Results 1 to 5 of 5

Thread: dt470 me internet

 1. #1

  Question dt470 me internet

  1 pyetje, ju lutem kush mundet.

  Une kam ne perdorim kete reciver ( ish sat + with irdeto ).
  Kam edhe internet ne shtepi, 24 ore dhe linje shume shume te mire.
  A ka ndonje mundesi qe une ta lidh kete lloj reciver dhe te shoh kanale te ndryshme , pervec rai dhe mediaset.

  Ose nqs duhet ti hedh ndonje soft tjeter. me cfare programi, ose cilin program. Ose programet per key ne menyre automatike.


  Nuk jam njohes i mire i kesaj tekonologjie.


  Ju faleminderit, mund te me kontaktoni ne :

  xxxxxxxxx@gmail.com

 2. #2
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: dt470 me internet

  ketu ke programin per hedhjen e qelsave kurse per lidhjen me internet harroje se ben ky aparat.nje keshill mos krijo thread te re kur pyet ose dergon diqka n.q.s. ekziston nje thread e till
  Attached Files Attached Files

 3. #3

  Re: dt470 me internet

  Faleminderit per keshillat. Me falni qe nuk iu permbajta rregullave.

  Po me kete key maker, cfare kanalesh mund tehap. Faktikisht, une vetem mediaset shoh, por per te eksperimentuar ju pyes. keshtu qe, edhe mos e lodhni shume trurin.

  Faleminderit perseri.

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: dt470 me internet

  Thjesht eshte per dosje celsash per aparatin.
  Per ato kanale qe u publikohen celsat, normalisht duhet ti hapi.

 5. #5
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dt470 me internet

  Quote Originally Posted by mr.ilirdanaj View Post
  1 pyetje, ju lutem kush mundet.

  Une kam ne perdorim kete reciver ( ish sat + with irdeto ).
  Kam edhe internet ne shtepi, 24 ore dhe linje shume shume te mire.
  A ka ndonje mundesi qe une ta lidh kete lloj reciver dhe te shoh kanale te ndryshme , pervec rai dhe mediaset.

  Ose nqs duhet ti hedh ndonje soft tjeter. me cfare programi, ose cilin program. Ose programet per key ne menyre automatike.


  Nuk jam njohes i mire i kesaj tekonologjie.


  Ju faleminderit, mund te me kontaktoni ne :

  xxxxxxxxx@gmail.com
  egziston nje firmware per share,direkt me linjen adsl(minimumi 128 klb/sek)por duhet nje modem i vešante qe kushton me shume se aparati!
  po deshe diška me shume(meqe ke adsl) blij nje aparat linux dhe e mbledh menjen!

Similar Threads

 1. Sat+ DT470
  By REDEVIL in forum Albanian / Shqip
  Replies: 627
  Last Post: 12-12-2015, 22:45:28
 2. sat+dt470
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-01-2011, 10:18:33
 3. Ndihm per aparatin Dreamax DT470
  By omeri in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 26-02-2010, 16:18:13
 4. Firmware for Dreamax Dt470
  By glenbrian in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 9
  Last Post: 11-11-2008, 13:24:03
 5. DION DT470 aiutino
  By nelloanto in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 27-03-2007, 17:27:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •