Results 1 to 8 of 8

Thread: ndihm rreth- Digi tv nuk po e mar vesh aspak

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  ndihm rreth- Digi tv nuk po e mar vesh aspak

  Mė ndihmon kush rreth- digi tv- si shkruhet apo si eka emrin e gjith sateliti digi tv dhe si ta fus ket reciver, dhe afer kujt ekap sinjalin . kam reciever digitallworld sci 2110E .. edhe nji ndihm per

  Thor 2/3(1.w)--1.0 West te komshiku im i kap kanalet bile bile edhe Tv 21 free . film+ e shum kanale tjera ku qendron problemi edhe nese ka mundesi disa frekuenca

 2. #2
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  Mė ndihmon kush rreth- digi tv- si shkruhet apo si eka emrin e gjith sateliti digi tv dhe si ta fus ket reciver, dhe afer kujt ekap sinjalin . kam reciever digitallworld sci 2110E .. edhe nji ndihm per

  Thor 2/3(1.w)--1.0 West te komshiku im i kap kanalet bile bile edhe Tv 21 free . film+ e shum kanale tjera ku qendron problemi edhe nese ka mundesi disa frekuenca
  Emri i satelitit njihet ose eshte Thor ose ne te kundert perdoret dhe tek disa aparate dhe si Intelsat 10-02 @ 1° West por kjo e fundit shume rralle.
  Ky satelit eshte 1° West "ne perendim" dmth nga hotbird do te levizesh pjaten rreth 13 grade djathtas duke i qendruar nga mbrapa pjates si dhe duke e ulur shume pak kendin e pjates.
  11785 H 28000 5/6
  12527 H 27500 3/4
  12531 V 23340 3/4
  12563 V 27500 3/4
  12563 H 27500 3/4
  12607 H 27500 3/4
  12643 H 27500 3/4
  12643 V 27500 3/4
  12687 H 27500 3/4
  12687 V 27500 3/4
  12718 V 18400 3/4
  12723 H 27500 3/4
  Keto jane te gjitha frekuencat e paketes DigiTV.
  Por per te pare keto kanale ti duhet qe aparatit tend ti kalosh kodet e kesaj pakete te cilat vendosen ne Nagravision 2 21 11 /20 11
  Kodet jane keto ketu aktualisht
  Key 00: 6F 91 B5 5D B7 36 1C 38 C5 3E 5B FE 18 6B AD C1
  Por dhe dicka tjeter qe te ti marre keto kode mbase aparati jot do nje rifreskim te softwerit qe ka pasi mund ta kete te vjeteruar dhe nuk i hap pastaj kanalet edhe pse ti i vendos ne rregull kodet. Shpresoj te te kem ndihmuar ndopak.

 3. #3
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Emri i satelitit njihet ose eshte Thor ose ne te kundert perdoret dhe tek disa aparate dhe si Intelsat 10-02 @ 1° West por kjo e fundit shume rralle.
  Ky satelit eshte 1° West "ne perendim" dmth nga hotbird do te levizesh pjaten rreth 13 grade djathtas duke i qendruar nga mbrapa pjates si dhe duke e ulur shume pak kendin e pjates.
  11785 H 28000 5/6
  12527 H 27500 3/4
  12531 V 23340 3/4
  12563 V 27500 3/4
  12563 H 27500 3/4
  12607 H 27500 3/4
  12643 H 27500 3/4
  12643 V 27500 3/4
  12687 H 27500 3/4
  12687 V 27500 3/4
  12718 V 18400 3/4
  12723 H 27500 3/4
  Keto jane te gjitha frekuencat e paketes DigiTV.
  Por per te pare keto kanale ti duhet qe aparatit tend ti kalosh kodet e kesaj pakete te cilat vendosen ne Nagravision 2 21 11 /20 11
  Kodet jane keto ketu aktualisht
  Key 00: 6F 91 B5 5D B7 36 1C 38 C5 3E 5B FE 18 6B AD C1
  Por dhe dicka tjeter qe te ti marre keto kode mbase aparati jot do nje rifreskim te softwerit qe ka pasi mund ta kete te vjeteruar dhe nuk i hap pastaj kanalet edhe pse ti i vendos ne rregull kodet. Shpresoj te te kem ndihmuar ndopak.
  shum flm per ndihmen sdi ku qendron problemi te un e kapa disi signalin me kualitet bukur t mir por puna esht se kur po e shtypi SW1 port APO SW2 ETC me humb signali nese keni pak ndihm pse po me humb . digi keys qe i permende ma lart te gjitha ishin mir ne NAGRA 2
  ndoshta esht faji edhe pse esht --intelsat 10-02- 1.W apo esht me mir me
  Thor nuk po edi si shenohet ky thor nese mundesh edhe nji here ta shenojsh ashtu si duhet un ta futi en aparat ja shiko foton si kam futur me
  - SETEDITOR-intelsat 10-02 1.W ne aparat

 4. #4
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  shum flm per ndihmen sdi ku qendron problemi te un e kapa disi signalin me kualitet bukur t mir por puna esht se kur po e shtypi SW1 port APO SW2 ETC me humb signali nese keni pak ndihm pse po me humb . digi keys qe i permende ma lart te gjitha ishin mir ne NAGRA 2
  ndoshta esht faji edhe pse esht --intelsat 10-02- 1.W apo esht me mir me
  Thor nuk po edi si shenohet ky thor nese mundesh edhe nji here ta shenojsh ashtu si duhet un ta futi en aparat ja shiko foton si kam futur me
  - SETEDITOR-intelsat 10-02 1.W ne aparat
  Tek opsioni 39 ne dritarja e sateliteve te lexon shume bukur Thor 2-3. Ai eshte sateliti qe ti kerkon vendos sinjalin kap ndonje nga kanalet e lira Psh tek frekuenca e pare qe te kam postuar eshte nje kanal me muzike free kape ate njehere dhe me pas provo celsat dhe nese nuk do i hapi kanalet kur ti te vendosesh celsat atehere aparati ka nevoje per nje softwer me te ri se ai qe ka aktualisht qe te beje te mundur leximin e ketyre celsave.

  Dhe megjithe keto qe te shpjegova po te them se nuk ka shume nevoje qe emri i satelitit te jete i sakte sepse dhe ne nje satelit me emer tjeter por ne pozicionin ku eshte thori do te bente te njejten pune si ta kishte emrin thor por gjithsesi mos u ngatero me keto ti e ke shume mire aty tek opsioni 39 te shkruar thor 2-3. Ai eshte.

 5. #5
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Tek opsioni 39 ne dritarja e sateliteve te lexon shume bukur Thor 2-3. Ai eshte sateliti qe ti kerkon vendos sinjalin kap ndonje nga kanalet e lira Psh tek frekuenca e pare qe te kam postuar eshte nje kanal me muzike free kape ate njehere dhe me pas provo celsat dhe nese nuk do i hapi kanalet kur ti te vendosesh celsat atehere aparati ka nevoje per nje softwer me te ri se ai qe ka aktualisht qe te beje te mundur leximin e ketyre celsave.

  Dhe megjithe keto qe te shpjegova po te them se nuk ka shume nevoje qe emri i satelitit te jete i sakte sepse dhe ne nje satelit me emer tjeter por ne pozicionin ku eshte thori do te bente te njejten pune si ta kishte emrin thor por gjithsesi mos u ngatero me keto ti e ke shume mire aty tek opsioni 39 te shkruar thor 2-3. Ai eshte.
  FLM edhe nji her per mundin tend do eprovoj ashtu si thua ti por si duket koha me shi nuk me len ta bej punen ashtu si duhet edhe nji lutje nese mundesh naj soft ma te ri ka qen mir nuk po edi qfar freskimi ka aparati im
  do eceki edhe nji here emrin e aparatit -DIGITALLWORLD SCI 2110 E --OSE BEN I NJEJTI SOFTWER EDHE PER 2100 E SHUM FLMMMM KLMMM

 6. #6
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  FLM edhe nji her per mundin tend do eprovoj ashtu si thua ti por si duket koha me shi nuk me len ta bej punen ashtu si duhet edhe nji lutje nese mundesh naj soft ma te ri ka qen mir nuk po edi qfar freskimi ka aparati im
  do eceki edhe nji here emrin e aparatit -DIGITALLWORLD SCI 2110 E --OSE BEN I NJEJTI SOFTWER EDHE PER 2100 E SHUM FLMMMM KLMMM
  Ky eshte nje softwer i dt 5/1/2009 dhe eshte per DIGITALLWORLD SCI 2100 E. Kete munda te gjej se nuk kisha kohe.

 7. #7
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Ky eshte nje softwer i dt 5/1/2009 dhe eshte per DIGITALLWORLD SCI 2100 E. Kete munda te gjej se nuk kisha kohe.
  aldo-- shum flm shoki nji kafene borxh ta kam ahhah me ndihmen tende un arrita ta rregulloj. Punon prefekt te gjitha kanalet i hap pa asnji problem siq e pash un sinjali ma i dobėt qenka te RTV 21+ por un e kapa edhe ket, dhe sdi a esht- KTV- PO MENDOJ KANALET EKOSOVES Meqense nuk na vyn ne kosov kta kanale se i kem toksor por me dit bėn .. falenderoj nga kosova per zemer edhe nji here klm ...

 8. #8
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: ndihm rreth- Digi tv nuk jam ka e mar vesh aspak

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  aldo-- shum flm shoki nji kafene borxh ta kam ahhah me ndihmen tende un arrita ta rregulloj. Punon prefekt te gjitha kanalet i hap pa asnji problem siq e pash un sinjali ma i dobėt qenka te RTV 21+ por un e kapa edhe ket, dhe sdi a esht- KTV- PO MENDOJ KANALET EKOSOVES Meqense nuk na vyn ne kosov kta kanale se i kem toksor por me dit bėn .. falenderoj nga kosova per zemer edhe nji here klm ...

  Me vjen mire qe arrite ta zgjidhesh problemin sepse keshtu dhe meson qe here tjeter ta dish dhe ti kuptosh si behen gjerat. Flm dhe per kafen po e quaj sikur e kam pire gjithashtu me behet qefi edhe qe gjete zgjidhje tek forumi jone. Faleminderit dhe njehere, kalofsh mire dhe vazhdo te frekuentosh forumin sepse ka shume gjera te bukura te reja qe dalin prej te cilave dhe meson shume.

Similar Threads

 1. Question Ndihmė rreth Opticum 4050 CX
  By dreamer_x in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 07-05-2009, 12:04:09
 2. Info Deshta T'ju ves diqka Rreth JSC.
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 03-03-2009, 20:15:24
 3. [Pytje] Rreth Reserverit?
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-02-2009, 22:33:01
 4. [Ndihem] Rreth Thor'avė
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:37:00
 5. rreth diseqc
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 29-04-2008, 12:31:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •