Results 1 to 3 of 3

Thread: Ndihme per vendosjen e atributeve

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  09-11-2008
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Ndihme per vendosjen e atributeve

  Duke qene se bllokohej ne versionin me 4 lnb, u detyrova te kaloj dreamnin ne "reset di fabrica", keshtu qe ruajta fajlet qe me interesonin dhe perfundimisht problemi i bllokimit u zgjidh.Por mu duk se ne 13 grade nuk po me hapej sky dhe ju riktheva dhe nje here fajleve se mos kisha lene ndonje pa futur.I futa dhe nje here sic ishin por kesaj rradhe ndryshova dhe atributet.Tashme nuk hapet asnje canal.Ju lutem te me ndihmeon per te kuptuar se si veprohet me atributet dhe cfar duhet te bej.Nje pjese e tyre inshin 644 nje tjeter 777 dhe disa te tjere 755. une i bera tegjitha 755.Ja kam fut kot plako.Faleminderit

 2. #2

  Re: Ndihme per vendosjen e atributeve

  Quote Originally Posted by anesti01 View Post
  Duke qene se bllokohej ne versionin me 4 lnb, u detyrova te kaloj dreamnin ne "reset di fabrica", keshtu qe ruajta fajlet qe me interesonin dhe perfundimisht problemi i bllokimit u zgjidh.Por mu duk se ne 13 grade nuk po me hapej sky dhe ju riktheva dhe nje here fajleve se mos kisha lene ndonje pa futur.I futa dhe nje here sic ishin por kesaj rradhe ndryshova dhe atributet.Tashme nuk hapet asnje canal.Ju lutem te me ndihmeon per te kuptuar se si veprohet me atributet dhe cfar duhet te bej.Nje pjese e tyre inshin 644 nje tjeter 777 dhe disa te tjere 755. une i bera tegjitha 755.Ja kam fut kot plako.Faleminderit
  var/etc/cccam.cfg attr 644
  var/bin/te gjitha cfare jane aty me attribut 755.restart aparatin nga menuja dhe duhet ti kesh ok besoj.un vet keshtu i kam

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  09-11-2008
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per vendosjen e atributeve

  Quote Originally Posted by the_shepherd View Post
  var/etc/cccam.cfg attr 644
  var/bin/te gjitha cfare jane aty me attribut 755.restart aparatin nga menuja dhe duhet ti kesh ok besoj.un vet keshtu i kam
  Pershendetje shepherd.Pas atyre qe me dhe ti duhej dhe var/ tuxbox/plugins..755. Faleminderit.

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. Ndihme!
  By Kujdes99 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 26-04-2010, 16:04:51
 3. Ndihme
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 13-01-2010, 23:54:41
 4. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 5. {Ndihme}
  By Win32i3nT in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 06-09-2006, 14:44:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •