Results 1 to 8 of 8

Thread: Pak ndihmĖ

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Pak ndihmĖ

  Kamė aparat DT470 e kam bėrė clon me LOTUS gjesisht me QUADRO
  9900CA PLUS kur dhezet aparati ne ekran del WELCOM TO LOTUS DIGITALL WORLD e dashta ta di a bėn per DIGI TV nuk mund ti qbllokoj programet,Me key maker ja hudhi keys por por nuk mund tja fus 2111 NUK PRANON, vetem 2011 pranon mos ndoshta duhet ndonji soft ma i RI. ky esht e gjith modeli softi qe kam futur unė.

  model 9900CA plus

  S/W 1.6 SSD2

  H/W 1.0

  BOOTSTRAP V001

 2. #2
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,163
  Uploads
  16

  Re: Pak ndihmĖ

  digi tv ka 2 provider 2111 & 2011. provoje me te dyja.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  02-10-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Pak ndihmĖ

  xoninet nese e ke ate sw ma jep dhe mua ta provoj ok faleminderit...

 4. #4
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Pak ndihmĖ

  Quote Originally Posted by vorribomsi View Post
  xoninet nese e ke ate sw ma jep dhe mua ta provoj ok faleminderit...
  provo klik ne ket link sdi a esht e lejuar kshtu po ma falin ndoshta ja mere
  Code:
  http://www.lotussat-dz.com/flashage/mise_jours/m_9900ca_28octobre.rar
  un nuk mund ta hapi me ket sw digi tv ju provone ndoshta keni sukses vetem ato free qe jan

 5. #5

  Post Re: Pak ndihmĖ

  po pate mundesi na trego ne qoftese funksionon kjo
  flm

 6. #6
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Pak ndihmĖ

  Quote Originally Posted by olsi101 View Post
  po pate mundesi na trego ne qoftese funksionon kjo
  flm
  nji esht e sigurt dėm nuk keni ket e keni te qart provone pa problem ju ndoshta mund ti futni qelsat me dor un skam tast ta provoj ashtu ndoshta per at nuk mi hap kanalet

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,026
  Uploads
  64

  Re: Pak ndihmĖ

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  Kamė aparat DT470 e kam bėrė clon me LOTUS gjesisht me QUADRO
  9900CA PLUS kur dhezet aparati ne ekran del WELCOM TO LOTUS DIGITALL WORLD e dashta ta di a bėn per DIGI TV nuk mund ti qbllokoj programet,Me key maker ja hudhi keys por por nuk mund tja fus 2111 NUK PRANON, vetem 2011 pranon mos ndoshta duhet ndonji soft ma i RI. ky esht e gjith modeli softi qe kam futur unė.

  model 9900CA plus

  S/W 1.6 SSD2

  H/W 1.0

  BOOTSTRAP V001
  xoninet,KETU i ke te gjitha per sat+dt470, sa per digitv mos u lodh se nuk hapet!
  e vetmja menyre per e hapur digitv,eshte ta kthesh ne lawrence 7300,por nuk punon dirigjuesi(pulti)!
  ose me firmwar-in qe ke duhet te programosh nje titanium card,ose ndonje karte tjeter qe suporton nagra2,dhe je ne rregull!
  shnet

 8. #8
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Pak ndihmĖ

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  xoninet,KETU i ke te gjitha per sat+dt470, sa per digitv mos u lodh se nuk hapet!
  e vetmja menyre per e hapur digitv,eshte ta kthesh ne lawrence 7300,por nuk punon dirigjuesi(pulti)!
  ose me firmwar-in qe ke duhet te programosh nje titanium card,ose ndonje karte tjeter qe suporton nagra2,dhe je ne rregull!
  shnet
  po e kam provu edhe me LAWRENCE 7300 nuk ka sukses thjesht aparat per ta hudher plehra

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 09:19:46
 2. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 3. Ndihme!!
  By nicko1234 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 15-03-2009, 18:37:25
 4. ndihme
  By angelo_dr in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 08-02-2009, 23:54:39
 5. ndihme
  By extralloto in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 00:06:16

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •