Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Ταυτοποίηση συνδέσεων καρτοκινητής

VIP Member renaultgr's Avatar
    Uploads
    0

Exclamation Ταυτοποίηση συνδέσεων καρτοκινητής

Η Vodafone ανακοίνωσε με τη σειρά της, ότι σύμφωνα με το νόμο 3783/2009 περί ταυτοποίησης των κατόχων και χρηστών εξοπλισμού και υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας,*όσοι νέοι συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας και συμβολαίου επιθυμούν να αποκτήσουν νέα σύνδεση, θα πρέπει να προβαίνουν σε δήλωση των στοιχείων τους σύμφωνα με τα οριζόμενα στο νόμο. Η διαδικασία δήλωσης των στοιχείων των συνδρομητών (κατόχων) και χρηστών των νέων συνδέσεων πραγματοποιείται σε όλα τα καταστήματα της Vodafone και των συνεργατών της, και περιλαμβάνει υπογραφή υπεύθυνης δήλωσης του νόμου 1599/1986 από το συνδρομητή καθώς και την προσκόμιση των σχετικών δικαιολογητικών ταυτοπροσωπίας (ταυτότητα, διαβατήριο κτλ). Οι υφιστάμενοι συνδρομητές συμβολαίου δεν απαιτείται να προβούν σε νέα δήλωση στοιχείων.

Επίσης όσοι συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας έχουν ενεργοποιήσει τη σύνδεσή τους ως και τις 7 Νοεμβρίου 2009, θα πρέπει μέχρι και τις 30 Ιουλίου 2010 να προβούν σε δήλωση των στοιχείων τους καθώς και των στοιχείων των τυχόν χρηστών της καρτοκινητής τους σύνδεσης, βάσει της ανωτέρω διαδικασίας. Από την 31 Ιουλίου 2010 θα διακοπούν οι συνδέσεις των ανωτέρω συνδρομητών καρτοκινητής τηλεφωνίας οι οποίοι δεν θα έχουν προβεί σε δήλωση των στοιχείων τους μέχρι και την προαναφερόμενη ημερομηνία.

Επιπλέον επισημαίνεται ότι σύμφωνα με το ισχύον νομοθετικό πλαίσιο τα στοιχεία των συνδρομητών καρτοκινητής τηλεφωνίας που θα δηλωθούν, θα καταχωρηθούν σε τηλεφωνικούς Καταλόγους οι οποίοι ενδέχεται να είναι διαθέσιμοι μέσω Διαδικτύου ή/και να περιέχουν λειτουργίες όπως η εύρεση ονόματος και διεύθυνσης μέσω του αριθμού τηλεφώνου. Η παραπάνω καταχώρηση δεν θα πραγματοποιηθεί εφόσον οι συνδρομητές εκφράσουν εγγράφως σχετική αντίρρηση. Τέλος η Vodafone υπενθυμίζει ότι όλοι οι συνδρομητές οφείλουν να ενημερώνουν άμεσα την εταιρεία σε οποιαδήποτε περίπτωση αλλαγής στοιχείων τους ή στοιχείων χρηστών, όπως και σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας της κάρτας σύνδεσής τους, ενώ εάν επιθυμούν τη μεταβίβαση της σύνδεσης, θα πρέπει να υποβάλλουν αίτημα μεταβίβασης μαζί με τον νέο υποψήφιο συνδρομητή.

antigrafh apo myphone.gr

Uploads
    0

Re: Ταυτοποίηση συνδέσεων καρτοκινητής

Για πιο λογο να δηλωσω εγω το νουμερο μου και να επιτρεπετε να βαζουν καποιοι μυστηριοι και καποιες εταιριες αποκρυψη κλησης? και εγω θελω να ξερω ποιος περνει τηλεφωνο.... ας αποσυρουν ολα αυτα τα κολπα τους οι εταιριες και βλεπουμε.. λοιπον μην πατε να δηλωσεται τα νουμερα σας μην πεφτετε στην πλεκτανη τους υπαρχουν και τα προσωπικα σας δεδομενα αρχιστε καταγγελιες στην προστασια του πολιτη και ΕΕΤΤ να αποσυρουν αυτον τον νομο! οι περισοτεροι εχετε δηλωμενα τα νουμερα σας (πχ vodafone point mania) δεν τους φτανει αυτο θελουν πληρη φακελομα μας εχουνε καταντησει προβατα οτι λενε παμε και το κανουμε δημοκρατια εχουμε αυτοι ειναι αποφασιζω και διαταζω την εχουνε δει χουντα εχουμε χρονο να κινηθουμε μεχρι ιουλιο του 2010 λεει να δηλωθουνε κουνιθειτε μην το αφησετε να περασει ΚΑΙ αυτο ετσι!!!

Quote Originally Posted by renaultgr View Post
    Για πιο λογο να δηλωσω εγω το νουμερο μου και να επιτρεπετε να βαζουν καποιοι μυστηριοι και καποιες εταιριες αποκρυψη κλησης? και εγω θελω να ξερω ποιος περνει τηλεφωνο.... ας αποσυρουν ολα αυτα τα κολπα τους οι εταιριες και βλεπουμε.. λοιπον μην πατε να δηλωσεται τα νουμερα σας μην πεφτετε στην πλεκτανη τους υπαρχουν και τα προσωπικα σας δεδομενα αρχιστε καταγγελιες στην προστασια του πολιτη και ΕΕΤΤ να αποσυρουν αυτον τον νομο! οι περισοτεροι εχετε δηλωμενα τα νουμερα σας (πχ vodafone point mania) δεν τους φτανει αυτο θελουν πληρη φακελομα μας εχουνε καταντησει προβατα οτι λενε παμε και το κανουμε δημοκρατια εχουμε αυτοι ειναι αποφασιζω και διαταζω την εχουνε δει χουντα εχουμε χρονο να κινηθουμε μεχρι ιουλιο του 2010 λεει να δηλωθουνε κουνιθειτε μην το αφησετε να περασει ΚΑΙ αυτο ετσι!!!
    Πράγματι φίλε μου αυτό με την απόκρυψη των όποιων εταιρειών είναι απαράδεκτο. Μας ενοχλούν που μας ενοχλούν μέσα στα μεσημέρια, δεν ξέρουμε και αν είναι αυτοί ή αυτές που λένε. Κι άντε μετά νε πιστέψουμε ότι η τάδε εταιρεία είναι σοβαρή και όχι μούφα.

+1 συμφωνω απολυτα με renault

Quote Originally Posted by renaultgr View Post
    1. μια φορά που με καλέσανε με απόκρυψη δε το σήκωσα και στο καπάκι με πηρανε με αριθμό κανονικότατα.

2. οι εταιρείες ήταν τελείως αντίθετες με το νόμο αυτό καθότι θα ήταν δαπανηρός για αυτές και μεταξυ μας αυτό τους νοιάζει και όχι τα προσωπικά σου στοιχεία που τα βρίσκουν οποιαδήποτε στιγμή το θέλουν

3. το να μη πας να το δηλώσεις΄, απλά θα σου το κόψουν, ίσως θα έχουν χάσιμο 1 ή 2 απο τις 4 εταιρίες που υπάρχουν, γιαυτο υποθέτω και το 'δωράκι' των 45 sec ως ελάχιστο χρόνο ομιλίας απο 30 που ήτανε

4. & για να σου το χοντρίνο κι άλλο, ουτε αυτή η κυβέρνηση, ουτε η πρώην ούτε καμία δε θα ήθελε να πάει κόντρα σε αυτές τις εταιρείες αλλά απο τη στιγμή που είναι της ευρωπαικής ένωσης οδηγία ενάντια στο όνομα της τρομοκρατίας πρέπει να γίνει και αυτό.

Uploads
    0

Quote Originally Posted by hercoulis View Post
    1. μια φορά που με καλέσανε με απόκρυψη δε το σήκωσα και στο καπάκι με πηρανε με αριθμό κανονικότατα.

2. οι εταιρείες ήταν τελείως αντίθετες με το νόμο αυτό καθότι θα ήταν δαπανηρός για αυτές και μεταξυ μας αυτό τους νοιάζει και όχι τα προσωπικά σου στοιχεία που τα βρίσκουν οποιαδήποτε στιγμή το θέλουν

3. το να μη πας να το δηλώσεις΄, απλά θα σου το κόψουν, ίσως θα έχουν χάσιμο 1 ή 2 απο τις 4 εταιρίες που υπάρχουν, γιαυτο υποθέτω και το 'δωράκι' των 45 sec ως ελάχιστο χρόνο ομιλίας απο 30 που ήτανε

4. & για να σου το χοντρίνο κι άλλο, ουτε αυτή η κυβέρνηση, ουτε η πρώην ούτε καμία δε θα ήθελε να πάει κόντρα σε αυτές τις εταιρείες αλλά απο τη στιγμή που είναι της ευρωπαικής ένωσης οδηγία ενάντια στο όνομα της τρομοκρατίας πρέπει να γίνει και αυτό.
    den xalieme katholoy file moy gia ta stoixeia moy ta exoyn etsi kai alios me to pointmania afoy moy steilane thn karta sthn dieythinsh moy me ta stoixeia moy!!! xaliemai me to an den pas tha sto kopsw! pes opios thelei na paei na to kanei kai mponoys 1eyro gia 12 mhnes oloi tha panei ektos apo aytoys poy exoyn kati na kripsoyn mete kane oti thes me aytoys ellines eimaste re gmt me to malako theloyme.....

Junior Member
    Uploads
    0

αφού είμαστε τριτοκοσμικοί και εξαρτώμαστε απο τις εταιρείες κινητής τηλεφωνιάς, καλά να πάθουμε! μόνο στην Ελλάδα, Αλβανία, Χώρες Μέσης Ανατολής και Μπαγκλαντές υπάρχει τέτοια αγορά κινητών τηλεφώνων σε αντιστοιχια με τον πληθυσμό πάντα. Εδώ οι άλλοι έκαναν υποκλοπές και δεν άνοιξε ρουθούνι και εσείς αγχώνεστε με αυτά τα πταίσματα!

να ρωτησω μια μαμακια;
    εδω οι τρομοκρατες κλεβουν αυτοκινητα, πινακιδες,χειροβομβιδες,αντιαρματικα...
    το κινητο μου δεν μπορουν να κλεψουν να κανουν τη δουλεια τους;
    ενα τηλεφωνημα θελουν να κανουν
    μεχρι να το δηλωσω εγω θα
    εχω μπλεξει κιολας

Ε καλά, εσύ τώρα ρωτάς λες και δεν καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για φακέλωμα που ουδεμία σχέση έχει με τρομοκρατία :-p

Senior Member kapazita's Avatar
    Uploads
    0

Ante paidia, na dilosoume to kartokinito mas gia na piasoume tous tromokrates kai na stamatisoun oi apodraseis me elikoptera.

Re den pame kala...

Page 1 of 2 12 LastLast