Page 1 of 70 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 695

Thread: KAON HD by Digitalb - Firm - files - mods - zhbllokim etj.

 1. #1

  Lightbulb digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  KISHA SHUM KOHE QE PO MUNDOHESHA TE GJEJ NJE MENYRE PER TE "thyer"kaon hd o perpoqa shum te gjej nje soft per kaonin por e pamundur e vetmja qe gjeta eshte nje soft origjinal te SONYY 1100HD .SI FILLIM VURA NJE FISH NULL MODEM PASTAJ doja te beja save file e kaonit por deri ne nje fare pike arrita ja disa te dhena nga nje prog.1.
  Provova me programin Kuprasky i cili ishte i vetmi qe me hapte filin e sony 1100hd por nuk arrita te download e di qe bios nuk te le mendoj dhe nje rrug tjeter me jtag kam gjetur te gjitha por mr mungo flash dump per kaon hd.jeni te mirepritur per cdo verejtje dhe sygjerime per diskutim me duket se eshte dicka terheqese.faliminderit


  nje person po shkruante per kete teme dhe me duket interesante te flasim.
  e bej kete per te gjithe personat te cilet e deshirojne kete gje.
  tema besoj qe eshte e bukur dhe duhet te meremi.

 2. #2
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  per mua ja disa foto dhe pak me teper ne brendesi.
  sipas te njejtit person .,tamo
  Attached Images Attached Images
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  05-03-2009
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  sma mer mendja qe mund te jete ndryshe nga te tjeret .por me duket se ja kemi varur kesaj teme...thjesht per ate qe i bene ketij populli.

 4. #4

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  A din kush gja, a ka derman ky Kaon HD. Kur mbaron abonimi bllokohen edhe te gjitha kanalet e tjera Fta nderkombetare. Gjithashtu firmware eshte shume i kufizuar. A mund te gjendet firmware origjinal? A po esht ethjesh receiver me u hedh ne kosh? Cilat jane mundesite qe me e ba te perdorshem, qofte edhe vetem me kanalet Fta?
  Ju Falenderoj.

 5. #5
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  Me sa di une D/Alb ka hedhur ne treg keto dite nje aparat te Kaonit te prodhuar nga Opentel i cili i ka te hapura kanalet free. Keshtu qe dhuratat po i sjell vete me duket D/Alb.

 6. #6

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  Ok, po me kto qe jane shitur para si i behet? Une kam nje te tille?

 7. #7

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  Une kam nje te blere para 8 muajsh.
  Faleminderit

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Me sa di une D/Alb ka hedhur ne treg keto dite nje aparat te Kaonit te prodhuar nga Opentel i cili i ka te hapura kanalet free. Keshtu qe dhuratat po i sjell vete me duket D/Alb.
  Cfare pamje ka ky aparat pasi une vetem aparatin Kahon HD qe ka qene dij??

 9. #9

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  pershendetje!

  une isha tek dyqanet qendrore te digitalb ketu ne tirane dhe tekniket aty me thane qe ky aparati i ri qe ka ardhur ka vetem kanalet digitalb dhe pak kanale te tjera nga hotbird (besoj mediaset e rai) e se nuk mund t'i shtohen transponder te rinj. ai qe pashe une ishte Kaon HD s660 si aparat kurse ekto opentel qe po thoni nuk i vura re ne dyqan?!!!

  cudi pasi ai eshte dyqani kryesor i digitalb ne Tirane (dmth dhe ne gjithe boten).

 10. #10

  Re: digitalb -kaon hd si mund ta programojme

  Ok, po a di kush te japi ndonje ide konkrete, apo nuk ka derman kj opune?
  Respekte.

Page 1 of 70 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. kaon firm em portugues
  By snot in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 41
  Last Post: 12-11-2007, 01:44:27
 2. firm kaon s43 all ok
  By fahim03 in forum Kaon
  Replies: 2
  Last Post: 25-10-2006, 13:20:01
 3. KAON firm missmatch
  By roberts1 in forum Kaon
  Replies: 13
  Last Post: 08-09-2006, 09:42:17
 4. firm kaon 570
  By LETITAN in forum Kaon
  Replies: 6
  Last Post: 14-04-2006, 16:36:04

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •