Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Pyetje dhe Udhezime per Digitalb

 1. #1
  New Member
  Join Date
  11-01-2010
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Question Pyetje dhe Udhezime per Digitalb

  Patriota pershendetje.
  Shum shpejt do me mbaroj abonimi i DigitAlb-it dhe po mendohesha te riabonohem.
  Kam nje aparat te thjesht Satelitor kshu qe mendova te blej nje HD satelitor.
  Por kur pash cmimet e paketave te Digitalbit u tremba.
  Pas shum kerkimesh gjeta kte site dhe mendova se mundet dikush te me ndihmoje.

  Cfar Dekoderi te marr qe te hap dhe HD?
  Si mundem te hap te gjitha kanalet pa paguar asgje?
  Dhe cilat jane menyrat qe mundem ta bej kte?

  Marr vesht nga komjuterat kshu qe nese ka ndonje menyre te tille do me ndihmonte shum.
  Faleminderit.

 2. #2
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  vetem ne qofte se mer nje aparat linux mund te shikosh digitalb por hd nuk mund ta shikosh pershendetje

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Quote Originally Posted by DELORIS View Post
  Patriota pershendetje.
  Shum shpejt do me mbaroj abonimi i DigitAlb-it dhe po mendohesha te riabonohem.
  Kam nje aparat te thjesht Satelitor kshu qe mendova te blej nje HD satelitor.
  Por kur pash cmimet e paketave te Digitalbit u tremba.
  Pas shum kerkimesh gjeta kte site dhe mendova se mundet dikush te me ndihmoje.

  Cfar Dekoderi te marr qe te hap dhe HD?
  Si mundem te hap te gjitha kanalet pa paguar asgje?
  Dhe cilat jane menyrat qe mundem ta bej kte?

  Marr vesht nga komjuterat kshu qe nese ka ndonje menyre te tille do me ndihmonte shum.
  Faleminderit.
  Nese merr vesh nga pc atehere hidhi nje sy temes "skystar" mund te blesh nje skede qe quhet skystar hd2 dhe shikon edhe kanalet hd te huaja jo ato shqiptare(hd) dhe ti shikosh pa paguar ose duke paguar nje shume simbolike te gjitha kanalet evropjane dhe ato shqiptare.

  nese do patjeter dekoder hd atehere te sugjeroj nje dreambox 800.

 4. #4
  VIP Member ferrarif1's Avatar
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  1,081
  Uploads
  18

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Nese merr vesh nga pc atehere hidhi nje sy temes "skystar" mund te blesh nje skede qe quhet skystar hd2 dhe shikon edhe kanalet hd te huaja jo ato shqiptare(hd) dhe ti shikosh pa paguar ose duke paguar nje shume simbolike te gjitha kanalet evropjane dhe ato shqiptare.

  nese do patjeter dekoder hd atehere te sugjeroj nje dreambox 800.
  pershentetje digitalb nuk hapet me me m2 plus ose me abra me ?

 5. #5
  Member
  Join Date
  03-03-2009
  Location
  prizren kosov
  Posts
  81
  Uploads
  0

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Kam probleme me nje nga tp e digitalbit nuk me jep sinjal
  Tp 11094 V 27900

 6. #6
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Quote Originally Posted by duadshala View Post
  Kam probleme me nje nga tp e digitalbit nuk me jep sinjal
  Tp 11094 V 27900
  Kerkoji te frekuenca 11657 H 27900

 7. #7
  New Member
  Join Date
  29-08-2009
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  edhe une kam problem me frekuencat 11657 H 27900 pasi nuk kane signel
  kam HD degoder
  eshte problem vetem tek une apo nuk eshte rregullu akoma
  flm

 8. #8
  Member
  Join Date
  03-03-2009
  Location
  prizren kosov
  Posts
  81
  Uploads
  0

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Kerkoji te frekuenca 11657 H 27900
  Faliminderit shum!

 9. #9

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  ndokush e di numrin e aktivizimit te digitalb jashte shqiperise?

 10. #10
  Member
  Join Date
  03-03-2009
  Location
  prizren kosov
  Posts
  81
  Uploads
  0

  Re: Pyetje dhe Udhezgjime per Digitalb

  Quote Originally Posted by roni261980 View Post
  ndokush e di numrin e aktivizimit te digitalb jashte shqiperise?
  +355682049494
  +355692059595
  +355672000567

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 22-07-2009, 14:35:55
 2. Question Tju bej nje pyetje kot
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 09-06-2009, 12:42:13
 3. pyetje
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 38
  Last Post: 01-06-2009, 15:14:39
 4. Question nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 28-02-2009, 14:53:25
 5. 1 pyetje
  By utente007 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 24-01-2009, 14:54:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •