Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1003

Thread: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

 2. #2
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Vdes futbollisti Besian Idrizaj
  Zemra e futbollistit kosovar, Besian Idrizaj pushoi sė rrahuri tė shtunėn. Talenti 22 vjeēar, i cili pat veshur edhe fanellėn e Liverpoolit gjatė karrierės sė tij, humbi jetėn pas njė sulmi nė zemėr. Ai pati kolapsuar dy herė nė fushė gjatė vitit 2008.


  Nga Express mė 15.05.2010 nė ora 20:05
  Futbollisti kosovar, Besian Idrizaj ėshtė i vdekur. 22 vjeēari ka vdekur tė shtunėn, nė apartamentin e prindėrve tė tij nė Linz tė Austrisė, pas njė sulmi nė zemėr, njoftoi portali austriak nachrichten.at.

  Vėllai i tij, Qerimi, e ka vėrejtur i pari tragjedinė dhe i pashpresė ėshtė pėrpjekur t’ia shpėtojė jetėn Besianit. Por, ishte shumė vonė.

  “Besiani ėshtė i vdekur. Pėr momentin nuk mund tė them asgjė tjetėr”, ka thėnė Qerim Idrizaj pėr nachrichten.at

  Gjatė karrierės sė tij prej futbollisti, Besian Idrizaj kishte kolapsuar dy herė nė fushė. Nė shkurt tė 2008-ės, sa ishte pjesė e klubit Wacker Innsbruck, kosovari ishte alivanosur nė fushė gjatė ndeshjes kundėr Sturm Graz. Ndėrsa Idrizaj kishte humbur vetėdijen edhe nė muajin nėntor nė njė ndeshje miqėsore sa ishte pjesė e ekipit austriak Lask Linz, kur kolapsoi dhe u dėrgua menjėherė nė spital.

  Besian Idrizaj ka lindur mė 12 tetor 1987 nė Baden bei Wien, afėr Vjenės. Ai e filloi karrierėn nė vitin 2003 me ekipin LASK Linz, ku shėnoi tri gola nė 35 paraqitje.

  Paraqitjet e tij tė mira tek ekipi nga Linzer Stadion bėnė qė ai tė zgjidhej “Futbollisti i ri mė i mirė” nė Austri, ndėrsa kjo iu shpėrblye me transferim nė Liverpool nė vitin 2005. Ai kurrė nuk luajti me ekipin e parė tė Liverpoolit, pėrpos njė ndeshjeje miqėsore, kur pati shėnuar tri gola pėr 26 minuta.

  Mė pas pati disa eksperienca si huazim nė ekipet nga Championship, Luton Town (2006/07) dhe Crystal Palace (2007/08). Mė pas, nė janarin e vitit 2008, ai u huazua sėrish te klubi austriak Wacker Innsbruck.

  Idrizaj, i cili e ka prezantuar pėrfaqėsuesen U-21 tė Austrisė 12 herė, ishte pjesė e klubit amator FC Eilenburg, i cili garon nė ligėn inferiore gjermane (Oberliga Sud).

  Pėr njė periudhe tė shkurtė ishte pjesė edhe Blackburn Rovers, para se tė transferohej nė Swansea City nė verėn e vitit 2009.

  Ndėrsa sė fundi, Idrizaj ishte shprehur i gatshėm ta veshė fanellėn e Kombėtares shqiptare. Kėtė dėshirė sulmuesi kosovar ua pati shprehur drejtuesve tė Federatės Shqiptare tė Futbollit (FSHF).

 3. #3
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Urime tifozve te interit
  ja disa dhurata per tifozt e interit qe nuk kan pas munsi me shiju ne HD :beak:

  Ps. i kom bo me AzBox
 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Urime te gjithe shikuesve te boterorit ne format HD sidomos atyre qe nuk kane mundesi per x arsye per te bere sharing, ARD ZDF, ITV dhe BBC, TRT i jane gjendur shume personave anembane Europes perfshi dhe ne Shqiptareve, Personalisht jam kenaqur shume qe po e ndjek boterorin ne ARD dhe ZDF, cilesia eshte perfekte dhe e lire.

  Sukese ekipit tuaj te preferuar!

  P.S. STD e Afrikes kane dale nje pralle e vertete

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Sot dite zije per Braziln, ishin mpreh keq ke statuja Jesus nate per nate verdhe e blu, per fat te keq endra tyre ngeli ne pit-stop, Hollanda triumfoi kundrejt nje skuadre presitgjoze si Brazili qe dhe ne vendin tone fansat i ka te shumte, mjafton te shikoje lokalet i gjeje njerzit me lot ne sy, mos e thente zoti ti flisje ndonjerit nqs nuk tu krruante kurrizi, per fat Hollanda theu mitin e famshem e te perhershem ku gjithmone Brazili arrin ne gjys finale e mandej ne finale ku fiton edhe kupen, Kete here Hollanda i dha nje mesim te mire Brazilit teknik, por jo vetem teknik edhe agresiv keto vitet e fundit ne fushe qe nuk ishte vetem skuadra e tyre e denje per boteror, Urime Hollandez dhe tifozave te saj.
  (opinion personal)

  Jeni te lire te komentoni!

  Note: Bobi Blu, e humba bastin me ty, po pune e madhe fort, me kenaqesi po pres te laj borxhin!

 6. #6
  Senior Member krojf-14's Avatar
  Join Date
  09-03-2010
  Location
  albania
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Urime te gjithe tifozave Hollandes!!!! Para Hollanda

 7. #7
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Urime Hollandes edhe tifozeve te saj.
  Tifozet e Brazilit s'kane pse merziten shume se Brazili i tyre ka qene,eshte dhe do te jete gjithmone pretendenti Nr 1 per fitimin e titullit boteror.Bile, sipas meje edhe kete ndeshje e dominoi.
  Ekipi qe sipas meje kishte mbrojtjen me te mire,aty edhe e pesoi pas nje mosmareveshje fatale ndermjet portierit dhe mbrojtesit.
  Pas ndeshjes se dyte ne grup me Bregun e Fildishte kisha bindjen e sigurte se edhe kete rradhe Brazili do ta merrte Kupen,por futbolli ketu e ka bukurine.
  Personalisht mu be qejfi qe ndodhi keshtu sepse deshiren e kam qe kupa e botes te ngeli ne Europe, megjithese Amerika Latine ka ende Uruguajn,Paraguajn e mbi te gjitha Argjentinen e Lionel Mesit.

  Si perfundim mendoj se Spanja kete kampionat ka potencialin per te bere futbollin me te bukur.

 8. #8
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  tung une sjam i nji mendje me ty fillestari qe brazili e dominoi ndeshjen, ne pjesen e pare po, po ne te dyten sishte gjikund pastaj mu be qefi qe iku dhe brazili dhe deshira ime eshte qe te iki dhe argjentina dhe ne finale do te doja holand-spanj
  por futbolli keshtu e ka sic e the dhe ti

 9. #9
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  tung une sjam i nji mendje me ty fillestari qe brazili e dominoi ndeshjen, ne pjesen e pare po, po ne te dyten sishte gjikund pastaj mu be qefi qe iku dhe brazili dhe deshira ime eshte qe te iki dhe argjentina dhe ne finale do te doja holand-spanj
  por futbolli keshtu e ka sic e the dhe ti
  Perfunimisht edhe une Holande - Spanje dua ne finale megjithese s"jam tifoz me asnjeren. Shkurt jam tifoz me futbollin me te bukur.

 10. #10
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  iku dhe argjentina pretendetja sikur dhe brazili
  pra me pak fjale europa ka futbollin me te mire, amarika latine ti mbaji yjet per koleksion

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Vetėm Lajme tė reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 964
  Last Post: 20-05-2018, 14:37:45
 2. New Lajme dhe Diskutime per Sportin!
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-05-2016, 18:55:24
 3. TRK Futboll 4.8Å
  By aamir11 in forum CCW and DCW
  Replies: 2
  Last Post: 08-02-2011, 22:42:07
 4. Old Mbyllur-Vetėm Lajme tė reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1064
  Last Post: 08-11-2010, 11:37:57
 5. Replies: 2313
  Last Post: 10-05-2010, 21:37:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •