Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  15-09-2009
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Question ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Pershendetje te gjitheve!
  Me ka rene ne dore nje astrovox vsr-4600 po e shof qe ka nje firmware te vjeter te 2003 me ndihmon dikush me ndonje firmware te ri dhe cfare kanalesh mund te hapen me kete resiver?
  faleminderit

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Quote Originally Posted by saimiri View Post
  Perdhendetje te gjitheve!
  Me ka rene ne dore nje astrovox vsr-4600 po e shof qe ka nje firmware te vjeter te 2003 me ndihmon dikush me ndonje firmware te ri dhe cfare kanalesh mund te hapen me kete resiver?
  faleminderit
  un se njof por kontrollo njeher keto linke qe po te vendos se me siguri do te gjesh diÁka. per kanalet ca mund te hapi se di. por te pakten firmware mund ta freskosh.

  ketu

  ketu

  ketu

  ketu

  ketu

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  15-09-2009
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Ok faleminderit po i hedh nje sy tani

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Pa hidhi nje sy kesaj: Mbase te ndihmon.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Pa hidhi nje sy kesaj: Mbase te ndihmon.
  kete file e ka ky se tha me siper qe e ka te 2003.

  edhe file jot qenka i 2003.

 6. #6
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Tani e vura re, Shtator 03 :)

 7. #7
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Kjo qenka e me gjith loader dhe me e fundit.

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  15-09-2009
  Posts
  22
  Uploads
  0

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Faleminderit te dyve. E provova kete te fundit qe me dha durresi po sme ecen loderi me nxjerr nje mesazh. dyshoj se e ka kabulli se e dashka ndyshe e do..
  Per astovox 2600 dhe 4600 dhe 7000 conax
  2-----2
  3-----3
  5-----5

  Po bej kabullin njehere dhe po ju them
  Attached Images Attached Images

 9. #9
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Quote Originally Posted by saimiri View Post
  Faleminderit te dyve. E provova kete te fundit qe me dha durresi po sme ecen loderi me nxjerr nje mesazh. dyshoj se e ka kabulli se e dashka ndyshe e do..
  Per astovox 2600 dhe 4600 dhe 7000 conax
  2-----2
  3-----3
  5-----5

  Po bej kabullin njehere dhe po ju them
  nuk besoj se e ka kablli por softi nuk perputhet me modelin e aparatit,pra ai soft nuk eshte per ate aparat.
  modeli tend i aparati eshte astrovox vsr-4600 ndersa softi astrovox vsr-4600 2CI plus

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ASTROVOX VSR-4600 2ci Plus

  Quote Originally Posted by <<Supervisorô>> View Post
  nuk besoj se e ka kablli por softi nuk perputhet me modelin e aparatit,pra ai soft nuk eshte per ate aparat.
  modeli tend i aparati eshte astrovox vsr-4600 ndersa softi astrovox vsr-4600 2CI plus
  mund ta kete dhe kablli, se mund te mos e kete serial null modem por mund ta kete serial te thjeshte.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. starnet sn 4600 SUPER
  By esshili in forum Starnet
  Replies: 0
  Last Post: 12-06-2008, 13:24:44
 2. Astrovox VSR-4600 2CI plus
  By GMYGMY in forum Introductions
  Replies: 5
  Last Post: 25-04-2008, 08:43:38
 3. boston 4600 auto
  By juanma in forum Boston Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2007, 09:56:36
 4. Astrovox VSR-4600 2CI plus
  By pwissa in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 1
  Last Post: 17-08-2006, 13:17:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •