Results 1 to 8 of 8

Thread: ndihme tv globo

 1. #1

  Unhappy ndihme tv globo

  ndihme per frecuenza tv globo? fus frecuenzen manuale po nuk ma merr. kamundesi te me ndihmoni si mun te fus canalet e tv globo. ju falenderoj per ndihmen tuaj.

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihme tv globo

  Ne Hotbird 13E
  TV Globo --> 11585 V 27500 3/4

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: ndihme tv globo

  Disa hollesira do lehtesonin punen ne pergjigje
  Cfare mesazhi ose error del kur tenton te futesh frekuencen?
  Cfare aparati ke?

  Kur tejmbushet lista, nuk mund te vendosesh me TP Frekuenca te reja, prandaj hiq frekuencat e teperta qe nuk i perdor ose nuk i kap dot ne satelitin Hotbird (ky fenomen ndodh ne disa aparate prsh: starsat), per te futur celsat duhet te gjesh tek NAGRA 2 / C102 Globecast C102 dhe duhet ti vendosesh KEY 00 ose 01 : XXXXXX "16 shifror", qe aktualisht ndodhet tek Latest TV Globo Keys
  Aparati starsat srx50 cu USB nuk e hap kete kanal mos u lodh nqs ke kete model.

  persh perseshpejti.

 4. #4

  Re: ndihme tv globo

  flm per hollesiren e mesazhit, si aparat kam kaon517. dhe pikerisht frequenzat nuk mi merr per arsye te key 00 etj. nuk arris si te bej proceduren e futjes se kej. prandaj nek me merr frekuenzat. dhe njeher flm .

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: ndihme tv globo

  persh,
  vendosja e key nuk ka lidhje me mos vendosjen e frekuences jane dy gjera krejt te kunderta, frekuenca duhet te vendoset ne menu e saje dhe celsat ne menu e celsave ku duhet te shofesh per Nagra 2/Globecast, pra dy gjera te ndryshme.
  Mos kushedi Kaon jot i vendos frekuencat me ane te ndonje programi? dhe perpjekja me dore eshte e kote. Me vjen keq deri ketu shkon informacioni im, aparatin Kaon se njoh, megjithate mund te vazhdosh duke Klikuar Ketu besoj se do dali dikush te te japi nje dore ndihme, ose anglisht ne temen e saje Kaon Shpresoj te gjesh nje zgjidhje qe zakonisht vijne duke bere pyetje qofte ne sektorin shqip dhe ne ate anglisht.

 6. #6

  Re: ndihme tv globo

  La frequenza va eccome, ma č in n*gra2, quindi va servita con macedonia...
  L'ho appena provato e va


  kete mesazh e lexova ne nje forum. dhe me sa kuptova per te gjetur kete paket duhet me fut fruten e duhu, por problemi eshte se si mund te vendos key ne dekoder nje udhezim nese eshte e mundur. dhe ju falenderoj per punen qe beni dhe ndihmen qe jepni.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  09-08-2008
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: ndihme tv globo

  po per starsat 6300?

 8. #8
  Senior Member vlonjati2008's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Posts
  244
  Uploads
  0

  Re: ndihme tv globo

  si mund te vendosen key per dream box 500s?

Similar Threads

 1. Ndihme
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 13-01-2010, 23:54:41
 2. ndihme
  By shkup in forum Albanian / Shqip
  Replies: 18
  Last Post: 12-06-2009, 08:00:33
 3. Question Ndihme
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 01-11-2008, 19:32:48
 4. ndihme
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 01-11-2008, 18:58:23
 5. Globo International/TV Globo auf Hotbird
  By Dino60 in forum Matrix Reborn Cam
  Replies: 4
  Last Post: 09-05-2006, 10:12:34

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •