Results 1 to 3 of 3

Thread: NDIHME per joker cam....

 1. #1
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Exclamation NDIHME per joker cam....

  nji ndihme per te programuar joker cam,disponoj cas3+
  une veprova ne ket menyre,pasi futa joker cam ne slotPCMCIA,dolli tabela dhe kerkon qe per ta programu cam dohet lidh ne anen right te cas me jcard dhe jcard te futet ne joker cam,si mund ta fus se jcard ka vetem 3 si te ngitura dhe nuk mund te futet,ktu kam ngec.....

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: NDIHME per joker cam....

  Quote Originally Posted by ferrariteam View Post
  nji ndihme per te programuar joker cam,disponoj cas3+
  une veprova ne ket menyre,pasi futa joker cam ne slotPCMCIA,dolli tabela dhe kerkon qe per ta programu cam dohet lidh ne anen right te cas me jcard dhe jcard te futet ne joker cam,si mund ta fus se jcard ka vetem 3 si te ngitura dhe nuk mund te futet,ktu kam ngec.....
  me cas 3 perdoret keshtu
  • Fute J-Card sikurse tregohon figura (Kujdes: eshte shume me
  rendesi te vendosni J-Card sakte si tregon rendi I dyte i Figures ).
  • Fute Modulin ne Cas Interface (ėshtė shumė me rendėsi futja heren
  e pare te J-Card), mandej lidhe fundit tjeter te kabllit me lidhesin e
  jashtem te Cas Interface.
  • Kliko “Connect”. Aplikacioni tregon nje katror te kuqe nese J-Card
  eshte vedosur jo korekt apo gjelbert nese eshte vendosur korekt.
  Nese karta eshte future gabim ateher levize djathtas deri sa drita te
  behet e gjelbert, dhe tregon "Joker Connected". Selekto butonine
  gjate “When the connection is stable, Kliko here” next.
  • Kliko "Open File" dhe selekto filen e duhur (Duolabs nuk mere
  pėrgjegjėsi pėr asnjė dėmtim tė origjinės se failave qe pėrdoren).
  • Kliko “Write”. Tregusi fillon te levize. Procesit I duhet prf.5 minuta.
  Kliko “Verify during programming” te shkruash dhe shiko qe bitet
  qe po transferohen jane korek.
  • Nxire Modulin, pastaj J-Card.

 3. #3
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Re: NDIHME per joker cam....

  Rrofsh plako,flm.......ferrariteam

Similar Threads

 1. ndihme
  By extralloto in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 01:06:16
 2. ndihmė ju lutem :)
  By CodeName_23 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 09-01-2007, 05:22:54
 3. ndihme
  By BLEDI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 27-09-2006, 00:56:58
 4. {Ndihme}
  By Win32i3nT in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 06-09-2006, 14:44:14
 5. Replies: 0
  Last Post: 24-04-2005, 04:10:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •