Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

 1. #1

  Exclamation Ndihm per aparatin Dreamax DT470  E Posedo ket lloj te aparatit digital dhe dashta me e dit se a ka ndonje mundesi qe te bej hapjen e platformes DigiTv ne IntelsatThor ose a mundet te kryuhet ndonje lloj klonimi me ndonje aparat tjeter digjital

  Pres Pergjegjje 2. #2
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  ktu i ke per DT470 -- http://www.satsupreme.com/showthread.php/25334-dt470

  UN IKAM PROVUAR TE GJITHA NUK KAM PASUR SUKSES ME ASNJEREN NUK HAP GJE KY RESIVER EDHE NE LAWRENCE CLON E KAM BER E NJEJTA JU PROVONE

 3. #3
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  egziston munsia gjithmon por duhet te nderroish tele komand pasi duhet ta ktheshne sanlorenc7300l qe te pranoje kei bin po qe se te leverdis kur e ben testimin vet esht nje knaqsi me e madhe

 4. #4

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  egziston munsia gjithmon por duhet te nderroish tele komand pasi duhet ta ktheshne sanlorenc7300l qe te pranoje kei bin po qe se te leverdis kur e ben testimin vet esht nje knaqsi me e madhe
  A ka mundesi qe te me tregojsh se si te bej at pun te lutem

 5. #5
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  prsh OMER,do te ndihmoja me kenaqesi per ket aparat,me co e-mail tend, te dergoj nji sw-LAWRECE 7300X4,me te cilin clonohet,
  po te spjegoj se ky sw ka digi tv-ok,por vetem index--01,prvo ti shkrush index-00. mos haro se telecomanda duhet alfagold,qe te fungsionoje....ferrariteam

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  02-10-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  hi ferrariteam mund te ma dergosh dhe mua ate sw-LAWRECE 7300X4,me te cilin clonohet, adresa ime e imeilit eshte xxxxxxxxxl.com ok flm
  vorribomsi, rregullorja e ndalon,te japesh email ne publik!
  perdor pm. per te komunikuar me anetaret e forumit!

 7. #7
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  Quote Originally Posted by vorribomsi View Post
  hi ferrariteam mund te ma dergosh dhe mua ate sw-lawrece 7300x4,me te cilin clonohet, adresa ime e imeilit eshte xxxxxxxxxl.com ok flm
  vorribomsi, rregullorja e ndalon,te japesh email ne publik!
  Perdor pm. Per te komunikuar me anetaret e forumit!
  po ti postoj te 3 file qe jane te pershtacem per kete riciver por mos harro sa disa nga keto file nuk jane te pershtacem per telekomandimin (telekomanden) dhe theksoj qe jane me te gjith pergjegjesine tate une i kam provouar shume kohe perpara dhe per ti kthyer riciverin ne gjendjen e vjeter duhet eksperience ......e theksoj nuk mbaj pergjegjesi ...per cfare do difekti ......sa per celesa mun te perdoresh celesa nga file per strong aparature jane te pershtacem....SA PER LOADER JANE TEK THREAD TEK programe per aparate satellitore.
  NUK MBAJ PERGJESI PER CFARE DO DIFEKTI.....FALIMINDERIT PER MIREKUPTIMIN
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  Quote Originally Posted by vorribomsi View Post
  hi ferrariteam mund te ma dergosh dhe mua ate sw-lawrece 7300x4,me te cilin clonohet, adresa ime e imeilit eshte xxxxxxxxxl.com ok flm
  vorribomsi, rregullorja e ndalon,te japesh email ne publik!
  Perdor pm. Per te komunikuar me anetaret e forumit!
  ketu ke fw per lawrence!

 9. #9
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  Quote Originally Posted by big bobi View Post
  merre dhe loader per te zbritur celesat
  Attached Files Attached Files

 10. #10
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: Ndihm per aparatin Dreamax DT470

  prsh tamo,me gjykove sikur kam bo agjitcion dhe propagande.........

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Sat+ DT470
  By REDEVIL in forum Albanian / Shqip
  Replies: 627
  Last Post: 12-12-2015, 22:45:28
 2. Dreamax 20.04.09
  By ALKAP- in forum Satellite Receivers A to Z
  Replies: 0
  Last Post: 20-04-2009, 15:42:29
 3. Firmware for Dreamax Dt470
  By glenbrian in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 9
  Last Post: 11-11-2008, 13:24:03
 4. DION DT470 aiutino
  By nelloanto in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 27-03-2007, 17:27:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •