Results 1 to 4 of 4

Thread: Ndihmeeeeeeeeeee

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Ndihmeeeeeeeeeee

  Kam nje dekoder (ON LIEN LN4050 PVR) dhe eshte me ali chip. Po ska te aktivizuar opcionin emu. Si mund ta bej me emu per kodet. Te dhenat e dekoderit jane keto;
  model id; 3229e
  version s/w; 04000900_1.0.81
  version h/w; ali-29e-ver 2.2
  loader version; m3329e 1.1.2
  latest update; oct 26 2009
  stb sn; ali3329e- ali-29e-ver 2.2_onlien
  stb id; 04000900 ; 00038d
  ne menu eshte njelloj si truman 1100 pvr, po ashtu edhe edhe tek portat dalje dhe hyrese, bile ka dhe porte hdmi, dhe eshte me dy slot card.
  Provova disa softwer por asnjeri nuk instalohej, dhe me nxirrte tabelen (mistmacht botloader)
  Me ke mund te jete klon ky dekoder. Ju lutem me ndihmoni.

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Ndihmeeeeeeeeeee

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Kam nje dekoder (ON LIEN LN4050 PVR) dhe eshte me ali chip. Po ska te aktivizuar opcionin emu. Si mund ta bej me emu per kodet. Te dhenat e dekoderit jane keto;
  model id; 3229e
  version s/w; 04000900_1.0.81
  version h/w; ali-29e-ver 2.2
  loader version; m3329e 1.1.2
  latest update; oct 26 2009
  stb sn; ali3329e- ali-29e-ver 2.2_onlien
  stb id; 04000900 ; 00038d
  ne menu eshte njelloj si truman 1100 pvr, po ashtu edhe edhe tek portat dalje dhe hyrese, bile ka dhe porte hdmi, dhe eshte me dy slot card.
  Provova disa softwer por asnjeri nuk instalohej, dhe me nxirrte tabelen (mistmacht botloader)
  Me ke mund te jete klon ky dekoder. Ju lutem me ndihmoni.
  Besoj se ky softi qe ka resiveri eshte originali nga fabrika pa emu,duhet ti vendosesh nje soft te ri me emu.

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Ndihmeeeeeeeeeee

  po ashtu eshte, po cili eshte softi qe e ben me emu, se nga ata qe provova asnjerin nuk e merrte.

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Ndihmeeeeeeeeeee

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  po ashtu eshte, po cili eshte softi qe e ben me emu, se nga ata qe provova asnjerin nuk e merrte.

  Vendosi ket softin qe po te jap dhe besoj se je ok.

  P.s per te hyr tek emu besoj se shtyp:9339

  Per cdo paqartesi mund te pyesesh perseri.
  Attached Images Attached Images
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Question ndihmeeeeeeeeeee
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 10-09-2009, 20:32:13

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •