Results 1 to 4 of 4

Thread: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

 1. #1

  Question Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

  Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb kam kete aparat jam jashte shtetit shqiptar
  u regjistrova ne kete forum dhe mu be qejfi qe ekziston nje hje e ketille porse dua te shoh kanale shqiptare por smundem dot se sekam idene e programimit te aparateve .
  A mund te me jepni nje manual te shkurter nje software dhe failin per te uploadur ne aparat dhe dua te hap kanalet shqiptare si klan top channel e po pati nga kanalet me pagese te paketes digitalb mundesisht
  pres prej jush ndihmen tuaj
  Faleminderit

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

  Quote Originally Posted by rrugetimi View Post
  Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb kam kete aparat jam jashte shtetit shqiptar
  u regjistrova ne kete forum dhe mu be qejfi qe ekziston nje hje e ketille porse dua te shoh kanale shqiptare por smundem dot se sekam idene e programimit te aparateve .
  A mund te me jepni nje manual te shkurter nje software dhe failin per te uploadur ne aparat dhe dua te hap kanalet shqiptare si klan top channel e po pati nga kanalet me pagese te paketes digitalb mundesisht
  pres prej jush ndihmen tuaj
  Faleminderit
  mire e ke ti qe do te shikosh free kanalet shqiptare por puna eshte se kjo nuk e eshte e mundur.

 3. #3
  New Member
  Join Date
  25-10-2010
  Posts
  7
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

  bre vellezer j uroj shendet njeher ne radh te pare e desha qe dikush te me ndihmoje dhe mua po mundet. un kam [HIVION-9090XCI] dexoder. kompjteri im nuk e njeh aparatin automatikisht. kjo ndoshta per arsye se duet programi te instaloet me pare.po une nuk kam te tille program dhe nuk e di ku ta gjej.ju lutem shume me ndihmoni pak dhe mua. jam i ri ketu e nuk di ku tja filloj. faleminderit.

 4. #4
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

  alb mirembrema
  do te thoja nje keshille sa per ndihme te ndihmoj sa te duash por te them dicka per hvion per ty qe je fillestar eshte e veshtire ne rradhe te pare 1.tjeter eshte mod.9090x dhe tjeter eshte modeli 9090xcl menjefjale jane 2 softe te ndryshme dhe per kete arsyje mund te besh gabim softet, dhe aparatura ,,,,,,,, tani per tani (merru) me pjeset e lehta sa tja merresh doren pastaj hyn tek te veshtirat
  sa per softet nuk ka ndonje gje te re ....digitalbin sic tha shoku vetem me karte ......(mos harro pergjegjesia eshte e jotja)
  Shiko mire se ka(9090xclplus) ,por mos harro qe hvion eshte pak pune dreqi tek ben update sepse ka loader nisje si dhe para se te besh update duhet te besh clean bin file pastaj softin sgn por ngaqe eshte pakkk.....nuk dua te te ngaterroj por te pakten mund te ndihmoj ne kete menyre ....por gjithesesi une jam ketu (mos harro shiko tek information i aparatures cfare cas z ke 4.5....)

Similar Threads

 1. Kerkoj ndihme
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 26-12-2008, 10:27:50
 2. PLEASE HELP...HIVION HD 9090x
  By placebo87 in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 07-12-2008, 21:57:50
 3. hivion hd 9090x ultima ndihme
  By genti 76 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 04-11-2008, 09:45:52
 4. kerkoj ndihme per heacker mx700
  By kiu-fiu in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 30-11-2007, 13:16:28

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •