Results 1 to 3 of 3

Thread: Astra - Ber - Eurosport

 1. #1
  Member
  Join Date
  25-01-2010
  Location
  Tirana, Albania
  Posts
  56
  Uploads
  0

  Question Astra - Ber - Eurosport

  Pershendetje.
  Sapo instalova parabolen time te pare me Dreambox keshtu qe me falni per injorancen.
  Kam problem me Eurosportin ne Astra (free) ku kam nje BER te larte me ngecje te figures, SNR eshte zakonisht mbi 70. Koha pak e vrenjtur po jo ndonje stuhi.
  Pyetja ime eshte: pervec drejtimit jo te mire te paraboles e LNB a mund te kete ndonje arsye tjeter per kete problem.
  Pyes pasi stacionet e tjera te Astres i merr mjaft mire dhe ma merr mendja orientimi i keq do ndikonte tek te gjitha kanalet ne nje satelit jo vetem per nje kanal apo e kam gabim.
  Faleminderit.

 2. #2
  Contributing Member kapia's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  502
  Uploads
  1

  Re: Astra - Ber - Eurosport

  te kesh nje parabole te madhe , nje LNB te mir dhe nje kabull te mire ska pse mos ta zere.
  ose shikoje pak kendin ose rotullo pak lnb ,se 70% nuk mund te shikosh eurosport duhet mbi 74.

 3. #3
  Contributing Member kapia's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  502
  Uploads
  1

  Re: Astra - Ber - Eurosport

  te kesh nje parabole te madhe , nje LNB te mir dhe nje kabull te mire ska pse mos ta zere.
  ose shikoje pak kendin ose rotullo pak lnb ,se 70% nuk mund te shikosh eurosport duhet mbi 74.

Similar Threads

 1. SES Astra & Canal Digitaal: Astra 23,5 transponder met themazenders wordt MPEG4
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 11-09-2009, 07:40:11
 2. New Astra reports 420,000 Astra 23.5 homes
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 10-04-2009, 09:31:48
 3. Info Eurosport ed Eurosport 2
  By paolotto in forum Italian / Italiano
  Replies: 4
  Last Post: 28-01-2009, 15:53:53
 4. eurosport??13e
  By cris711 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 05-09-2006, 12:38:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •