Results 1 to 9 of 9

Thread: per TRING ??

 1. #1
  New Member
  Join Date
  02-04-2010
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Talking per TRING ??

  Tashme qe ka filluar VIP SHPIJA .. ajo transmetohet ne KUJTESA dhe TRING VIP SHPIJA ( pra program i ri i TRING-ut )
  Dje bera nje SCAN dhe gjeta kete chanel ...

  kur e lshoj aty del vetem VOLUME ( zeri i banorve ) por ne ekran del ENCRYPTING PROGRAM ..

  nese mundet dikush me me jep ndonje tutorial apo ndonje kode qe ta hap kete program qe ta shiqoj..

  a i cili me ndihmon ja di per nder ..!

  ... respekt per te gjithe ,..

 2. #2

 3. #3
  New Member
  Join Date
  02-04-2010
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: per TRING ??

  u prezantova nese munet pergjigje ...

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  24-03-2009
  Location
  Albania
  Posts
  107
  Uploads
  0

  Re: per TRING ??

  keshtu del audio me sa duket per momentin e pa kriptuar kode per tring ska vetem cardsharing me sa di

 5. #5

  Re: per TRING ??

  nese ndegjon vetem zerin ateher nuk ke Abonim, nuk ke kart te tringun.
  nese deshiron cardsharing lajmrohu ne pm

 6. #6
  New Member
  Join Date
  02-04-2010
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: per TRING ??

  jam ende fillestar ne kete lemi nese mundet dikush te me sqaroj disa sende :

  kam nje satellite .. nje receiver Technikus OPTO ..
  nuk ka ndonje send per te hyre karta pra ..

  a mundet qe ta ndroj kete receiver dhe ta vendoj nje dreambox a jane njejte ???

  me dreambox a mund te shiqosh programe me shume se sa receiver ..

  a paguhet muaj ne muaj apo ne vit ... dreamboxi ?? apo e blen njehere dhe te mbet
  nese mundet dikush te me sqaroj .. respekt

 7. #7

  Re: per TRING ??

  1.dreamboxi nuk eshte i njejt me Technikus OPTO ( njejt si te krahasosh FICE me BMW )
  2.me drembox mund te shiqosh te gjitha programet qe gjenden ne SAT.
  per te pare programet duhet te kesh CARDSHARING
  3. ajo nvaret prej personit qe e blen abonimin ( mirpo nje muaj nuk te jep kushhh ), dhe duhet ta blesh cdo vite

 8. #8
  New Member
  Join Date
  02-04-2010
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: per TRING ??

  a eshte ndonje njeri gjalle ?

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: per TRING ??

  Quote Originally Posted by undah View Post
  a eshte ndonje njeri gjalle ?
  Jo kane ikur te gjithe ne wikiki per te festuar pashket

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Last Post: 17-12-2009, 19:49:49
 2. tring tst1000
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 28-08-2009, 13:01:43
 3. New Tring tv (16e)
  By saifoor in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 25-07-2009, 02:57:12
 4. tring tv
  By jozdavid in forum Technomate
  Replies: 0
  Last Post: 17-02-2009, 20:51:02
 5. New Tring
  By miri01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 40
  Last Post: 14-10-2008, 12:31:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •