Results 1 to 7 of 7

Thread: jepsen jst-2

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  jepsen jst-2

  a mund ti behet emulator ketij dekoderi jepsen jst-2,pash ne seksionin e jepsen por spo i kuptoj dot mire
  a ka njeri qe e njef kete dekoder,flm

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  a mund ti behet emulator ketij dekoderi jepsen jst-2,pash ne seksionin e jepsen por spo i kuptoj dot mire
  a ka njeri qe e njef kete dekoder,flm
  aktivizimi EMU:
  shtyp,MENU pastaj 9999.

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  aktivizimi EMU:
  shtyp,MENU pastaj 9999.
  ky ka kete version 00.59a-a , e bera kete veprim shtypa menu, pastaj 9999 me doli.
  current device id 99941372
  new device
  confirmim device
  ketre me thot dhe me von shtyp ok dhe iken cdo gje, plus kerkova ne riet soft te ri dhe me del ky soft jst_0082.hdp, e provova ta fusia me an te usb nuk ma njifte penen usb, cfar mendimi ke,

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  ky ka kete version 00.59a-a , e bera kete veprim shtypa menu, pastaj 9999 me doli.
  current device id 99941372
  new device
  confirmim device
  ketre me thot dhe me von shtyp ok dhe iken cdo gje, plus kerkova ne riet soft te ri dhe me del ky soft jst_0082.hdp, e provova ta fusia me an te usb nuk ma njifte penen usb, cfar mendimi ke,
  perpara bej nje format pendrive ne FAT32,pastaj vendos ne usb vendos vetem file-n me fw!
  ndiq proçeduren e bashkangjitur me fw!

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  perpara bej nje format pendrive ne FAT32,pastaj vendos ne usb vendos vetem file-n me fw!
  ndiq proçeduren e bashkangjitur me fw!
  bobi se kuptova kete qe ke shkruar ketu , beji nje format pendrive ne fat32, kete se kuptoj me fal per injorancen ?

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  bobi se kuptova kete qe ke shkruar ketu , beji nje format pendrive ne fat32, kete se kuptoj me fal per injorancen ?
  perpara se te ngarkosh file-n me fw ne usb(pendrive),me ane te komuterit bej nje formatim(rikthim ne gjenje fabrike) ne FAT32!
  perpara se ti besh formatimin shpeto ne nje kartel ne komputer file-t qe ke ne usb,pastaj bej formatimin!
  procedura:
  1.fut usb-ne ne komputer
  2.risorse komputer
  3.shko siper karteles usb(disco rimovibile,mvaret çfar emri i ke vene ti)
  4.kliko me tasten e djatht te mausit
  5.zgjidh opsionin formata
  7.kliko FAT32 dhe jepi ok(procedura zgjat disa sekonda)
  pasi i bere format vendos ne usb vetem firmwar-in,dhe pastaj vendose ne dekoder!(proceduren e ke ne kartelen me fw qe te kam postuar me lart)
  ne qofte se edhe ne kete rast dekoderi nuk e njeh prap usb-ne,provo ta fikesh dhe ta ndezesh dekoderin me usb-e instaluar!
  ne qofte se prap nuk e njeh perdor nje usb-tjeter me memorje 512mb!
  klm

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: jepsen jst-2

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  perpara se te ngarkosh file-n me fw ne usb(pendrive),me ane te komuterit bej nje formatim(rikthim ne gjenje fabrike) ne FAT32!
  perpara se ti besh formatimin shpeto ne nje kartel ne komputer file-t qe ke ne usb,pastaj bej formatimin!
  procedura:
  1.fut usb-ne ne komputer
  2.risorse komputer
  3.shko siper karteles usb(disco rimovibile,mvaret çfar emri i ke vene ti)
  4.kliko me tasten e djatht te mausit
  5.zgjidh opsionin formata
  7.kliko FAT32 dhe jepi ok(procedura zgjat disa sekonda)
  pasi i bere format vendos ne usb vetem firmwar-in,dhe pastaj vendose ne dekoder!(proceduren e ke ne kartelen me fw qe te kam postuar me lart)
  ne qofte se edhe ne kete rast dekoderi nuk e njeh prap usb-ne,provo ta fikesh dhe ta ndezesh dekoderin me usb-e instaluar!
  ne qofte se prap nuk e njeh perdor nje usb-tjeter me memorje 512mb!
  klm
  bobi kam kuptuar un gabim, kete proces e dija me fal , por ka mundesi qe te kete problem usb me duhet te bej nje verifikim me nje per usb tieter dhe me pas do te them , ok

Similar Threads

 1. Tutorial jepsen hd
  By erol alba in forum Jepssen Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 13-11-2009, 01:29:38
 2. dekoder jepsen-8000 pvr
  By interisti_12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 16-09-2009, 22:17:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •