Results 1 to 6 of 6

Thread: Conax smit me difekt

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  17-06-2005
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Question Conax smit me difekt

  Kam Disa Konaks Smit (te Rinj) Me Difekt Nuk Me Njeh Aparati Ose Televizori Lcd Asnjerin.si Mund Ti Programoj Se Me Duket Nuk Jane Te Programuar.nese Mund Te Me Ndihmoje Ndonjeri Me Thoni.

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Conax smit me difekt

  Quote Originally Posted by west2000 View Post
  Kam Disa Konaks Smit (te Rinj) Me Difekt Nuk Me Njeh Aparati Ose Televizori Lcd Asnjerin.si Mund Ti Programoj Se Me Duket Nuk Jane Te Programuar.nese Mund Te Me Ndihmoje Ndonjeri Me Thoni.
  tek cfare aparati i ke bere prove? nqs jane te pa programuara do te duhet nje Cas Interface 3 +Plus per ti programuar

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  17-06-2005
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Exclamation Re: Conax smit me difekt

  i kam provuar ne disa lloje aparatesh dhe ne disa lloje tv por nuk i njeh fare sepse eshte i pa programuar.Nuk di ca te bej.Po ka ndonjeri ndonje ide le ta shprehe se ky eshte nje problem qe do te vazhdoje dhe ne te ardhmen.Jam ne pritje.

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Conax smit me difekt

  Quote Originally Posted by west2000 View Post
  i kam provuar ne disa lloje aparatesh dhe ne disa lloje tv por nuk i njeh fare sepse eshte i pa programuar.Nuk di ca te bej.Po ka ndonjeri ndonje ide le ta shprehe se ky eshte nje problem qe do te vazhdoje dhe ne te ardhmen.Jam ne pritje.
  pas dy oresh kerkim me ne fund gjeta dicka por nuk e di sa do te ndihmoje.

  shiko njehere tek kjo faqja ketu,tek kuadrati i katert jane te renditur disa conax cams,atje ke dhe llojin tend pra conax smit, dhe anash tabeles ka disa linke si Upgrade Pack,Ver. 1.08.Ver. 2.01 etj
  Hidhi nje sy atyre mos kane ndonje file per conax smit.
  Vetem kete arrita te gjej, dhe me ardhi shume cudi si nuk kishte file per te prgramuar keto cams.

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Conax smit me difekt

  Quote Originally Posted by <<Supervisor™>> View Post
  pas dy oresh kerkim me ne fund gjeta dicka por nuk e di sa do te ndihmoje.

  shiko njehere tek kjo faqja ketu,tek kuadrati i katert jane te renditur disa conax cams,atje ke dhe llojin tend pra conax smit, dhe anash tabeles ka disa linke si Upgrade Pack,Ver. 1.08.Ver. 2.01 etj
  Hidhi nje sy atyre mos kane ndonje file per conax smit.
  Vetem kete arrita te gjej, dhe me ardhi shume cudi si nuk kishte file per te prgramuar keto cams.
  aha tani qe po shikoj ato linqe nuk punoje sepse faqja kryesore eshte ne rikostrusksion me vjen keq ndoshta te ndihmon dikush tjerer
  aq pa fat je me keto lloj cams sa as faqja zyrtare e smit nuk punon,pasi mund te gjeje atje ndonje file

 6. #6
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Conax smit me difekt

  Pasi vazhdova kerkimet per keto conax smit rezulton se keto NUK mund te programohen me Cas3+ pasi nuk e suporton keto lloj moduli,dhe nuk ka asnje file per te programuar keto as me ndonje pajisje tjeter.Keto conax smit jane prodhime origjinale nga conax dhe jane te programuara vete,nuk ka nevoje per ti riprogramuar ndaj dhe aparatet duhet ti njohin automatikisht. Sa per proven ne lcd qe i ke bere ti kjo nuk eshte e sigurt pasi lcd nuk i njohin te gjitha llojet e moduleve.Keshtu qe provoji mire ne aparat se mos ke bere ndonje gabim sepse perdryshe do jene me difekt nga fabrika dhe nuk ke cte besh vecse ti kthesh ku i ke marre.

Similar Threads

 1. Conax ou Não Conax?! Eis a questão.
  By jcpr in forum Portuguese / Português
  Replies: 4
  Last Post: 08-02-2012, 23:52:18
 2. New Locals-->sexontv conax card, redlight Premium Conax Card Viasat(nds)
  By johnymu in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 22-11-2009, 15:29:09
 3. Viaccess announce CI+ support with SMIT
  By sofien72tu in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 10-09-2009, 22:34:12
 4. Update Smit secures CI Plus approval
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 30-03-2009, 09:31:26
 5. New Smit presents VideoGuard CI Plus
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 29-03-2009, 11:22:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •