Results 1 to 10 of 10

Thread: siftcam?

 1. #1

  siftcam?

  instalova siftcam por per cudi me del vetem common interface.
  si ta gjej cccam?

 2. #2
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: siftcam?

  Pervec Sifteam duhet te instalosh edhe CCcam.

 3. #3

  Re: siftcam?

  si ta instaloj cccam?

 4. #4
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: siftcam?

  Quote Originally Posted by econom View Post
  si ta instaloj cccam?
  shkarko nga rrjeti njeversion te cccam 2.12 ose 2.13 tar.gz. pastaj kete file fute te tmp sic e ke te pa depaketuar. pastaj ne dreambox shtyp butonin jeshil e do te dali tabela qe te kerkon te shtypesh butonin e verdhe per te instaluar manualisht addon qe desheron.
  per te hedhur cccam ne tmp lidh dreambox me komp. pasi te kete dhene network ok futu te ftp dhe aty e ke dhe tmp.

 5. #5
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: siftcam?

  Ne fillim merr cccam per sifteam http://www.satsupreme.com/showthread...=107031&page=2 pastaj nepermjet DCC e kalon ne aparat dhe pastaj e instalon manualisht duke shtypur ne fillim butonin jeshil pastaj butonin e verdhe dhe te del opsioni per ta instaluar manualisht.

 6. #6

  Re: siftcam?

  Nuk di si ta hedh cccam me zip apo jo?

  Me ne fund riinstalova gemimin 4.7. Por nuk gjej dot cfg per te hedhur c line. Nuk eshte tek war etc. etc si me pare.

  Ju lutem ndihme.

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: siftcam?

  e ka vete gemini te instaluar shtyp butonin blu do te dale blue- panel shko ke adons jepi ok do te dale download gemini server jepi ok dhe do ke e para qe do te dale i ke te gjitha versionet shkarkoi aty.gjithe te mirat

 8. #8

  Re: siftcam?

  faleminderit billi

  por tani nuk hedh dot C line

  nuk ka cfg??????

  te lutem

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: siftcam?

  po vare e thjeshte ku shkarkove cccam2.1.3 jo ke e para por e dytra thote cam cfg shkarkoje dhe ate dhe futi cline me ane te core ftp besoj e ek et qarte

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: siftcam?

  Quote Originally Posted by econom View Post
  si ta instaloj cccam?


  sikur ta shikoni temen e manualeve ketu do tu benin shume me pak pyetje.

  atje e ke pervec shume gjerave dhe si te vendosesh cccam ne sifteam.

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •