Results 1 to 5 of 5

Thread: Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

  Persh, kerkoj opinion e ndonjerit qe i ka ndjekur keto pozicione per te pare champions ose evenimente sportive "ne kete kerkese nuk perfshihet boterori 2010) - Ku mendoni se ja vlen te pozicionosh nje Tas nga keto satelita? Sipas nje liste Sporti ne TV i lire tregon se Badr disponon numrin me te madh te kanaleve qe japin sport, por disa kanale prej tyre nuk trasmetojne per ballkanin, ndaj kush satelit sipas jush eshte me me vlere ne kete drejtim: per te pare SPORT FREE nga keto tre pozicione.

  ju flmn per ndonje sugjerim/opinion paraprak.
  -SA

 2. #2
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

  Sic kam shkruajtur ne shume postime te miat i vetmi satelit qe nuk me ka lene kure pa pare sport prej shume vitesh ka qene Turksat ne 42est ,sipas meje vjen direkt pas paketes Digi Tv te sateliti Thor.Te pakten per kete vit ka qene me te gjitha kampionatet + Champions dhe Europa Ligue--Ntv,Ntv Spor,Idman,Kanal A,Trt1-Trt3,Trt Haber,Rustavi 2,Star,Ayna Tv,dhe disa kanale te tjera kane dhene gjate ketij viti sport

 3. #3
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

  Ca shpresa kane mbetur tek sateliti Turksat 42°E.

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

  kanalet qe permendi balili duken goxha ne numer, qe keshtu nuk do hezitoj ta coj ke turksat.

 5. #5
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: Turksat 42e, Badr 26e apo Nilesat 7w

  shum shlir qo ate te turksat ke zgjidhje sa te dush se kto tjerat jan katastrof

Similar Threads

 1. New pal fm 42e Turksat 42E
  By Fedel CASTRO in forum BISS
  Replies: 1
  Last Post: 31-05-2010, 17:20:21
 2. capter nilesat/badr/eutelsat w6
  By sami7777 in forum French / Français
  Replies: 9
  Last Post: 20-01-2010, 22:48:49
 3. Replies: 1
  Last Post: 19-12-2009, 22:23:21
 4. Replies: 0
  Last Post: 19-09-2009, 09:46:07
 5. local ART nilesat 7w need local in ( nilesat-ARABSAT-HOTBIRD)
  By manmax2009 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 27-03-2009, 02:01:08

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •