Results 1 to 9 of 9

Thread: Kerkoje ndihme

 1. #1

  Thumbs up Kerkoje ndihme

  Kmame nje home switch me 4 dalje dhe dua ti beje lidhjen me 4 dekodera qe te punojen me nje karte .
  Swich ka te shkruar dc 9-12 v 100 ma hirja shkruan (master) kurse dalja per aparatet e tjere eshte (slaver s1 s2 s3 s4 s5 ) kokat e fishave swutch i ka si te telefinave me kater fie .
  Me keta aparate deri ne dy i kame lidhure me suksese me fishe rs 232 5 me 5 2 me 3 dhe 3 me 2 ,kurse me switch nuke e beje dote lidhjen me ase nje aparate nese mundeni te me ndihmoni me thni si te veproje
  faleminderit.

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Kerkoje ndihme

  ne rradhe te pare na thuaj cfare aparature ke MODEL

 3. #3
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Kerkoje ndihme

  Quote Originally Posted by jorida2008 View Post
  Kmame nje home switch me 4 dalje dhe dua ti beje lidhjen me 4 dekodera qe te punojen me nje karte .
  Swich ka te shkruar dc 9-12 v 100 ma hirja shkruan (master) kurse dalja per aparatet e tjere eshte (slaver s1 s2 s3 s4 s5 ) kokat e fishave swutch i ka si te telefinave me kater fie .
  Me keta aparate deri ne dy i kame lidhure me suksese me fishe rs 232 5 me 5 2 me 3 dhe 3 me 2 ,kurse me switch nuke e beje dote lidhjen me ase nje aparate nese mundeni te me ndihmoni me thni si te veproje
  faleminderit.

  Dhe me kete eshte e njejta gje si tek fisha RS 232 ku lidhja eshte e njejte si tek kjo fishe. Por per ti perdorur keto tipe switch-i shiko gjeji dhe fishat e RS qe te jene me hyrje me koke prej tel dhe kur ti besh kokat thjesht do i nderosh krahun e telave dhe me pas i ke ok. Nuk e di ne me kupton por ka fisha RS232 qe jane vetem si koka dhe nga mbrapa kane nje hyrje me koke prej telefoni qe perdoret per te kryer nje lidhje te shpejte dhe me tela te gjate. Keto jane fisha qe perdoren tek keta switche. Ne Tirane ka nga ky model. Shpresoj te te kem ndihmuar.

 4. #4

  Thumbs up Re: Kerkoje ndihme

  faleminderit per ndihmen e zgjidha si problem.
  faleminderi shume qe jeni te gacem per te ndihmuar.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Kerkoje ndihme

  Quote Originally Posted by jorida2008 View Post
  faleminderit per ndihmen e zgjidha si problem.
  faleminderi shume qe jeni te gacem per te ndihmuar.
  dakort, por sna the si e zgjidhe, ne menyre qe dikush po te kete kte problem te pakten nuk humb kohe dhe hap tema te njejta.
  nese ke mundesi dhe kohe na e shpjego si veprove.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  02-10-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Kerkoje ndihme

  fiku ka me te thjeshta ka me uarles qe mund te lidhesh deri ne 8 cope kjo eshte shume e thjeshte shikoje kete ne videomund te lidhesh deri ne 8 cope si kjo demethene deri ne 8 aparate mund ti lidhesh me uarles emri eshte spliter wtr-1 shikoje dhe ne video

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Kerkoje ndihme

  Quote Originally Posted by vorribomsi View Post
  fiku ka me te thjeshta ka me uarles qe mund te lidhesh deri ne 8 cope kjo eshte shume e thjeshte shikoje kete ne videomund te lidhesh deri ne 8 cope si kjo demethene deri ne 8 aparate mund ti lidhesh me uarles emri eshte spliter wtr-1 shikoje dhe ne video
  rrofsh, por se kisha per vete infon, mua nuk me duhet. thjesht te ishte zgjidhja e shkruar per te ardhmen.

  tek file ke harruar ti vendosesh .avi filmit.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  02-10-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Kerkoje ndihme

  hi mirmbrema te gjitheve i hudha nje bekap sifteam po sme lidhet me goftp qe ti hudh clinen nuk e di se cfare pasuordi ka ky programi sifteam dhe cfare userneimi ..e kaqm provuar dhe me pasuordine vjeter root dhe pas dreambox por nuk lidhet me bekap tjeter punon shume mire dhe lidhet pa probleme ju lutem me ndihmoni faleminderit dhe rrespekte te gjitheve

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Kerkoje ndihme

  Quote Originally Posted by vorribomsi View Post
  hi mirmbrema te gjitheve i hudha nje bekap sifteam po sme lidhet me goftp qe ti hudh clinen nuk e di se cfare pasuordi ka ky programi sifteam dhe cfare userneimi ..e kaqm provuar dhe me pasuordine vjeter root dhe pas dreambox por nuk lidhet me bekap tjeter punon shume mire dhe lidhet pa probleme ju lutem me ndihmoni faleminderit dhe rrespekte te gjitheve
  sifteam e ka:

  user=root
  pass=sifteam

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Question Ndihme
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 13-08-2009, 17:27:20
 3. ndihme
  By angelo_dr in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 09-02-2009, 00:54:39
 4. ndihme!!!!
  By gabeli in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 20-01-2009, 19:35:21
 5. Kerkoje softwer-in e Digitalb
  By fatua01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 16-10-2008, 14:04:49

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •