Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Pak ndihme desha!!

 1. #1
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Pak ndihme desha!!

  dua te gjej turksatin po qe jam munduar dhe se kam gjetur dot
  deri tani kam gjetur thorin,amos,atlantic bird 3,sirius (hotbird,eutelsat dhe astra pa dyshim)po qe spo gjej dot kte turksatin.......nqs mund te me ndihmoni pak a shume si drejtim dhe si kend
  di qe eshte 42 grade

  flm

 2. #2
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Pak ndihme desha!!

  kur ta kesh antenen tek astra 19.2 siš je mbrapa antenes duhet ta levizesh majtas 11-12 mm, duke e shenu ke boshti ku eshte vene antena prsh. hekri L. edhe nga 28deri ne 31 grade vertikalisht dmth lart poshte .kjo varet edhe nga zona ku je ne qofte se je ne shqiperi kto jane pothuajse parametrat..

 3. #3
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Pak ndihme desha!!

  ok rrofsh per pergjigjen vlla,ne shqiperi jam
  do ta provoj me von dhe te shofim rrezultatin

 4. #4
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Pak ndihme desha!!

  ej edhe nje pyetje perpara se te filloj
  ka rendesi madhesia e sacit

  un kam nje 80 cm me duket se eshte

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Pak ndihme desha!!

  ska problem saci miafton dhe ajo qe ke ,duhet te besh dhe nje levizie te vogel duhet te xhirosh dhe lnb gjithmon majtas do kesh parasysh siper lnb ka gradet te shenuara ti do ndiekesh nr 0 dhe do e xhirosh majtas dmth do te ulet gradi ndiq proceduren sic te tha dr-alb

 6. #6
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Pak ndihme desha!!

  do ta provoj neser dhe te shofim
  rrofsh per pergjigjen

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Pak ndihme desha!!

  edhe dicka sigurohu qe nuk ke ndonje ndertese perpara qe ze pamjen se ske gje ne terezi ashtu, une per vete kam nje pallat para tek pozicioni turkut dhe se kap dot edhe sikur ta kthej ne ate drejtim, prandaj sigurohu qe ke pamje te lire.

 8. #8
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Pak ndihme desha!!

  Quote Originally Posted by karikatori View Post
  dua te gjej turksatin po qe jam munduar dhe se kam gjetur dot
  deri tani kam gjetur thorin,amos,atlantic bird 3,sirius (hotbird,eutelsat dhe astra pa dyshim)po qe spo gjej dot kte turksatin.......nqs mund te me ndihmoni pak a shume si drejtim dhe si kend
  di qe eshte 42 grade

  flm
  Sic te thane dhe miqte me siper levize majtas por gjithmone duke e ulur nja 2 - 3 cm poshte koken,

 9. #9
  Contributing Member kapia's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  502
  Uploads
  1

  Re: Pak ndihme desha!!

  per te gjetur turksat duhet ta ulesh pak koken mos harro seps eedhe une keshtu kam aplikuar.

 10. #10
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Pak ndihme desha!!

  rrofshi cuna .......e provova dhe tani sapo e gjeta

  respekte

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Pak ndihm╦
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 09-12-2009, 14:57:34
 3. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 4. Question Ndihme
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 13-08-2009, 17:27:20
 5. ndihme
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 01-11-2008, 18:58:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •