Results 1 to 2 of 2

Thread: Dreambox 8000

Question Dreambox 8000

am un dreambox 8000 HD cu newnigma2 ver 2.8, sunt incepator.Cum pot face utile camurile din menu ptr vizionarea unor canale TV;ce adrese de servere,conexiuni,IP-uri,passwords,etc. ar trebui sa folosesc.Acelasi lucru ptr.keymanager,cum il folosesc,ce trebuie sa incarc in receiver?
    Multumesc!

Re: Dreambox 8000

Quote Originally Posted by pvalentin View Post
    am un dreambox 8000 HD cu newnigma2 ver 2.8, sunt incepator.Cum pot face utile camurile din menu ptr vizionarea unor canale TV;ce adrese de servere,conexiuni,IP-uri,passwords,etc. ar trebui sa folosesc.Acelasi lucru ptr.keymanager,cum il folosesc,ce trebuie sa incarc in receiver?
    Multumesc!
    hallo!

am avut-o si eu pentru citeva zile. sint baieti aici pe forum care precis o au.
    neaparat o legatura directa cu internetul, iar db se va lega automat de serverul celor de la newenigma in momentul cind vrei sa downloaden ceva: cam, script, plugins.
    cauta prin dream menue.undeva prin extra setup ai tot ce iti trebuie, de la cam la key(vad ca ai gasit key manager).
    fiecare are pareri impartite la privinta cam-urilor. parerea mea este ca daca folosesti camul doar pentru key si nu pentru cardsharing poti sa-ti downloaden mgcamd+mgcamd script. merge destul de bine pentru anumite posturi (deocamdata). si nu uita dupa ce ai facut download la cam si key da un enigma restart.
    si inca ceva: fara suparare - GOOGLE - asta face foarte mult sau da un search aici pe forum poate mai gasesti si alte raspunsuri.

crashbandicoot