Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Antidream mx800hd cccam

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  484
  Uploads
  1

  Antidream mx800hd cccam

  PERSHENDETJE, ju lutem a e njeh njeri kete lloj sateliti me ka ardhur nga GREQIA a ka mundesi te me tregoj njeri si te aktivizoj emulatorin sepse i bera nje resetim dhe mu caktivizua. FLM

 2. #2
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,307
  Uploads
  17

  Re: Antidream mx800hd cccam

  shko tek menu-cas dhe shtyp 2807

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,307
  Uploads
  17

  Re: Antidream mx800hd cccam

  mund te me thote ndonjeri pse si hap kanalet me kode , si psh THOR 1w, apo RAI. une kodet ja vendos ne rregull manualisht, ku mund ta kem problemin kush me ndihmon.

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  484
  Uploads
  1

  Re: Antidream mx800hd cccam

  RRofsh KAPOAG

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  484
  Uploads
  1

  Re: Antidream mx800hd cccam

  ME FW e dates 5 prill, futu tek key edit dhe bej reset key dhe do i kesh ne rregull digi tv rai hidhe manual

 6. #6
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,307
  Uploads
  17

  Re: Antidream mx800hd cccam

  mund te ma postosh ketu te lutem. ose me jep linkun ku eshte

 7. #7
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Antidream mx800hd cccam

  Te lutem punon me server ky aparat dhe cfare hap ?

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,307
  Uploads
  17

  Re: Antidream mx800hd cccam

  Quote Originally Posted by balili View Post
  Te lutem punon me server ky aparat dhe cfare hap ?
  ky ka EMU dhe server, po me EMU edhe pse i vendos kodet manualisht ptrape shahet gje, kurse per server ka cccam dhe newcamd te instaluar, po une se kam testuar dot se me duhet nje cline, per ta bere.plus qe sjam dhe shume expert me konfigurimet per server. edhe per dm500s Fiku me ndihmoi, po prape se fiksova dot se si e beri.

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  484
  Uploads
  1

  Re: Antidream mx800hd cccam

  NUK e di cfare problemi ke ti per kodet por mua me kete fw digi tv e ben update kurse rai ne menyre manuale

 10. #10
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,307
  Uploads
  17

  Re: Antidream mx800hd cccam

  e zgjidha ate pune e , zgjidha Efenberg, bera ashtu sic the ti dhe u hapen, pervec ketyre te dyjave hap gje tjeter ky, po kodet DCW-CCW ku i vendos ketu , di gje ti.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Hadu - CCCam DVB plugin - v Beta CCCam for PC DVBs
  By kolorado in forum CCcam Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 13-05-2011, 20:19:48
 2. Replies: 0
  Last Post: 05-03-2008, 12:41:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •