Results 1 to 8 of 8

Thread: soft ptr FINEPASS FSR-4100 Ci?

soft ptr FINEPASS FSR-4100 Ci?

salutare! lucrez pe un vapor pe rin si am acces la o antena automata, am un receiver FINEPASS FSR-4100 Ci si tot incerc sa-l decodez si sa-i introduc un soft nou ca sa pot decoda digi pack pe thor sau programe de pe astra. dar pina acum nu am reusit nimic. nu stiu de unde sa incep si unde sa termin. am cablu null ptr serial port dar nu stiu ce programe trebuie sa descarc si sa instalez pe laptop. am si softcam key descarcat si softcam editor dar cam atat!daca ar putea cineva sa ma ajute! va multumesc!

RO-minatress Trinity's Avatar
    Uploads
    443

Re: soft ptr FINEPASS FSR-4100 Ci?

E f. complicat cu tot felul de astfel de conserve ... nu e posibil decit un Firmware update ofical - ATIT! Emu etc. nu cred ca se poate dupa cite stiu eu ...
    Mai bine iti iei un COMAG 35S cu vreo 30-40 Euroi ( erau in Germania chiar si al REAL intr-un timp, daca zici ca esti pe Rin) si cu un patch iti zbirniie GIGI ! Cea mai ieftina, rapida si buna alternativa ...

Bafta oricum

Thumbs up Re: soft ptr FINEPASS FSR-4100 Ci?

Quote Originally Posted by Trinity View Post
    E f. complicat cu tot felul de astfel de conserve ... nu e posibil decit un Firmware update ofical - ATIT! Emu etc. nu cred ca se poate dupa cite stiu eu ...
    Mai bine iti iei un COMAG 35S cu vreo 30-40 Euroi ( erau in Germania chiar si al REAL intr-un timp, daca zici ca esti pe Rin) si cu un patch iti zbirniie GIGI ! Cea mai ieftina, rapida si buna alternativa ...

Bafta oricum
    da! cred ca e mai buna solutia sa iau unul nou. ai dreptate,e o conserva, dar am crezut ca merge!am sa ma uit prin magazine.dupa ce propietati sa ma uit la receivere?sau merg toate patch-uite?o lista cu niste modele!totusi mersi mult ptr raspuns!

Uploads
    443

COMAG SL 35 - ALTERNATIVA LA FINEPASS FSR-4100 Ci !!

Arata astfel:

il poti comanda si din internet daca nu ai timp sa umbli. Dai cautare pe Domnul gugel si cauti marca si zici "preisvergleich" !

...iar aici la sectia ->COMAG in aceste TOPICE am scris tot ce iti trebuie pt. el apoi sa il faci, cu HOW to si softurile adecvate !!

Bafta

Senior Member genugeo85's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by cristiaan View Post
    da! cred ca e mai buna solutia sa iau unul nou. ai dreptate,e o conserva, dar am crezut ca merge!am sa ma uit prin magazine.dupa ce propietati sa ma uit la receivere?sau merg toate patch-uite?o lista cu niste modele!totusi mersi mult ptr raspuns!
    Poti incerca si cu Echosmart sau clona de DM500(a ajuns pe la 60-70 euro, daca stii pe unde sa cauti)...

Uploads
    443

Quote Originally Posted by genugeo85 View Post
    Poti incerca si cu Echosmart sau clona de DM500(a ajuns pe la 60-70 euro, daca stii pe unde sa cauti)...
    Evident, precum zice si @Genugeo si cu un Echosmart iti rezolvi problema
    Alternative ar mai fi cu un COSHIP (numit si DSR) 5002N de exemplu, la preturi tot la fel de onorabile, se intelege ... !

multumesc mult ptr indrumari! acum momentan nu am posibilitatea sa caut un receiver,nu sunt in orase mari, care sa aiba un media markt sau un magazin mai mare cu electronice. dar cand am sa am ocazia am sa caut modelele acestea! mersi si mai revin!

Uploads
    443

Quote Originally Posted by cristiaan View Post
    multumesc mult ptr indrumari! acum momentan nu am posibilitatea sa caut un receiver,nu sunt in orase mari, care sa aiba un media markt sau un magazin mai mare cu electronice. dar cand am sa am ocazia am sa caut modelele acestea! mersi si mai revin!
    Nu iti trebuie neaparat Media Markt sau Saturn. Aceste modele exista in internet de comandat sau la SUpermarket-urile mari precum: TOOM-Markt, REAL etc... la sectia de electronice !!

Bafta