Results 1 to 1 of 1

Thread: ndhim shpjegim Samsung SMT 7020S

 1. #1

  ndhim shpjegim Samsung SMT 7020S

  JU LUTEM NESE DIKUSH DIN TE ME SHPJEGON RETHE KETI RESIVERIT

  SAMSUNG SMT 7020S

  JA DISA TE DHENAT I KAM PERKTHY PREJ GJERMANISHTE NE SHQIP RETHE KETI RESIVERIT

  POR DINI TE ME TREGONI SE QKA MUJ ME KETE ME SHIKU DHE A I NEVOJITET NDOJNE SOFTWER APO FIRMWARE PER KETE

  DHE ASHTU PER MOMENTIN E KAM PROBLEMIN ME KETE RESIVER


  NUK PO DON ME U KYQE
  KUR PO E KYQI POM SHKRUAN ATY BOOD OSE BAAD
  JA DHE TE DHENET E RISIVERIT
  JU FLM KUS DINE TE ME NDHIMON

  Kinema e Madhe - kur ju doni te menjėherė dalje nga mus tė ketė dhoma tė jetojnė mė shumė me qėllim qė tė sjellė veprime tė mrekullueshme, komedi romantike, drama, dokumentarė emocionuese apo magjepėse nė shtėpi:

  Ēdo gjė ėshtė e mundur me Alcatel SMT-7020S dhe T Online sė bashku zhvilluar hibride kuti set lartė, me platforme konvergjent portė, qė bota TV me IP botė, tė bashkuar nė njė kuti dhe njė gamė tė tėrė tė shėrbimeve nėpėrmjet Digital TV (DVB -S) dhe T-DSL ėshtė nė dispozicion:

  Lojra, email, SMS, eCommerce ose eBanking janė tė mundshme.

  Sė shpejti do tė pranuesit e mediave, "televizioni interaktiv" njė realitet, kėshtu qė shikuesit mund tė marrin pjesė drejtpėrdrejtė nga kryetari i tij pėr t'iu pėrgjigjur pyetjeve, vota dhe tė fitojė.

  Nga shpėrndarės, pėrshtatės dhe routeri wireless LAN (me dėshirė), marrėsi media tė rrjetit, duke i lejuar muzikė, foto ose video tė cilat janė ruajtur nė PC nė shtėpi, pastaj tė jenė tė gėzuar me valė apo nėpėrmjet rrjetit nė dhomėn qė jetojnė nė teatėr nė shtėpi.

  Pėrfitimet at a Glance

  Digital Satellite Receiver (DVB-S/Satellit) me qasje nė internet nėpėrmjet DSL
  Ardhmen prova me platformė Windows Embedded CE
  Broadband Internet nė TV
  Online store video me mbi 1.000 filma nga T-Online Vizioni *
  Surfing pakufizuar nė internet pėrmes teknologjisė sė shfletuesit e fundit
  Email dhe SMS qetė nė TV *
  Programin televiziv elektronike *
  Lajme, sportive, argėtuese, pėrgatitur posaēėrisht pėr TV *
  Plays filma, fotografi dhe muzikė nga USB flash drive, kamera digjitale, MP3 player apo nga PC nė shtėpi
  Aftėsi Wireless: lidhje pa tel me internet me njė pėrshtatės opsional USB
  Njė zgjidhje Kutia pėr Video on Demand
  Automatic updates software - dėshmi tė ardhmen dhe gjithmonė nė hap me kohėn e teknologjisė
  Wi-Fi adapter (optional)
  IR keyboard (optional)
  Upgrade Remote software
  Specifications:

  Intel processor 733 MHz
  Microsoft Windows CE. Net 4,2
  Microsoft Internet Explorer 6
  Microsoft Windows Media Player 9
  Macromedia Flash 6
  MPEG decoder 2
  Memory 64 MB DRAM
  32 MB RAM Flash
  Network interfaces 1 x 10/100 Mbps Ethernet RJ-45
  2 x USB 2.0.

  A / V interfaces, 2 x SCART
  1 x Composite Video Out
  1 x SPDIF
  1 x DVB-S pėr antena satelitore

  Supported Internet Protocol TCP / IP
  DHCP
  NAT / Pat
  IGMP
  PPPoE


  Delivery:
  Manual
  Telekomanduesi pėrfshirė bateri
  SCART kabllo
  Network Cables

  Size 350 x 250 x 60 mm (WxHxD)
  Attached Images Attached Images

Similar Threads

 1. ndhim ndhim 21 plus mbydhur
  By veronarama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 20-12-2009, 09:56:11
 2. ndhim humax
  By veronarama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 21-07-2009, 09:04:18
 3. ju lutem ndhim
  By blerimrama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 20-07-2009, 17:01:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •