Results 1 to 4 of 4

Thread: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

Question Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb kam kete aparat jam jashte shtetit shqiptar
    u regjistrova ne kete forum dhe mu be qejfi qe ekziston nje hje e ketille porse dua te shoh kanale shqiptare por smundem dot se sekam idene e programimit te aparateve .
    A mund te me jepni nje manual te shkurter nje software dhe failin per te uploadur ne aparat dhe dua te hap kanalet shqiptare si klan top channel e po pati nga kanalet me pagese te paketes digitalb mundesisht
    pres prej jush ndihmen tuaj
    Faleminderit

VIP Member supervisor91's Avatar
    Uploads
    4

Re: Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb

Quote Originally Posted by rrugetimi View Post
    Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb kam kete aparat jam jashte shtetit shqiptar
    u regjistrova ne kete forum dhe mu be qejfi qe ekziston nje hje e ketille porse dua te shoh kanale shqiptare por smundem dot se sekam idene e programimit te aparateve .
    A mund te me jepni nje manual te shkurter nje software dhe failin per te uploadur ne aparat dhe dua te hap kanalet shqiptare si klan top channel e po pati nga kanalet me pagese te paketes digitalb mundesisht
    pres prej jush ndihmen tuaj
    Faleminderit
    mire e ke ti qe do te shikosh free kanalet shqiptare por puna eshte se kjo nuk e eshte e mundur.

New Member
    Uploads
    0

bre vellezer j uroj shendet njeher ne radh te pare e desha qe dikush te me ndihmoje dhe mua po mundet. un kam [HIVION-9090XCI] dexoder. kompjteri im nuk e njeh aparatin automatikisht. kjo ndoshta per arsye se duet programi te instaloet me pare.po une nuk kam te tille program dhe nuk e di ku ta gjej.ju lutem shume me ndihmoni pak dhe mua. jam i ri ketu e nuk di ku tja filloj. faleminderit.

Moderator
    Uploads
    89

alb mirembrema
    do te thoja nje keshille sa per ndihme te ndihmoj sa te duash por te them dicka per hvion per ty qe je fillestar eshte e veshtire ne rradhe te pare 1.tjeter eshte mod.9090x dhe tjeter eshte modeli 9090xcl menjefjale jane 2 softe te ndryshme dhe per kete arsyje mund te besh gabim softet, dhe aparatura ,,,,,,,, tani per tani (merru) me pjeset e lehta sa tja merresh doren pastaj hyn tek te veshtirat
    sa per softet nuk ka ndonje gje te re ....digitalbin sic tha shoku vetem me karte ......(mos harro pergjegjesia eshte e jotja)
    Shiko mire se ka(9090xclplus) ,por mos harro qe hvion eshte pak pune dreqi tek ben update sepse ka loader nisje si dhe para se te besh update duhet te besh clean bin file pastaj softin sgn por ngaqe eshte pakkk.....nuk dua te te ngaterroj por te pakten mund te ndihmoj ne kete menyre ....por gjithesesi une jam ketu (mos harro shiko tek information i aparatures cfare cas z ke 4.5....)