Results 1 to 9 of 9

Thread: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

 1. #1
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!  Per ata qe disponojne nje Iphone dhe kete program behet me e lehte puna. :)

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  po bukur, por shikoji çmimet ama ta kepusin xhepin per te qene nje satelite finder nuk eshte fare i lire!


 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  :) Epo tashi, ta mendojne satilite finderat kete gje, ku ti bjeri me lire . (Normalisht do zgjedhim manualen) sille majtas e djathtas derisa ta gjejne :P

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  metoda vjeter majtas djathtas lart poshte nuk vdes kurre, sidomos kur ke televizorin afer, nje here kam provuar me nje mates te tille qe gjen sinjal e kishte nje shoku im, u bera lemsh; po e perdorja per here te pare dhe sa te hyja ne teme nuk priste koha, shiu po fillonte qe keshtu lirova dadot dhe i hodha nje sy prerjeve ne tub, per 10 sek gjeta 15w, 12w e me radhe. Konkluzion personal, metoda vjeter prej 18 vjetesh gjithmone me ka mbaruar pune. dhe nje gje se fundi: Me pelqen ta gjej pozicion vete, me jep nje sadisfaksion te kendshem, kur mundohesh dhe ne fund vjel mollet nga pema.

  Edit: megjithate ky eshte kendveshtrim personal, shume gjera ndryshojne me kohen, disa te tjera rrijne ne vend per te tjere :)

 5. #5
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  edhe une te njejtin mendim kam ta terkoj e te pozicionin manualisht... para 10 vjetesh kam pas nje sat beeper qe bente vetem nje piiip kur kapte sinjalpor nuk e dija se çare sateliti kam kapur edhe lart poshte derisa mbarosha pune .por gjithmone kur lodhesh per te mbaruar pune ndjen knaqesi kur e mbaron .. tani kam nje Trimax SM2200 . punun per mrekulli edhe nuk eshte vetem sat-finder : )

 6. #6

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  Edhe per mua metoda tradicionale eshte me efektive.Teknologjia na lehteson edhe punen edhe gjepin.

 7. #7
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  Per dm E2, qboxhd dhe vu+duo Satfinder_0.0.2.rar <ketu>

 8. #8
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  ky esht nje tjeter Onestep - Satfinder_0.0.3.rar>ketu<por nuk e di se per cfar aparatesh esht

 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Ja sa kollaj gjenden satellitet !!!!

  Per Dreambox E2, QBoxHD, VU+ Duo, Kathrein UFS910 me E2 jan te testuar nga un,mund te jen edhe per aparate te tjera Onestep - Satfinder_0.0.4.rar<<kliko>>

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •