Results 1 to 3 of 3

Thread: Lnb quality????

 1. #1

  Lnb quality????

  Pershendetje,

  do te doja te dija se cilat jane cilesite e nje LNB te mire?
  dhe cfar mund te rekomandoni per LNB te mire e cila i reziston edhe kushteve atmosferike.

  faleminderit

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Lnb quality????

  perpara se te pretendosh ndihme kalo njehere ne zyre te rregjistrohesh ketu
  http://www.satsupreme.com/showthread...80%BF%E2%97%95)

 3. #3
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Lnb quality????

  Quote Originally Posted by JOKOPOSHKA View Post
  Pershendetje,

  do te doja te dija se cilat jane cilesite e nje LNB te mire?
  dhe cfar mund te rekomandoni per LNB te mire e cila i reziston edhe kushteve atmosferike.

  faleminderit
  lnb e mire eshte ajo qe ka nf ose noise figure sa me te ulet sipas meje shume nga lnb qe shiten sot ne treg nuk e tregojne vleren reale nf mund te gjesh nga ato qe shkruajn nje vlere 0,1 db por kjo nuk eshte vlera reale e tyre mua keto dite me ka ardhur nje lnb e markes INVACOM me 2 dalje me nf 0,3 reale po kushton reth 53 euro kurse me 1 dalje 35 euro eshte nje lnb per kushte atmosferike te kqija sidomos per satelit qe duan sac te madh dhe kapen me veshtirsi

Similar Threads

 1. New BBC HD quality better than ever
  By Dobe7777 in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 03-12-2009, 19:21:04
 2. image quality Vantage firmware
  By Tijs67 in forum Vantage Firmware
  Replies: 4
  Last Post: 02-10-2009, 05:15:04
 3. Info Spainís TV quality suffering
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 25-06-2009, 09:13:20
 4. Quality Dreamer
  By njb in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 30-08-2007, 01:14:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •