #5
  VIP Member <<Supervisor™>>'s Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,878
  Uploads
  4

  Re: Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  SkinArt edhe balili ju falemenderoj shum per kete Ndihem nuk do ja harroj kurr kete ndihem :D

  Kerkoj Nga Staff i SatSupreme'it qe te

  Mbyllet Tema:

  OK, Tema u Mbyll

Similar Threads

 1. Info Kerkoj Ndihem Per Dreambox 500s
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 06-09-2009, 21:08:17
 2. Kerkjo ndihem per CanalDigitaal:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 30-05-2009, 23:50:58
 3. Kerkoj Ndihem Per Opticum:
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 25-05-2009, 14:37:36
 4. Kerkoj Ndihem per reseverin METABOX III
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 23-04-2009, 14:54:45
 5. [Ndihem] Rreth Thor'avë
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 21:37:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •