Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: eutelsat w2

 1. #1
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  eutelsat w2

  jemi pa eutelsat w2 16 grade, per momentin ky eshte informacioni i dga-s.  DIGITALB dhe EUTELSAT po punojne qė tė rikthejnė sa mė shpejt nė transmetim normal tė gjithė kanalet nė platformėn satelitore.
  Aktualisht, ėshtė bėrė e mundur qė tė transmetohen 14 kanale DIGITALB (ndėr kryesorėt e platformės), pėrmes frekuencės 10719 MHz (Vertikal), tė satelitit EUROBIRD 16A nė tė njėjtin pozicion orbital me satelitin e mėparshėm.
  14 kanalet qė aktualisht transmetohen, mund tė shihen vetėm me dekoder HD. Nė bashkėpunim tė ngushtė me EUTELSAT jemi duke punuar qė orė-pas-ore tė shtojmė numrin e kanaleve nė transmetim satelitor derisa gjithēka tė normalizohet. Pėr gjithēka tė re, do t’ju informojmė nė vazhdimėsi.
  Ju falenderojmė tė gjithėve pėr mirėkuptimin tuaj, nė lidhje me kėtė avari tė rėndė teknike tė ndodhur nė hapėsirė, me satelitin ku pėrveē DIGITALB transmetonin edhe shumė platforma tė tjera televizive, kanalet e tė cilave gjithashtu nuk mund tė shihen!
  Pavarėsisht se ky problem ėshtė shkak i njė force madhore, DIGITALB do tė kompensojė tė gjithė abonentėt e platformės satelitore, pėr ditėt pa transmetim  ne qofte se nuk eshte vendi i duhur i lutem moderatoreve qe ta spostojne , flm

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: eutelsat w2

  Sot eshte cdo ne rregull pervec ndryshimit se tp-se DigitAlb 11449 me tp-ne e ri 10757 V 27500 ku transmentojne KLAN,NEWS24,S.SPORT ..etj...

 3. #3

  Re: eutelsat w2

  DIGITALB NJOFTON SE RIKTHEHEN TRANSMETIMET E TIJ NĖ SATELIT

  Kompania DIGITALB njofton tė gjithė Abonentėt e Platformės Satelitore, se nė bashkėpunim tė ngushtė me EUTELSAT arritėn tė zgjidhin problemin, qė ndodhi si pasojė e avarisė hapėsinore nė satelitin W2-16˚ nė Lindje.

  Prej ditės sė sotme, DIGITALB do tė transmetojė sėrish nė satelit tė gjithė kanalet e platformės, nė tė njėjtin pozicion orbital.

  Por, qė tė mund tė rimarrin sinjalin e tė gjitha frekuencave pėrmes tė cilave transmetohen kanalet e DIGITALB, Abonentėt me dekoder satelitor tė thjeshtė duhet tė veprojnė nė kėtė mėnyrė:

  * Hyni nė MENU-nė e dekoderit
  * Kaloni nė opsionin "Instalimi"
  * Dhe aty zgjidhni komandėn "Fshij tė gjithė kanalet"

  pasi ky proces tė ketė pėrfunduar...

  * Hyni sėrish nė MENU-nė e dekoderit
  * Kaloni pėrsėri nė opsionin "Instalimi"
  * Dhe aty zgjidhni komandėn "Kėrkim Automatik" ose "Kėrkim Manual" nė tė njėjtėt parametra si edhe mė parė.

  Pėr njė pjesė tė Abonentėve me dekoder tė thjeshtė satelitor do jetė patjetėr i nevojshėm kėrkimi manual nė Frekuencėn:
  10,757 MHz - Symbol Rate 27,500 - Ksym - FEC 7/8 - Polarizimi
  Vertikal.

  Nė kėtė mėnyrė Abonentėt me dekoder tė thjeshtė satelitor do t’i kenė sėrish tė rregjistruar tė gjitha kanalet e platformės DIGITALB si dhe ato ndėrkombėtare, njėsoj si mė parė.

  Ndėrsa Abonentėt me dekoder HIGH DEFINITION, do t’i kenė sėrish kanalet e DIGITALB, tė listuar automatikisht. Mjafton qė ta fikin dhe ta ndezin sėrish dekoderin.

  Kompania DIGITALB falenderon pėr mirėkuptimin tė gjithė Abonentėt e Platformės Satelitore dhe kėrkon edhe njėherė ndjesė pėr ndėrprerjen e sinjalit si pasojė e avarisė sė rėndė tė ndodhur me satelitin nė hapėsirė!

  DIGITALB deklaron se tė gjithė Abonentėve tė Platformės Satelitore, do t’u kompensohen FALAS tė gjitha ditėt e humbura prej mungesės sė transmetimit.

  Ky eshte lajmi i fundit qe ka nxjere DIGITALB

 4. #4

  Re: eutelsat w2

  DIGITALB NJOFTON SE RIKTHEHEN TRANSMETIMET E TIJ NĖ SATELIT

  Kompania DIGITALB njofton tė gjithė Abonentėt e Platformės Satelitore, se nė bashkėpunim tė ngushtė me EUTELSAT arritėn tė zgjidhin problemin, qė ndodhi si pasojė e avarisė hapėsinore nė satelitin W2-16˚ nė Lindje.

  Prej ditės sė sotme, DIGITALB do tė transmetojė sėrish nė satelit tė gjithė kanalet e platformės, nė tė njėjtin pozicion orbital.

  Por, qė tė mund tė rimarrin sinjalin e tė gjitha frekuencave pėrmes tė cilave transmetohen kanalet e DIGITALB, Abonentėt me dekoder satelitor tė thjeshtė duhet tė veprojnė nė kėtė mėnyrė:

  * Hyni nė MENU-nė e dekoderit
  * Kaloni nė opsionin "Instalimi"
  * Dhe aty zgjidhni komandėn "Fshij tė gjithė kanalet"

  pasi ky proces tė ketė pėrfunduar...

  * Hyni sėrish nė MENU-nė e dekoderit
  * Kaloni pėrsėri nė opsionin "Instalimi"
  * Dhe aty zgjidhni komandėn "Kėrkim Automatik" ose "Kėrkim Manual" nė tė njėjtėt parametra si edhe mė parė.

  Pėr njė pjesė tė Abonentėve me dekoder tė thjeshtė satelitor do jetė patjetėr i nevojshėm kėrkimi manual nė Frekuencėn:
  10,757 MHz - Symbol Rate 27,500 - Ksym - FEC 7/8 - Polarizimi
  Vertikal.

  Nė kėtė mėnyrė Abonentėt me dekoder tė thjeshtė satelitor do t’i kenė sėrish tė rregjistruar tė gjitha kanalet e platformės DIGITALB si dhe ato ndėrkombėtare, njėsoj si mė parė.

  Ndėrsa Abonentėt me dekoder HIGH DEFINITION, do t’i kenė sėrish kanalet e DIGITALB, tė listuar automatikisht. Mjafton qė ta fikin dhe ta ndezin sėrish dekoderin.

  Kompania DIGITALB falenderon pėr mirėkuptimin tė gjithė Abonentėt e Platformės Satelitore dhe kėrkon edhe njėherė ndjesė pėr ndėrprerjen e sinjalit si pasojė e avarisė sė rėndė tė ndodhur me satelitin nė hapėsirė!

  DIGITALB deklaron se tė gjithė Abonentėve tė Platformės Satelitore, do t’u kompensohen FALAS tė gjitha ditėt e humbura prej mungesės sė transmetimit.

  Ky eshte lajmi i fundit qe ka nxjere DIGITALB

 5. #5
  Senior Member jani_sat's Avatar
  Join Date
  16-12-2009
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: eutelsat w2

  cfare po ndodh ??
  ne 10 grade ne fr. 11345 h 27500 transmeton supersport

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: eutelsat w2

  frekuencat e fundit te sapomarra nga siti i digitalbit
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: eutelsat w2

  a mund te behet gje me coshipin e vogel se jan shum shok te mit qe per momentin po shohin vetem frekuencen e topit kam tre dit qe po mundohem te bej te mundur editimin e frekuencae por......pa rezultat ndimoni ju ndimoft zotiu te gjithve ktu ne ket forum te nderuar

 8. #8
  Senior Member jani_sat's Avatar
  Join Date
  16-12-2009
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: eutelsat w2

  coship ka mbaruar.digitalb thote qe duhet ta ktheni ate aparat dhe te blini kaon hd me

  oferte 7900 leke

 9. #9
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: eutelsat w2

  jani mos u mundo te shtremberosh faktet sepse nuk ka caktuar ate cmim ai esht cmimi i mahmutit pastaj...oferta e dga per coship esht si vion personi qe ka ne perdorim coship ne gjendje pune do te paraqitet ne distributoret e vertet te dga me aparat ne gjendje pune do dorezoje ate dhe do ti jepet nje aparat opente HDl i ri perkundrejt rimbursimit 4 000 te reja SE SA E DREJT ESHT kte do ta vertetoje koha sepse esht nje ceshtje qe i takon klientave te tregojn se sa ju leverdis apo jo megjithate un as 5 lek nuk do ta bleja asnje aparat qe esht i komanduar/

 10. #10
  Junior Member
  Join Date
  21-09-2009
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: eutelsat w2

  Me ninteresaon te di se a po punojn te gjith kanalet e Digjitalbit ne satelitin Eutelsat W2 apo ka ndrru satelitin flm

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Info NTV Plus on Eutelsat W4 at 36.0°E
  By uȠiӃ ζ in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 22-07-2009, 09:45:32
 2. + 2 in Eutelsat 16E
  By mastruzzu in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 12-03-2009, 23:54:34
 3. Eutelsat 16° e
  By bardolino in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 06-01-2009, 20:23:58
 4. eutelsat w2 16.0e
  By sammylad in forum Dragon Cam and T-Rex Cam
  Replies: 7
  Last Post: 25-11-2008, 14:18:23
 5. Eutelsat W3a
  By MELENDOM in forum Spanish / Espańol
  Replies: 3
  Last Post: 16-10-2006, 02:46:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •