Results 1 to 5 of 5

Thread: ndihme me dreambox dm500s

 1. #1
  New Member
  Join Date
  06-01-2010
  Location
  KOSOVA
  Posts
  3
  Uploads
  0

  ndihme me dreambox dm500s

  si behet lidhja e dm500s me internet permes ptk-es por modemin e kam me nje dalje a duhet me pas switch edhe a punon switchi me kesi lloj modemi TP-LINK TD-8610 JU FLM SHUME

 2. #2

  Re: ndihme me dreambox dm500s

  Dm me rrjet te ptk mundesh me lidh vete duhet ta konfigurosh modemin si dhcp nese e ki te konfiguruar si dhcp vetem nje swich e blen edhe kryhet pun

 3. #3

  Re: ndihme me dreambox dm500s

  Quote Originally Posted by beni123 View Post
  si behet lidhja e dm500s me internet permes ptk-es por modemin e kam me nje dalje a duhet me pas switch edhe a punon switchi me kesi lloj modemi TP-LINK TD-8610 JU FLM SHUME
  beni te kam tregu edhe ne msn qka duhet te besh se pari ti duhesh ta konfigurosh modemin qe te konektohet automatik , dhe qfar te dush switch te punon me modem.

 4. #4
  New Member
  Join Date
  06-01-2010
  Location
  KOSOVA
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: ndihme me dreambox dm500s

  rrjetin ME Ip -ja e kom automatic

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ndihme me dreambox dm500s

  Quote Originally Posted by beni123 View Post
  si behet lidhja e dm500s me internet permes ptk-es por modemin e kam me nje dalje a duhet me pas switch edhe a punon switchi me kesi lloj modemi TP-LINK TD-8610 JU FLM SHUME
  beni, ne radhe te pare duhet te pershendetesh ne temen e ppershendetjeve dhe prezantimeve, pastaj duhet te lexosh rregulloren qe thote se nese nje teme egziston sduhet te hapesh nje te dyte te njejte.

  mbyllet.

Similar Threads

 1. Dreambox DM500S
  By adybaran in forum Romanian / Română
  Replies: 4
  Last Post: 26-02-2009, 10:44:23
 2. Dreambox DM500s .....Plus rien..
  By ZZ007 in forum French / Français
  Replies: 35
  Last Post: 22-02-2009, 23:44:52
 3. Dreambox DM500S ....
  By ZZ007 in forum French / Français
  Replies: 22
  Last Post: 20-06-2007, 20:51:59
 4. TPS & Dreambox DM500s - Possible????
  By philvc in forum Dreambox
  Replies: 3
  Last Post: 30-12-2006, 08:48:00
 5. DREAMBOX DM500s
  By stelikas in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 14
  Last Post: 06-12-2005, 20:58:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •