Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Глобално шерване

Глобално шерване

Здравейте, какво мислите за идеята които имаме карти за различните провайдъри, да си разменим шеринги или да си направим спайдър?

Re: Глобално шерване

Така, ще се опитам да систематизирам моите познания за варианти с линукс (че ми е по-лесно) и с уиндоус. Имам да наблегна още на ъпдейтването на картите, защото сега като ползвам newcamd това става автоматично. Идните вечери ще допълня историята.

Шерване епизод 1

Така първо ще напиша как става шеринг с линукс, по-нататък с виндоуз. Колегите с дриймбокс почти няма да имат затруднения, а другите трябва да имат малко познания за линукс.
    За целта се използва newcamd, в който е програмата cardserver.i386. Софтуерът се намира тук .
    Необходим е още smartmouse/phoenix програматор ако ще ползвате компютър, а не дриймбокс. Примерна схема може да се намери тук .
    Естествено и компютър свързан с интернет постоянно.

От архива на newcamd се използват 2 файла - cardserver.i386 и cardserv.cfg. Първият файл е всъщност програмата за шеринг, копирате я в удобна папка например /usr/local/bin. Трябва да вдигнете флага за изпълнение на програмата c chmod 755 cardserver.i386.
    Вторият файл е конфигурационен. Той стои в директория newcamd, която е поддиректория на /etc. Или накратко /etc/newcamd
    В него се описва вашите настройки на шеринга. Има доста коментари вътре в самия файл, които помагат за избора на подходящите настройки.

Моят изглежда горе-долу така (коментарите са в червено и трябва да ги изрежете, ако ползвате това за шаблон) :

/etc/newcamd/cardserv.cfg

DESKEY = 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

Това е ключът на вашия сървър. Може да го смените с друг като се използва шейстнасетичен код, т.е. цифри 0-9 и латински букви A, B, C, D, E и F

SERVER_NAME = hidden_servername
    Тук си пишете име на сървъра

DEBUG_PORT = 14000
    ENTITLEMENT_PORT = 14001
    ADMIN_PORT = 14002
    ADMIN_PASSWORD = secret 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

Тези не съм ги пипал така са си по подразбиране.

USER = hidden_username hidden_password lan 192.168.100.2 12000

Тук е важна част - описват се потребителите с техните пароли.
    за всеки потребител се прави съответен такъв ред. след потребителското име и парола (в некодиран текст) се слага lan или wan и после има незадължителна част. Това при мен са адресът и TCP порта на newcamd, който ми прави аутоъпдейт на картата и се намира на друга машина.Ако е на същата се пише примерно 127.0.0.1 Възможна е още една опция "au" , която се слага на края и тя указва дали потребителят може да прави аутоъпдейт. По подразбиране първият потребител винаги прави AU

DEBUG_INIT = no
    DEBUG_NET = no
    DEBUG_ECM = no
    DEBUG_EMM = no

Тези ако се включат бълват доста debug информация в конзолата.

SERIAL_PORT = 0

Сериен порт, това е ако програматора е включен в COM1, като за дрийбоксовета важи това обяснение долу:
    #On DM7000 SERIAL_PORT = 0 is the upper card slot,
    #SERIAL_PORT = 1 is the lower card slot and 2 is the
    # actual serial port.
    # On DM500 SERIAL_PORT = 1 is the card slot, 2 is the
    # serial port.
    Ако има и друг слот за карта или програматор на COM2 се слагат по още един ред за SERIAL_PORT и TCP_PORT, по принцил след първия ред за SERIAL_PORT се приключва глобалната част на конфигурационния файл и се започва локалната

TCP_PORT = 10001

TCP порта на услугата за шерване на картата от първия сериен порт.

EMM-G = yes
    EMM-S = yes
    EMM-U = yes

EMM options - block EMM-U, EMM-G or EMM-S
    След настройките на сървара е време за тестване.

На компютъра се пуска сървъра с командата :
    cardserver.i386

При правилна конфигурация излиза нещо подобно :

[cardserver 16:11:10] compiled Dec 2 2005, 19:58:11
    [cardserver 16:11:10] Card 0/0 reset
    [cardserver 16:11:11] Card 0/0 init Irdeto card, please wait
    [cardserver 16:11:12] Sat Jan 14 16:11:12 EET 2006
    [cardserver 16:11:12] Card 0/0 caid 0604
    [cardserver 16:11:12] Card 0/0 listening on port 10001
    [cardserver 16:11:13] Card 0/0 Login accepted: xxxxx
    Ако нещо не е наред включете дебуг опциите, прегледайте конфигурацията, ако бълва грешка в конзолата питайте гугъл или линукс гуру.

Остана да спомена, че ако ползвате firewall трябва да отворите съответните портове за конекция, според конфигурацията.

След като е работещ сървърът е необходимо да се настрои правилно клиент за отдалечения потребител.

За линукс потребителите, които ползват vdr вариантите са или с чист vdr-sc плъгин или vdr-sc пачнат за newcamd с newcamdhack пач. Аз ползвам втория, за да мога да си ъпдейтвам картата.

За първия вариант (само vdr-sc) в конфигурацията на този плъгин файл cardclient.conf в който се слага подобен ред

newcamd:serverIP:TCP_PORT:1:user_name:user_passwor d:0102030405060708091011121314
    Като TCP_PORT, user_name user_password са тези от конфига на сървъра, а многото цифри накрая са DES key без интервали. Цифрата 1 е дали да разреши ECM трансфери към сървъра. IP на машината се дава от този който прави шеринга или ако си е ваш компютъра вие си знаете адреса на машината.

Ако се ползва вариант vdr-sc + newcamd +newcamdhack или сте щастлив собственик на dreambox, тогава се настройва самия newcamd. В линукс настройката се пази във файла /etc/newcamd/newcamd.conf
    При дриймбокса конфигурацията е на друго място : /var/tuxbox/config/newcamd.conf , но принципът е същият.
    Основното е да се сложи подобен ред при другите редове с CWS

CWS = serverIP TCP_PORT user_name user_password DES_KEY lan servername
    С това клиентът също е настроен. Може да пробвате да гледате каналите, изискващи съответната карта за абонамент.

За потребители на уиндоуз има един плъгин за ProgDVB или altDVB, който се използва за свръзване към кардсървър. Плъгинът се казва WinCSC и може да се намери от тук . WinCSC.dll файлчето се слага в директория plugins на ProgDVB и после се настройва лесно с информацията за IP, име на сървъра, потребител, парола, DES ключ и т.н.

Ако някой иска да тества моя сървър нека ми пише П.М.

Re: Шерване епизод 1

Не разбирам за какви настройки на картата? Сървърът автоматично си я разпозвава като Irdeto, нямам друга в момента да тествам, единствения недостатък е, че трябва да има клиент с newcamd, който да ъпдейтва картата. Това е или някой примерно с дриймбокс или както аз правя с инсталирания на линукса си newcamd. Без проблеми превключва от bulsat на гръцкия пакет, като се чака малко за да ъпдейтне ключовете.

Извинявам се на всички, които са ми пратили съобщения и не съм отговорил, малко с времето съм в преразход. Почакайте малко и ще се наредят нещата

ама вие наистина много мълчите.
    Вече пуснах сървър. има доста карти.
    отварят се почти всички канали на хотбърд и еутелсат.
    всеки който има карта и женалие да се присъедини в мрежата да пише едно лично.

Сега малко инфо:

Първо инсталирайте cygwin
    след това разархивирайте това: gbox_win.zip
    в директория c:\gbox
    после с wordpad отворете файла cwshare.cfg
    и изтрийте всички редове.
    след това добавете следното:

Code:
    M: { <Твоя IP> { <6 цифрена парола(0-F)> }}
    D: { <Моя IP>  { <Изходен порт>  <Входен порт> { <6 цифрена парола(0-F)> { A5 A5 }}}}
    I: { 03 }
    N: { 00 01 03 3F 3000 5000 }
    X: { 09 }

след това е много важно да си с реално IP, да имаш опторени портовете по-горе.
    после стартирате gboxx86-222.exe
    Трябва да ви се отвори прозорец на командния промпт и да ви пише разни работи.
    ако се отвори само за секунда и пак се затвори, значи има грешка.

За да полу4ите линия при мен ми пишете лс. с ип и пасс и аз ще ви пратя D линия.

Ако след това не можете да се справите изтеглете радмин2.2 и го инсталирайте. с него ще мога да вляза във вашия комп и да го настроя.

ИСКАМ ДА КАЖА, ЗА ВСЕ ОЩЕ НЕ РАЗБРАЛИТЕ:
    cygwin-setup.rar

НЕ Е АРХИВ А Е ПРОГРАМА!!!! ЕХЕ!!!!!!!
    ПРЕИМЕНУВАЙТЕ ГО НА:

cygwin-setup.ЕХЕ

И ГО ИНСТАЛИТАЙТЕ!!!

oki
    мир.
    не съм те разбрал.
    сега:
    за шеринг ти трябва компютър и връзка към приемика ти или програматор вързам към пц-то. gbox е програма и става за вин и linux така че не е проблем да го имаш.

колкото до инфото - ще давам още колкото мога. само нека да го разуча. все пак съм абсолютен новак в това начинание.

btw да попитам как си програмираш картите?!?!? искам да ме научиш. чао ще се видим след 13-14 часа като се върна от работа :П

Page 1 of 3 123 LastLast