Results 1 to 9 of 9

Thread: CONAX per MATRIX RELOADED

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  CONAX per MATRIX RELOADED

  O cuna kam nje kam CAM MATRIX RELOADED, dhe dua, ta kthej me sistem CONAX, per ta vendosur ne TV me me digital tokesor te integruar, per karten DGA. A mund te me thote ndonjeri, convertohet ne CONAX ky modul, dhe cfare duhet , per ta bere, dhe si proçedohet.

 2. #2
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Post Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  Di qe i agornuar me versionet 1.17 etj e lexonte conax.Ekam perdorur me abonim te DGA.Te duhet Cas 2 ose Cas 3 per ta programuar.

 3. #3
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  esht me imiri per momentin por sidoqoft cartat e reja kan problem sidomos tring slexohet fare thjesht nuk ja vlen te merrresh me me gjerat qe vdesin tung

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  po jo Simonsatell, nuk eshte puna aty , thjesht e kam modulin, kam dhe TV me DTT, dhe dua ta ve ne pune, Dhe skam pse blej nje modul Conax, kur e kam dhe mund ta adaptoj nje te tille.

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  O cuna me thote dot ndonjeri, kush version e kthen modulin Matrix Reloaded qe te lexoj karten e DGA-it. Per te gjithe ata qe e dine, jane te lutur ta postojne, ketu, dhe po qe e mundur te thone nese eshte e testuar apo jo.

 6. #6
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  me kte punon akoma ne smsung aparat nuk e ka blloku karten per asnje moment ktu e kater vjet per aparatin tend nuk te garantoj ///

 7. #7
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  me kte punon akoma ne smsung aparat nuk e ka blloku karten per asnje moment ktu e kater vjet per aparatin tend nuk te garantoj ///
  po e provova me 2.25 po nu e njihte fare karten, bile as sistemin nuk ja ndryshonte, mbetej prape e njejta.

 8. #8
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  http://www.satsupreme.com/forumdispl...lay.php?f=1385 ktu ke te gjitha shoku provoi me radh por ne qoftse ka humb smart cartin matriksi esht e veshtir ta rikthej prap me sw pa gjetak ????

 9. #9
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: CONAX per MATRIX RELOADED

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  http://www.satsupreme.com/forumdispl...lay.php?f=1385 ktu ke te gjitha shoku provoi me radh por ne qoftse ka humb smart cartin matriksi esht e veshtir ta rikthej prap me sw pa gjetak ????
  une e provova me nje cas 2, c'ne qe dashka jetag per ta programuar

Similar Threads

 1. matrix reloaded
  By etincell in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 25-08-2008, 21:37:27
 2. Matrix reloaded-I need help
  By pola0 in forum Matrix Reloaded Cam
  Replies: 2
  Last Post: 11-09-2006, 01:38:38
 3. Replies: 1
  Last Post: 16-08-2006, 12:21:44
 4. Matrix reloaded
  By andywaugh in forum English (UK)
  Replies: 2
  Last Post: 15-01-2006, 18:23:17
 5. matrix reloaded
  By jaceksroka1 in forum Polish / Polski
  Replies: 0
  Last Post: 16-05-2005, 13:57:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •