Results 1 to 7 of 7

Thread: TechniSat MF4-S !!!

 1. #1
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Exclamation TechniSat MF4-S !!!

  Kam nje aparat TechniSat MF4-S dhe kam harruar pinin ka pas 0000 tani nuk e mabaj mend se sa e kam vendos...

  Kam bere disa teste por skam mund ta zbllokoj,kam kontrolluar per master pin por skam gjet.

  A ka njeri info per kete problem? ose ndonje program qe ta fshij ta bej gjendje fabrike...

  (Eshte aparati qe ka dhene DigitAlbi ne fillim)

 2. #2
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  Provo nje here kete

 3. #3
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  E kam provuar dhe kete por nuk jep rezultat.

 4. #4
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  Technisat

  3472 - 2374 -7176 – 2606 – 1470 -2441-3724 – 1250 - 6893

 5. #5
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  Ok.Do i provoj e do them.

  Faleminderit!

 6. #6
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  Miri 01 ,meqe dhe une kam nje aparat si ky,desha te pyes.Sa here fiket si aparat dhe ndizet perseri fillon instalimin nga e para duke u programuar LNB 1 Astra dhe LNB 2 Hot Bird dhe fshin gjithe listen e kanaleve qe ishin memorizuar me pare.Pyetja ime eshte te ndodh edhe ty e njejta gje,dhe cfare zgjidhje i ke dhene nqs te ka ndodhur.Une azhornimin e softwerit dhe listen e kanaleve e bej te sateliti Astra 19.2 Fr12604/h/22000

 7. #7
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: TechniSat MF4-S !!!

  Quote Originally Posted by balili View Post
  Miri 01 ,meqe dhe une kam nje aparat si ky,desha te pyes.Sa here fiket si aparat dhe ndizet perseri fillon instalimin nga e para duke u programuar LNB 1 Astra dhe LNB 2 Hot Bird dhe fshin gjithe listen e kanaleve qe ishin memorizuar me pare.Pyetja ime eshte te ndodh edhe ty e njejta gje,dhe cfare zgjidhje i ke dhene nqs te ka ndodhur.Une azhornimin e softwerit dhe listen e kanaleve e bej te sateliti Astra 19.2 Fr12604/h/22000
  Ke problem nga tensioni ,sa here qe ka luhatje tensioni ty te behet resiveri gjendje fillestare,vendos ndonje stabilizator per normalizimin e rymes.

Similar Threads

 1. Info TechniSat expands in UK
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 31-03-2009, 09:32:08
 2. new soft for Technisat?
  By player in forum TechniSat
  Replies: 1
  Last Post: 22-06-2008, 07:54:43
 3. Technisat mf4
  By katrori in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 12-02-2007, 15:30:08
 4. Technisat Drivers 4.3.3 New
  By TheSkull in forum DVB Drivers
  Replies: 4
  Last Post: 08-03-2006, 12:07:19
 5. technisat digital ps
  By daniboy in forum Romanian / Romānă
  Replies: 0
  Last Post: 08-05-2005, 19:45:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •