Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

 1. #1

  BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  1-hap Upgrade
  2-tek Browse zgjidh File sipas aparatit perkates

  3_Kliko Next

  4_ndez aparatin me celsin nga mbrapa

  permbane Loader + File perkates per ALI_C ALI_E_ dhe Eta(starsat 7100usb ,7300usb)

 2. #2
  Senior Member jani_sat's Avatar
  Join Date
  16-12-2009
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  E ke provuar apo jo ?
  Une e kam kete program dhe nuk e kam lidhur dot 6300.

 3. #3

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  Quote Originally Posted by jani_sat View Post
  E ke provuar apo jo ?
  Une e kam kete program dhe nuk e kam lidhur dot 6300.
  une i kam testuar
  dhe punojne shume mire

 4. #4
  Senior Member jani_sat's Avatar
  Join Date
  16-12-2009
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  Ta provoj sot dhe po sja arritem dot do te kerkoj ndonje ndihme me te hollesishme se kam 5-6 vete qe me luten perdite pasi aparatet me cip c u kane ngel me on.FLM,

 5. #5
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  gezuar 2010 gjithe forumit shqip,edhe une e kam provu po sr-6300cu super me cip c qe kane mbet boot-on,edh me ket loader nuk komunikojne me serial port,kam provu me ejtag tt,procedura kryhet plotesisht,por ne display nuk ndyshon asgje dhe receiveri nuk lidhet,jam i bind mbas kaq provash qe bootloaderi bin -abs qe jepet nuk esht i duhuri,prsh....

 6. #6
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Talking Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  perfundimisht e them se kot lodheni me cip ali c,kto risejvera jane ca plehna,pavaresisht se ju dha nji suport ikote,por me vjen keq, ket teme e kom ngrejt disa here ,ca qe na hiqen mjeshtra na hudhi fluska sap. por asnji nuk nxit debat,per kto probleme,
  vetem na japin lajme te reja do hiki apo jo thori.......prsh

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  o cuni po ta dinin qe thori do kalonte ne nagra 3 e thoshin se skishin frike nga ne por asnje nuk e di se kur do largohet. dhe sa i perket ndihmes se stafit mos e hidh poshte se kane ndihmuar shume te gjithe pershendtje

 8. #8

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  per aparatet me CHIP ALI_C ,riparim i preoblemin ON dhe RUN
  perdor firmware e dates 4.3.2010 dhe opsionin all CHUNK

  This is a dump for beta (boot 3.1.7) to solve problem : on & run with new update of Firmwari i RI_030410

  send it with the option all chunk.
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  prsh...robo,e kemi provu ket por shkruan.....target not connect or target in error status,
  prandaj mos ulodh kot se jam lodh une sa per te gjithe,nqs bootloaderi orgjinal nuk eshte ne qarkullim ehte kot dhe me j tag, megjithate e cmoj editimin tuaj.......ciao

 10. #10

  Re: BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI

  Quote Originally Posted by ferrariteam View Post
  prsh...robo,e kemi provu ket por shkruan.....target not connect or target in error status,
  prandaj mos ulodh kot se jam lodh une sa per te gjithe,nqs bootloaderi orgjinal nuk eshte ne qarkullim ehte kot dhe me j tag, megjithate e cmoj editimin tuaj.......ciao
  Mundet,
  por e kam TESTUAR dhe punon shume mire TEK CHIP C ,E ,dhe Eta
  une keto nuk i postoj kot,me perpara jane te testuara ,dhe pastaj i dergoj ketu

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Probleme te ndryshme me aparatet
  By jorida2008 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 18
  Last Post: 27-12-2011, 20:32:09
 2. Question ( Résolus )dreambox500S ( PROBLEM SOLVED )
  By yakaya in forum French / Français
  Replies: 7
  Last Post: 12-10-2009, 12:18:49
 3. Comag SL35 M3329C E1 Chip - ALI E1 CHIP
  By kilik293 in forum Comag
  Replies: 3
  Last Post: 17-03-2009, 00:36:53
 4. boot problem and error 0 on boston/axil
  By AEKOLD in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 23-07-2007, 13:24:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •