Results 1 to 9 of 9

Thread: Tokesori tek ne.

Senior Member
    Uploads
    11

Question Tokesori tek ne.

Pershendetje miq!

Pervec marresve (receiver) satelitor ka edhe tokesor. Aktualisht ne treg kemi marres digital tokesor te dga.

Ajo qe dua te pyes eshte nese paisje te tjera(receiver,marka dhe lloji, tokesor dhe cilat) punojne ne shqiperi.

P.s. nese postimi eshte jashte rregullave fshijeni

VIP Member -dr-alb's Avatar
    Uploads
    27

Re: tokesori tek ne

ke dreambox 500T, qe eshte tokesor , 500C eshte kabell , edhe dm 500s, satelit. pra
    T=TOKESOR
    C=KABLLOR
    S=SATELIT.
    edhe dm 800HD ka edhe tokesor edhe satelitor bashke.

Senior Member
    Uploads
    11

Pershendetje miq,

Une kam marre nje dm500T, dhe punon shume mire...

Ne kerkimin automatik te kanaleve Shqiperia nuk ekziston, keshtu qe une hartova nje terrestrial.xml per ne.

Meqe jam ne Shkoder, dhe vetem DGA, ka transmetim te ketij lloji, tek ky skedar kam futur frekuencat e DGA...

Te tjeret, kryesisht ato qe banojne ne Tirane&Durres, mund ta ndryshojne(edit) duke shtuar frek. e Tring apo Shijak Tv.
    Attached Files Attached Files

Junior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by j.l.k. View Post
    Pershendetje miq,

Une kam marre nje dm500T, dhe punon shume mire...

Ne kerkimin automatik te kanaleve Shqiperia nuk ekziston, keshtu qe une hartova nje terrestrial.xml per ne.

Meqe jam ne Shkoder, dhe vetem DGA, ka transmetim te ketij lloji, tek ky skedar kam futur frekuencat e DGA...

Te tjeret, kryesisht ato qe banojne ne Tirane&Durres, mund ta ndryshojne(edit) duke shtuar frek. e Tring apo Shijak Tv.
    Pervec transmetive tokesore shqiptare a mund te shikohet ndonje gje tjeter me DM 500T ne Tirane?????

Senior Member
    Uploads
    14

O djema Tringu ne tokesor pervec Tiranes a kap me ndonje qytet tjeter.

Contributing Member
    Uploads
    0

un mendoj se po , mund te shifen kanale te tiera ne qof te se kemi sinjal te miaftueshem

Super Moderator benardi's Avatar
    Uploads
    476

ne vlore duhet te shikohen edhe ato te italise,kurse ne durres shikohen vetem gjate veres, gjithmone e kam fjalen per digitale terrestre,kurse ato te shqiperise shikohen vetem aty ku ka sinjal te mjaftushem

Contributing Member
    Uploads
    0

cuna pershendetie, un e kam then ne nje postim ne nje tem tieter qe i perkete impianteve te centralizuara, po eshte e vertet ne vlore kam ber nje prove me misuratorin e valeve per sinajlin tokesor i kam kapur keto frekuenza sidomos mediaset premium por me nje anten potente sigma fracaro 34 db,me dolen reth 7 frekuenza 4 mediaset premium e 3 canale private dtt,kurse sinjali tokesor i digitalbit te them te drejten ishte jo i mire ne disa zona, anten uhf 21-69 canali dtt, miselatore plus alimentatore

kush ka 1 dreambpx 500 tokesor ose kush ka 1 nga penetat usb per db 800 po te doje te provoje kto frekuenca per digitalin tokesor te un kan dhen rezultat po te te tjeret i bie te jene per prove
    Attached Files Attached Files