Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Keshillim per nje antar te ri!

 1. #1
  New Member
  Join Date
  08-02-2010
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Arrow Keshillim per nje antar te ri!

  Pershendetje!
  Une kam nje dekoder Satelitor te markes SAT+(eshte nje marke e nje kompanie itliane qe prodhon dekodera dhe nuk ka lidhje me aparatet apo ish kompanine satelitroe shqiptare sat+).
  Kam nje modulin e tipit CONAX!
  Per momentin jam i abonuar ne paketen Digitalb(me skadon se shpejti abonimi).
  Duke qene se nuk kam asnje njohuri per menryen se si funksionojne,apo njohuri te tjera rreth apaateve mares satelitore dhe moduleve,doja te pyesja>
  ka ndonje menyre per ke ckoduar stacione te ndrsyhme televizive(per Hotbird dhe eutelsat w2) me keto pajisije qe une kam???Nqs jo,cfare pajisjesh te tjera me duhen?
  Ju faleminerit!

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Me ato paisje qe ke sma do mendja se mund te shikosh gje pa abonim dhe ne ato sat qe thua ti. mgjt eshte mendimi im. sa paisje te tjera mer nje dekoder me linux (psh dreambox) gjej ndonje cline ose bleje dhe ke per tu kenoq duke pare tv.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  29-10-2009
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Quote Originally Posted by missoervin View Post
  Me ato paisje qe ke sma do mendja se mund te shikosh gje pa abonim dhe ne ato sat qe thua ti. mgjt eshte mendimi im. sa paisje te tjera mer nje dekoder me linux (psh dreambox) gjej ndonje cline ose bleje dhe ke per tu kenoq duke pare tv.
  auiu ndjek sygjerimin e missoervin. Vetem deambox. me te tjerat paisje jane lek(euro apo usd) te tretura

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Quote Originally Posted by auiu View Post
  Pershendetje!
  Une kam nje dekoder Satelitor te markes SAT+(eshte nje marke e nje kompanie itliane qe prodhon dekodera dhe nuk ka lidhje me aparatet apo ish kompanine satelitroe shqiptare sat+).
  Kam nje modulin e tipit CONAX!
  Per momentin jam i abonuar ne paketen Digitalb(me skadon se shpejti abonimi).
  Duke qene se nuk kam asnje njohuri per menryen se si funksionojne,apo njohuri te tjera rreth apaateve mares satelitore dhe moduleve,doja te pyesja>
  ka ndonje menyre per ke ckoduar stacione te ndrsyhme televizive(per Hotbird dhe eutelsat w2) me keto pajisije qe une kam???Nqs jo,cfare pajisjesh te tjera me duhen?
  Ju faleminerit!
  pershendetje auiu, persa i perket dekoderit sat+ me 2 vende per module cam ci, mund te kthehet me EMU vetem ne qofte se ka te instaluar tuner SHARP!
  per te verifikuar kete,shiko mbrapa ose nga poshte dekoderit,duhet te jete shkruar sharp 0194 ose vetem numri 0194.
  ne qofte se eshte shkruar zar. ose zarlink, mos u lodh se nuk behet!
  verifiko dhe na thuaj!

 5. #5
  New Member
  Join Date
  08-02-2010
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  flm .
  Do e shikoj dekoderin BIG BOBI dhe do ju shkruaj.
  Flm

 6. #6
  New Member
  Join Date
  08-02-2010
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Te vetmet gjera qe shkrauhen poshte dekoderiti jane:
  Telesystem Common interface dhe posht e saj eshte ky kodi :
  Cesat+090604-2po-0194

  ???

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Quote Originally Posted by auiu View Post
  Te vetmet gjera qe shkrauhen poshte dekoderiti jane:
  Telesystem Common interface dhe posht e saj eshte ky kodi :
  Cesat+090604-2po-0194

  ???
  ok, je me fat behet me emu!

 8. #8
  New Member
  Join Date
  08-02-2010
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Mund te me japesh ndonej informacion Big BOBi rreth EMU se nuk ja kam idene fare .
  Care em nevojitet dhe cfare duhet te bej!
  Faleminderit!

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  Quote Originally Posted by auiu View Post
  Mund te me japesh ndonej informacion Big BOBi rreth EMU se nuk ja kam idene fare .
  Care em nevojitet dhe cfare duhet te bej!
  Faleminderit!
  auiu, do te ishte mire te beje edhe nje postim ketu:http://www.satsupreme.com/showthread...7%95%29/page70
  materialin qe te duhet po e bej gati!

 10. #10
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Keshillim per nje antar te ri!

  telesystem = strong 6xxx patch!
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •