Results 1 to 10 of 10

Thread: Mė ndihmon kush

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Mė ndihmon kush

  mė ka ra nji aparat ne dor NEXTWAVE SDR-2500C PLUS--- ka ndonji loader apo si mund ta aktivizoj- digi tv flmmm shummmm

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: Mė ndihmon kush

  Mesa di une ky eshte klon me Yumatu 8000
  Po se me 8000 ci apo 8000 fta se di mire.
  une po te nis programet dhe loaderin ti zgjidhi vete.

  Shpresoj te te hyjne ne pune....

 3. #3
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Mė ndihmon kush

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Mesa di une ky eshte klon me Yumatu 8000
  Po se me 8000 ci apo 8000 fta se di mire.
  une po te nis programet dhe loaderin ti zgjidhi vete.

  Shpresoj te te hyjne ne pune....
  \
  \
  durresi flm por puna esht se mu ka shym aparati dhe nuk dhezet mė fare ku qendron problemi ja hudha aparatit nji update - suc 2500 me ket u ristartu aparati dhe nuk dhezet mė ka ndonji zgjidhje si em aktivizu prap ose si ka qen normal flmmm

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: Mė ndihmon kush

  Hidhi kete Flash Dump

 5. #5
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Mė ndihmon kush

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Hidhi kete Flash Dump
  nuk pranon asgjė aparati asnji signal nuk jep dmth,nuk dhezet fare si tja bej

 6. #6
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  730
  Uploads
  87

  Re: Mė ndihmon kush

  shiko te ushqyesi ndonje kondisiator ose diot sa par flash dump ato nuk hidhen me loader...jane per jtag...

 7. #7
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Mė ndihmon kush

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  shiko te ushqyesi ndonje kondisiator ose diot sa par flash dump ato nuk hidhen me loader...jane per jtag...
  do thot aparati ke tu punuar por mbasi u kry ndodhi kjo nuk dhezet me ja qka i hudha aparatit shiqo foto

 8. #8
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Mė ndihmon kush

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  do thot aparati ke tu punuar por mbasi u kry ndodhi kjo nuk dhezet me ja qka i hudha aparatit shiqo foto
  ndihmė ju lutem

 9. #9

  Post Re: Mė ndihmon kush

  me sa di une ai duhet ti behet j tag se ndryshe nuk futet ne ruge te mbare pra ashtu si mendon si tia fusesh softin.klm

 10. #10
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Mė ndihmon kush

  nextwave-- sdr 2500plus
  ku mund ta gjej nji -jtag- per ket aparat dhe si ta hudhi me qfar duhet e pat edhe figuren me lart se si kam vepruar do tė thot se mbasi u kry ne fund me dulen DISA SHKRONJA FFF FFFF FFFFF FFFFF DHE NUK U DHEZ ME APARATI

Similar Threads

 1. kush me ndihmon?
  By elton204 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 19-10-2009, 16:17:39
 2. Question kush e njeh ?
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-04-2009, 13:26:01
 3. Question Kush me ndihmon per ART, CANAL DIGITAAL dhe SHOWTIME
  By elton204 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 01-04-2009, 23:46:25
 4. Info Kush me ndihmon
  By billi23 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 12-01-2009, 22:07:01
 5. help me? Kush mė ndihmon?
  By POSEY_DION in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 25-11-2008, 12:57:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •