Results 1 to 5 of 5

Thread: Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  27-03-2009
  Posts
  280
  Uploads
  0

  Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

  Para nje viti e gjysem bleva Tv sony lcd te neptuni tani pas disa muajsh nga garancia 1 vjecare qe kisha me ka dale nje problem!!!! ME del nje vije vertikale e holle ne ekran kjo per mua eshte per tu habitur qe te ndodhi nga nje kompani e tille si SONY gje qe me ka bere te zhgenjehem shume nga Sony te cilen lashe samsungun qe ishte me lire dhe bleva sony me te shtrenjte si nje mark me e mire. Nejse kisha ca pyetje qe te me ndihmoje dikush qe ka informacione per TV.Vija qe me dele me zhduket pas nje fare kohe pataj pasi e mbyll tv dhe e rindez me del prap a mund te regullohet tv vet me kalimin e kohes? NQS jo a mund te regullohet te tekniku i TV? dhe a perben ndonje rezik kur ta regulloj tekniku dmth ngaqe eshte vije ne ekran dhe nuk eshte pune e lehte te cilen mund ta prishi apo ta leje me pasoje?SA kushton nje regullim i kesaj Vije?Dhe nga se mund te me jete shkaktuar ky difekt??( duke equr rastet e goditje sepse e di shume mire qe as e kam prekur fare)

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

  persh Sandri,
  tema jote nuk ka lidhje me satelitet ndaj kam frike se do te editohet ose mbyllet.

  Vetem nje pyetje kisha per ty: Ne shqiperi je? A te ikin dritat? dhe nese po c'ndodh me TV fiket? nqs nuk ke gjenerator, bateri ose dicka tjeter qe ta mbash tvlcd ne pune kur ikin dritat nje nga shkaqet e problemeve ne ekran shkeputja e energjise luan shume rol, kete e them pasi kam vete LCD LG dhe kam njolla ne ekran dhe jam i sigurte qe me eshte bere nga nderprerja energjise, njollat jane te pa dukshme shume, por jam i sigurte se dhe nja 10 here te me fiket tv kot problemi do zmadhohet, Nje keshille po u be tv lcd per teknik per mendimin tim mos harxho frymen/kohen/parate me te se do te dali me shtrenjte me teknikun se sa po te blesh nje te ri, nqs je brenda garancise sic thua, paketoje tv dhe coje ku e ke blere sa je ne kohe. Problemi jot eshte problem ekrani, por te filloje kaq shpejt eshte shume cudi, dikur marka sony grundig philips benin tv qe te shkonin 10 vjet e larte, kohet e sotme behen aq shume tv sa eshte harruar perkushtimi ndaj sigurise dhe performances, Mos blini tv te shtrenjte se do ju dali shtrenjte sidomos personave qe jane ne Shqiperi. Opinion im nuk eshte nje kendveshtrim profesional por thjesht amator, nqs ndonjeri ketu ka me shume njohuri uroj te te ndihmoje me ndonje informacion: por une jam i mendimit coje sa je ne kohe ne dyqan.

  Pershendetje,
  shpresoj te gjesh nje zgjdhje

 3. #3
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

  pershendetje.ku difekt quhe(difekt tek vertikali) KA 2 SHKAQE KUR KE VERTIKAL 1)NE TV E VJETER MUND TE NDERROHESH CHIPI(KUR KE VETEM NJE VIZE VERTIKALE) PER VERTIKALIN P.SH SHUM TV KAN ,LA86..,SONY TDA21...ETJER 2)QE BESO QE ESHTE 99.9%ESHTE DOBESIMI I KONDICIATOREVE (ME FAL N.Q.S.NUK E THASHE MIRE SEPSE NUK E DI NE SHQIP)I CILI SHERBEN PER TE CUAR TEK CHIPI
  NJE TENSION TE CAKTUAR I CILI USHQEN VERTIKALI TE TV,KJO GJE VERTETOHET TEK TI KUR TV ESHTE I FTOHTE TE NZJERR VERTIKALIN DHE KUR NXEHET IKEN SEPSE BRENDA ATO KANE SI TA THEM PARAFIN DHE KUR NXEHET BEN NJE FILTRIM ME TE MIRE DHE CON TENSIONIN E DUHUR .....SA PER SERVISIN KETO QE THEM NUK KUSHTOJNE GJE 1-2EURO POR TEKNIKU MERR ME SHUM SE 50EURO KETU........REZULTATIN NXIRRE VET.......

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

  flmn per pergjigjen profesionale tamo, uroj user Sandrit ti kete sherbyer si ndihme e vyer.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Ndihme per TV SONY BRAVIA LCD model KDL-46w40000

  çuna me vjen mire qe Sandri mori pergjigje, por perderisa ky forum eshte vetem per satelite duhet te respektohet rregullorja dhe tema duhet te ishte mbyllur me kohe nga staffi, pastaj eventualisht nese dikush donte te ndihmonte sandrin ta bente ne mp.


  po e mbyll un meqe sapo e pashe temen me vonese por te pakten te zbatojme rregulloren se pastaj do dale ndonje te thote se kishte nje tufe me karafila dhe se çduhet te beje qe mos ti thahen....


  tema mbyllet.

Similar Threads

 1. Sony Bravia first Freeview HD TV available Monday
  By sofien72tu in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 28-02-2010, 12:42:45
 2. Sony puts 3D into Bravia LCD’s
  By sofien72tu in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 09-09-2009, 23:37:00
 3. Question Problema SONY BRAVIA 32"
  By zhurrita in forum Spanish / Español
  Replies: 1
  Last Post: 23-11-2008, 03:30:24

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •