Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: AlfaGold ad 7300+

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  335
  Uploads
  1

  AlfaGold ad 7300+

  kush di gje per aparatin alfagold ad 7300+ ndonje soft per te hapur digitv se bashku me loader dhe menyren si hyet ne emu.shpresoj qe te me ndihmoni

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: AlfaGold ad 7300+

  Na thuaj Ca SW ke? Te kujt viti?

  Une po ve nje ketu po se di a do te beje pune....
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: AlfaGold ad 7300+

  durresi dua te di si hyn ne emu dhe ku mund te gjej softe per kete ne ke adrese dhe kete e ke provuar apo vetem sa e ke gjetur ne ndonje vend

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: AlfaGold ad 7300+

  Nuk kam si ky aparat. Se di.
  Ato postimet i gjete ne nje sit.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: AlfaGold ad 7300+

  po me ato mua um bllokua aparati po shyqyr qe gjeta ne nje satj rus qe mu desh 2ore mezi u regjistrova prandaj beni kujdes kur jepni gjera duhet te shpjegoni qe nuk eshte i provuar gjithsesi ma jep sajtin ku e gjete kete file

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: AlfaGold ad 7300+

  ky eshte softi per te gjithe ata qe mund tju hyje ne pune softi + loader tani me duhet te gjej si hyet ne emu per te hapur digi tv mirpres te shkruajne te gjithe ata qe kane njohuri per kete aparat
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  890
  Uploads
  27

  Re: AlfaGold ad 7300+

  Ketu ke nje manual se si mund ti fusish kodet, shpresoj te bej pune..

 8. #8
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: AlfaGold ad 7300+

  Perderisa te thashe qe skam aparat te tille dmth qe se kam provuar.
  Por do na ndihmonit me shume nqs do jepnit te dhena te sakta per aparatet tuaja. Se nje germe o shifer te levizi ndryshon SW dhe mund te te prishe flashin e aparatit nqs e instalon.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  335
  Uploads
  1

  Re: AlfaGold ad 7300+

  Quote Originally Posted by -dr-alb View Post
  Ketu ke nje manual se si mund ti fusish kodet, shpresoj te bej pune..
  nuk e kuptova kete sepse eshte anglisht dhe nuk e di se ku dhe si duhet tia futesh keto shifra qe thuhen ketu kush di anglisht po pati mundesi te ma shpjegoje

 10. #10
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  890
  Uploads
  27

  Re: AlfaGold ad 7300+

  me sa e kuptoj une, thote
  shtyp butonin e kuq- pastaj 8888, pra (butoni kuq-8888)
  do te dali kjo faqja e pare atehere shup prap butonin e kuq aty thote ca, qe te editosh ēelsat me telekomanden mbas si ti editosh ēelsat beje save dmth ruaje
  qe ta ēaktivizosh emun eshte butoni kuq -9999 me sa pata mundesi ta perktheva na nji qe din me mire anglish le ta perktheje me mire

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Opticum 7300
  By tamo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 09-03-2009, 10:06:47
 2. Dsn 7300 Ci Help!!
  By maskas in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 1
  Last Post: 11-02-2006, 10:29:33

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •