Results 1 to 8 of 8

Thread: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  09-02-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Pervec menyres se blerjes se kartes dhe ndarjes se saj permes nje linje, a ka menyra te tjera per te pare Digitalb dhe/ose Tringun? Celesa tani per tani nuk ka, javen qe shkoi dolen disa celesa per Tringun por qe rane brenda disa oresh.
  A ka linja DCW per keto kanale per ti pare permes v_plug?
  Dikush pretendon se ka gjetur nje zgjidhje te perhershme per te dekoduar keto kanale.

 2. #2

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by askush View Post
  Pervec menyres se blerjes se kartes dhe ndarjes se saj permes nje linje, a ka menyra te tjera per te pare Digitalb dhe/ose Tringun? Celesa tani per tani nuk ka, javen qe shkoi dolen disa celesa per Tringun por qe rane brenda disa oresh.
  A ka linja DCW per keto kanale per ti pare permes v_plug?
  Dikush pretendon se ka gjetur nje zgjidhje te perhershme per te dekoduar keto kanale.
  MoreBOX(Sat Share)
  Dalb
  Ssport
  Tring

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  09-02-2010
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Me sa lexova mbi Morebox (te faqet kineze), mund te besh update deri 15 muaj nga dita e blerjes, pastaj duhet te abonohesh per te dekoduar kanalet.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by askush View Post
  Me sa lexova mbi Morebox (te faqet kineze), mund te besh update deri 15 muaj nga dita e blerjes, pastaj duhet te abonohesh per te dekoduar kanalet.
  jo vetem kaq por as garanci se do te punojne nuk ke aspak

  lexo postimin nr 162 ketu nga jani sat
  http://www.satsupreme.com/showthread...hare%29/page17

 5. #5
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by askush View Post
  Me sa lexova mbi Morebox (te faqet kineze), mund te besh update deri 15 muaj nga dita e blerjes, pastaj duhet te abonohesh per te dekoduar kanalet.
  Ka mundesi gjithqka tash ka dal spederbox eshte nje resiver shume i mire dhe shume i lire punojne gati te gjitha paketat europiane 12 muaj garancion

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by pleshina View Post
  Ka mundesi gjithqka tash ka dal spederbox eshte nje resiver shume i mire dhe shume i lire punojne gati te gjitha paketat europiane 12 muaj garancion

  keto qe po dalin jane "linja serverash" ne forme dekoderi por qe skane asnje garanci se mjafton nje denoncim i kompanive televizive produktorit kinez apo arab qe i hedh ne qarkullim dhe ata qe i kane te blera keto aparate fillojne ngjyejne gishtin qe ta mbajne ne goje....

 7. #7
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post

  keto qe po dalin jane "linja serverash" ne forme dekoderi por qe skane asnje garanci se mjafton nje denoncim i kompanive televizive produktorit kinez apo arab qe i hedh ne qarkullim dhe ata qe i kane te blera keto aparate fillojne ngjyejne gishtin qe ta mbajne ne goje....
  Edhe kjo ka mundesi,mirpo ai qe shte ket lloj resiveri po jep fjalen qe per ni vit do te punojne,ta shofim te ardhmen

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Menyrat per te pare Digitalb dhe Tring

  Quote Originally Posted by pleshina View Post
  ai qe shet ket lloj resiveri po jep fjalen qe per nje vit do te punojne,ta shofim te ardhmen
  dua te shikoj se jam shume kurioz te di njehere populli e blen dekoderin kujt do ti drejtohet dhe ti kerkoje llogari....????? ata te fusin gishtin sapo ti japesh leket.

  kete gje po bejne prej vitesh lexoji te gjitha llojet e kartave dhe dekoderave qe kane nxjerre dhe do te nxjerrin ne treg gjithmone sa here te kete "peshq" me xhepat me lek per ti hedhur.

  prandaj sa me pare ti dale gjumi "peshqve" aq me shpejt bien ne letargji arabet a abrave dhe moreboxave dhe emrat e njejte si keto.

Similar Threads

 1. DigitAlb Full & Tring (W2)16 E
  By animalplanet in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 1
  Last Post: 18-12-2009, 08:50:39
 2. DigitAlb Full & Tring
  By animalplanet in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 1
  Last Post: 10-12-2009, 02:12:44
 3. Update Digitalb + Tring NewCS looking for D+ HD
  By acmilan12345 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 3
  Last Post: 02-12-2009, 14:59:03
 4. New Digitalb + Tring NewCS looking for D+ HD
  By acmilan12345 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 25-11-2009, 16:07:54
 5. digitalb&tring
  By fabio11102005 in forum CCcam Exchange: in NewCS
  Replies: 0
  Last Post: 07-01-2009, 17:11:41

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •