Results 1 to 2 of 2

Thread: Fifa World Cup 2006

 1. #1
  Awaiting Email Confirmation jacol's Avatar
  Join Date
  12-03-2005
  Location
  UK
  Posts
  41
  Uploads
  1

  Arrow Fifa World Cup 2006

  na ktorych kanalach bedziemy mogli ogladac
  mistrzostwa swiata w pilce noznej
  wybor po polsku niewielki wszystko zakodowane
  mysle o satce innej nie mam:
  chyba ze mi zonka udostepni oryginal polsatu
  co jest malo prawdopodobne

  32 mecze w TVP i 64 w Polsacie Sport
  Telewizja Publiczna i Polsat jeszcze w tym tygodniu podpiszą umowę z firmą Infront na zakup praw telewizyjnych do finałów piłkarskich mistrzostw świata Niemcy 2006. TVP ma zapłacić za prawo pokazania 32 meczówna żywo 10 mln euro. Polsat za prawo do transmisji ze wszystkich 64 spotkań – 5 mln euro.
  TVP płaci dwa razy więcej, choć pokaże o połowę mniej meczów, gdyż będzie je transmitować w kanale otwartym, a Polsat może je pokazać tylko w paśmie kodowanym. Obie telewizje w ostatnich miesiącach stworzyły wspólny front i Infront musiał sporo spuścić z ceny, jakiej żądał za prawa na Polskę, tj. ok. 20-22 milionów euro.
  TVP ma pokazać 32 najważniejsze mecze mundialu. W tym pakiecie znajdą się wszystkie mecze Polaków, najciekawsze mecze grupowe (w tym spotkanie otwarcia), 4 mecze 1/8 finału, 2 spotkania ćwierćfinałowe, 2 mecze półfinałowe oraz finał.
  Stacja Zygmunta Solorza zakoduje finały w kanale cyfrowym Polsat Sport. Solorz rozważał pokazywanie niektórych meczów w otwartym Polsacie, ale nie wydaje się, by do tego doszło. W takim wypadku musiałby zapłacić znacznie więcej niż 5 mln euro. TVP natomiast zależy na wyłączności na transmitowanie meczów w paśmie otwartym.
  Z pewnością ci, którzy nie będą chcieli wykupić Polsatu Sport i będą skazani na TVP, obejrzą bramki z pozostałych 32 meczów w specjalnych magazynach na antenie TVP1 i TVP2. Nie wydaje się, by mundialowe mecze trafiły do nowego kanału TVP Sport. Do czerwca TVP Sport najprawdopodobniej jeszcze nie wystartuje. Poza tym władze TVP nie chcą narażać się opinii publicznej na to, że najważniejsza futbolowa impreza byłaby możliwa do zobaczenia tylko w kablówkach i telewizjach cyfrowych. //Życie Warszawy

  a inne stacje np:


  MŚ w piłce nożnej w formacie HD na nowym kanale pay TV
  W Amsterdamie zadebiutował nowy holenderski kanał HDTV-Kanal Sport 1. Kanał będzie aktywny z początkiem czerwca bierzącego roku i na nim właśnie zobaczymy mistrzostwa świata w piłce nożnej w formacie HDTV. Równocześnie na start wejdzie kanał Film 1 HDTV-Kanal, na którym będą nadawane najnowsze filmy z Hollywood.
  //digitalfernsehen

  znacie inne kanaly podajcie tutaj
  Attached Images Attached Images

 2. #2
  Awaiting Email Confirmation jacol's Avatar
  Join Date
  12-03-2005
  Location
  UK
  Posts
  41
  Uploads
  1

  Question Re: Fifa World Cup 2006

  Dalsze wiadomosci o mozliwosci ogladania mistrzostw po polsku

  Całość MŚ2006 tylko w Polsacie Sport Extra
  2006-03-17 11:07:33**|**Janusz Sulisz
  Źródło: satkurier

  Było pewne, że wszystkie 64 mecze piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech zobaczymy wyłącznie na kodowanym kanale Polsat Sport Extra w pakiecie Relax Mix w platformie Cyfrowego Polsatu. Po połowie spotkań Polsat i TVP mają pokazać w otwartym paśmie.

  17 marca o 10:30 na konferencji prasowej TVP i Polsatu wyjaśniła się sytuacja co do transmisji i kodowania meczów MŚ2006 w Niemczech. Obie stacje na spółkę zapłaciły za mundial 15 mln euro, w tym 8 mln euro sam Polsat.
  Prawda jest taka, że kto nie kupi dekodera Cyfrowego Polsatu, to może mieć utrudniony dostęp do niektórych meczów MS2006. Z tej okazji Cyfrowy Polsat przygotował dla wszystkich kibiców specjalną ofertę. Już za 199zł można kupić zestaw satelitarny z dekoderem i kartą.

  Niestety Cyfrowy Polsat może mieć poważne problemy z zakodowaniem sygnału. Jak powszechnie wiadomo przez problemy z systemem Nagravision już 5 miesięcy po wymianie kart, wszystkie kanały Cyfrowego Polsatu, włącznie z Polsatem Sport Extra są dostępne piracko na cyfrowych odbiornikach za 200zł. Zresztą podobne problemy mają inne platformy z Nagravision, które będą pokazywać MŚ2006 (Premiere, Digital+, TV Cabo). Czy Cyfrowy Polsat zdąży poradzić sobie z tym problemem?

  Interesujące jest to, co podała Gazeta Wyborcza:

  "Chyba, że liczba sprzedanych dekoderów nie zadowoli właściciela stacji. Wtedy Solorz będzie chciał zarobić na reklamach i przeniesie mundial do Polsatu Sport, który poprzez sieci kablowe może oglądać aż 3 mln abonentów."

  Wydaje się, że problem z systemem kodowania już teraz powinna zastanowić kierownictwo Polsatu, czy na pewno uda się zarobić na Polsacie Sport Extra na poziomie satelitarnej platformy, bo sieci kablowe i tak nie mają specjalnego wyjścia.

  Sytuacja z MŚ2006 dla polskich sieci kablowych nie jest komfortowa, bo przy tej okazji chcąc niechcąc zostaną zmuszone do włączenia do oferty kanału Polsat Sport Extra. Polsat ma im przedstawić specjalną ofertę.

  Finał MŚ2006 pokaże zarówno TVP, jak i kodowanego Polsat Sport Extra.

  TVP pokaże też mecz otwarcia oraz wszystkie spotkania z udziałem Polski. W fazie pucharowej, aż do finału, TVP pokaże najatrakcyjniejszy mecz, a potem na zmianę: Polsat bierze jeden pojedynek, TVP drugi itd. TVP bierze jeden mecz półfinałowy, a Cyfrowy Polsat drugi półfinal. Podobnie dzielą się po 2 ćwierćfinały. Komentatorami w TVP podczas MŚ2006 będą Szpakowski, Jońca, Iwański i Jasina. W studio TVP będą Babiarz i Szaranowicz.

  Dodatkowo, przez cały miesiąc, tylko w Cyfrowym Polsacie oprócz relacji na żywo będzie można oglądać skróty najciekawszych meczów Mistrzostw i powtórki widowiskowych bramek, liczne podsumowania, komentarze oraz dyskusje ekspertów – trenerów, zawodników i dziennikarzy.

  Mecze będą komentowane przez najlepszych komentatorów sportowych – Mateusza Borka, Bożydara Iwanowa, Pawła Wójcika, Romana Kołtonia, Przemysława Pełkę i Tomasza Włodarczyka – fachowców w tej dyscyplinie i jednocześnie pasjonatów piłki nożnej, którzy z pewnością odsłonią przed widzami świat prawdziwej piłki i wielkich emocji.

  Od pierwszego do ostatniego dnia pobytu naszej reprezentacji w Niemczech będzie jej towarzyszyć ekipa reporterska Polsatu Sport Extra. Drugi, podobny zespół będzie stacjonować w Międzynarodowym Centrum Nadawczym w Monachium. Dzięki nim abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli dostęp do najświeższych informacji, ekskluzywnych wywiadów i ciekawostek zza kulis Mundialu.

  Otwarty kanał Polsatu pokaże mecz o trzecie miejsce. Polsat zastrzegł sobie prawo do transmisji spotkań w grupach z udziałem najlepszych drużyn: Brazylii, Argentyny, Anglii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoch.

  Podczas konferencji prasowej zapytano szefa sportu TVP Roberta Korzeniowskiego o możliwość uruchomienia kanału TVP Sport przy okazji MŚ2006, na co ten odpowiedział, że TVP nie uzależnia uruchomienia tego kanału od samych MŚ, ale być może TVP zdąży do czerwca.

  Uczestników konferencji dotyczącej polskich telewizji i MŚ2006, zaskoczyło pytanie o prawa do transmisji HD i VOD na terenie Polski. Po lekkim zamieszaniu padła odpowiedź ze strony Aleksandra Myszki z Polsatu, że HDTV i VOD to w Polsce ogromny znak zapytania. Polsat nie wyklucza takiego eksperymentu, ale w ograniczonym zakresie dla wybranych odbiorców.

  Widać z tego, że zarówno TVP, jak i Polsat nie mają zielonego pojęcia o potrzebach polskich widzów co do MŚ2006 w HDTV, uważając chyba niesłusznie, że żyjemy w kraju zacofanym.

  Prawda jest taka, że obie stacje przespały możliwość zarobienia dodatkowych, wielkich pieniędzy przy okazji MŚ2006 i to na wielu płaszczyznach! HDTV to tylko luksus dla niewielkiej liczby chętnych, choć tu też byłoby pole do popisu. Widać już teraz, że Polacy będą kupować indywidualnie odbiorniki Premiere HD lub Sky HD, bo tam MŚ2006 w HDTV będą na 100 proc.

  Pozostały jeszcze MŚ2006 dla kin, puby, namioty z piwem w letnich miesiącach ....oby w czerwcu nie było kontroli czy nerwów właścicieli pubów, chcących spokojnie pokazywać mecze.

Similar Threads

 1. FIFA 2010 World Cup to be shot in 3D
  By sofien72tu in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 04-12-2009, 13:01:13
 2. FIFA World Cup Wales vs Liechtenstein
  By <<ELVIS>> in forum Channels and Transponders
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2008, 19:06:29
 3. FIFA World Cup >> ALLLLLLLLEZ LES BLEUS !!!!!!!!!!!!!!!!!
  By Dr_Driller in forum French / Français
  Replies: 3
  Last Post: 28-06-2006, 15:44:56
 4. 2006 FIFA World Cup Germany
  By (-MASTER-) in forum Portuguese / Portuguęs
  Replies: 12
  Last Post: 06-04-2006, 23:10:24

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •