Page 1 of 11 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 102

Thread: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jepet e drejta per risharing!!!

 1. #1
  Senior Member posedon's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Posts
  171
  Uploads
  1

  Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jepet e drejta per risharing!!!

  Prej shume kohesh sic e dini egziston trick i nje n-line (256), e cila ben te mundur qe te duket karta qe marrim nga nje shoku yne si local tek peers qe jua shperndajme kete karte!.
  Dhe jo vetem kjo, por dhe n.q.s nuk na ka dhene te drejten per te rishperndare karten pas nesh, ne mund ta rishperndajme normalisht deri 8 hope bazuar tek cccam(3 hope normalisht).
  Si realizihet gjithe kjo? Do te na duhet OScam, dhe natyrisht Cccam! Atehere, CScam ka nje mundesi me ane te se ciles lexon c-line qe marrim nga nje server dhe ketu qendron sekreti: serveri na sheh si cccam client.
  Shume thjesht mund te shihni rregullimet qe duhen bere ne cfg e cccam-it dhe ne oscam:

  CCcam.cfg
  N: 127.0.0.1 (addres) 10000 (port) koKo2sdOL (usrname) 4JDF89d5 (passwrd) 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 256 (trick)


  OScam.server
  #[reader]
  recconecttimeout= 5
  label = XXXXX
  protocol = cccam
  device = your server ip, port (i cline qe marrim)
  account = username, password (i cline qe marrim)
  group = 1
  fallback=1
  caid = ΧΧΧΧ:ΧΧΧΧΧΧ
  cccversion = 2.1.2
  cccbuild = 3191
  cccmaxhop = 1

  OScam.conf
  [cccam]
  port = 12000
  version = 2.1.2
  build = 3194
  reshare = 2


  # protocols

  [newcamd]
  Key = 0102030405060708091011121314256
  Port = 10000@XXXX:XXXXXX

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by posedon View Post
  Prej shume kohesh sic e dini egziston trick i nje n-line (256), e cila ben te mundur qe te duket karta qe marrim nga nje shoku yne si local tek peers qe jua shperndajme kete karte!.
  Dhe jo vetem kjo, por dhe n.q.s nuk na ka dhene te drejten per te rishperndare karten pas nesh, ne mund ta rishperndajme normalisht deri 8 hope bazuar tek cccam(3 hope normalisht).
  Si realizihet gjithe kjo? Do te na duhet OScam, dhe natyrisht Cccam! Atehere, CScam ka nje mundesi me ane te se ciles lexon c-line qe marrim nga nje server dhe ketu qendron sekreti: serveri na sheh si cccam client.
  Shume thjesht mund te shihni rregullimet qe duhen bere ne cfg e cccam-it dhe ne oscam:

  CCcam.cfg
  N: 127.0.0.1 (addres) 10000 (port) koKo2sdOL (usrname) 4JDF89d5 (passwrd) 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 256 (trick)


  OScam.server
  #[reader]
  recconecttimeout= 5
  label = XXXXX
  protocol = cccam
  device = your server ip, port (i cline qe marrim)
  account = username, password (i cline qe marrim)
  group = 1
  fallback=1
  caid = ΧΧΧΧ:ΧΧΧΧΧΧ
  cccversion = 2.1.2
  cccbuild = 3191
  cccmaxhop = 1

  OScam.conf
  [cccam]
  port = 12000
  version = 2.1.2
  build = 3194
  reshare = 2


  # protocols

  [newcamd]
  Key = 0102030405060708091011121314256
  Port = 10000@XXXX:XXXXXX


  kjo menyre egziston ka kohe por nuk eshte e lehte ta vesh ne perdorim per dy arsye;


  1. serveri shikon harxhimin e tepert te ecm dhe ta shkeput linjen, ose te paralajmeron dhe nese vazhdon ta shkeput fare, dhe ti humbet leket nese e ke paguar, dhe ata qe marrin vesh nuk i duhet shume me te kontrolluar se çfare ben ti. kurse ata qe punojne me dm500 ndoshta mund tja hedhesh.
  2. per ta bere kete te duhet nje nline dhe asnje server serioz nuk jep nline por vetem cline, keshtu qe me duket jashte mase e veshtire per tu realizuar.

  gjithsesi ne internet gjenden akoma fyella te cilet nuk ja kane idene se çfare japin dhe me linjat e tyre abuzohet masivisht, por duhet ti gjesh dhe te kesh fat qe ata te te japin nje nline jo cline.

 3. #3

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by posedon View Post
  Prej shume kohesh sic e dini egziston trick i nje n-line (256), e cila ben te mundur qe te duket karta qe marrim nga nje shoku yne si local tek peers qe jua shperndajme kete karte!.
  Dhe jo vetem kjo, por dhe n.q.s nuk na ka dhene te drejten per te rishperndare karten pas nesh, ne mund ta rishperndajme normalisht deri 8 hope bazuar tek cccam(3 hope normalisht).
  Si realizihet gjithe kjo? Do te na duhet OScam, dhe natyrisht Cccam! Atehere, CScam ka nje mundesi me ane te se ciles lexon c-line qe marrim nga nje server dhe ketu qendron sekreti: serveri na sheh si cccam client.
  Shume thjesht mund te shihni rregullimet qe duhen bere ne cfg e cccam-it dhe ne oscam:

  CCcam.cfg
  N: 127.0.0.1 (addres) 10000 (port) koKo2sdOL (usrname) 4JDF89d5 (passwrd) 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 256 (trick)


  OScam.server
  #[reader]
  recconecttimeout= 5
  label = XXXXX
  protocol = cccam
  device = your server ip, port (i cline qe marrim)
  account = username, password (i cline qe marrim)
  group = 1
  fallback=1
  caid = ΧΧΧΧ:ΧΧΧΧΧΧ
  cccversion = 2.1.2
  cccbuild = 3191
  cccmaxhop = 1

  OScam.conf
  [cccam]
  port = 12000
  version = 2.1.2
  build = 3194
  reshare = 2


  # protocols

  [newcamd]
  Key = 0102030405060708091011121314256
  Port = 10000@XXXX:XXXXXX
  bone mir qe e shkrujte kete diskutim dhe nuk ma mori mendja qe nuk ekzistonte.kjo lloj hileje eshte zbuluar para nja 2 vjetesh dhe mund te behet dhe me kombinim newcs+cccam
  per paketat si digitalb dhe tring e sygjerueshme newcs+cccam kurse per sky italian ose tivusat keshillohet oscam+cccam

  Do te sygjeroja krijimin e nje seksioni vetem per shkembime nline ose dhenie falas te tyre.Nese une shperndaje 5 nline(tring) falas nga ana ime atehere keto 5 persona behen automatikisht me karte lokale dhe mund te postojne ne seksionet cccam exchange local dhe te gjejne servera per qejfin e tyre deri sa ti plasi dekoderi nga mbingarkesa :). Normalisht nuk besoje se kjo eshte e lejueshme nga forumi por ne seksionin tone shqiptar emrin e temes mund ta vendosim te tille :Vetem shkembime ose dhenie falas te kartave: kartave=nline
  Nese kjo gje mund te realizohet dhe nese nuk i preket $$$ ndonjerit atehere do uploadoja me gjithe qejf guida dhe tutoriale si dhe file newcs,oscam te bashkangjitur me konfigurimet perkatese.
  Nese dikush qe nuk ka ndonje abonim si puna e digitalb apo tring etj por qe e ka serverin e tij C:dikushi.org gati le te me shkruaje ne PM per nje nline ne menyre qe ta provoje personalisht se sa e leverdishme eshte nje gje e tille dhe kjo do te sherbente qe shumica e anetareve shqipetar ketu te ndertonin serverin e tyre te forte gje qe do ishte teper pozitive per te gjithe sepse mund te shkembejme mes nesh Cline goxha te ndertuar mire si dhe avantazhi me i madh qe ne mes shqiptareve te pakten ato qe jetojne nga greqia deri ne veri te kosoves do te ishte pingu teper i ulet.

 4. #4
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by the_shepherd View Post
  bone mir qe e shkrujte kete diskutim dhe nuk ma mori mendja qe nuk ekzistonte.kjo lloj hileje eshte zbuluar para nja 2 vjetesh dhe mund te behet dhe me kombinim newcs+cccam
  per paketat si digitalb dhe tring e sygjerueshme newcs+cccam kurse per sky italian ose tivusat keshillohet oscam+cccam

  Do te sygjeroja krijimin e nje seksioni vetem per shkembime nline ose dhenie falas te tyre.Nese une shperndaje 5 nline(tring) falas nga ana ime atehere keto 5 persona behen automatikisht me karte lokale dhe mund te postojne ne seksionet cccam exchange local dhe te gjejne servera per qejfin e tyre deri sa ti plasi dekoderi nga mbingarkesa :). Normalisht nuk besoje se kjo eshte e lejueshme nga forumi por ne seksionin tone shqiptar emrin e temes mund ta vendosim te tille :Vetem shkembime ose dhenie falas te kartave: kartave=nline
  Nese kjo gje mund te realizohet dhe nese nuk i preket $$$ ndonjerit atehere do uploadoja me gjithe qejf guida dhe tutoriale si dhe file newcs,oscam te bashkangjitur me konfigurimet perkatese.
  Nese dikush qe nuk ka ndonje abonim si puna e digitalb apo tring etj por qe e ka serverin e tij C:dikushi.org gati le te me shkruaje ne PM per nje nline ne menyre qe ta provoje personalisht se sa e leverdishme eshte nje gje e tille dhe kjo do te sherbente qe shumica e anetareve shqipetar ketu te ndertonin serverin e tyre te forte gje qe do ishte teper pozitive per te gjithe sepse mund te shkembejme mes nesh Cline goxha te ndertuar mire si dhe avantazhi me i madh qe ne mes shqiptareve te pakten ato qe jetojne nga greqia deri ne veri te kosoves do te ishte pingu teper i ulet.
  Meqe paske goxha info dhe tutoriale per kete fushe mendoj qe te jesh ti qe ta hapesh kete seksion pasi ne ketu jemi me shume per ceshtje pasioni e qefi dhe me shume per te mesuar dhe jo per perfitime. Kam pershtypjen se do jete shume e suksesshme si teme sepse dhe ne temen ekzistuese "shkembime ose lija falas" behen shume debate te tilla dhe nuk kane bereqet, pasi shumica e ka mendjen cfare te kapi ndonje cline qyl e jo te bej shkembime apo te mesoj 2 gjera me teper. Te pershendes dhe shpresoj ta hapesh sa me shpejt kete seksion.

 5. #5

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  kjo menyre egziston ka kohe por nuk eshte e lehte ta vesh ne perdorim per dy arsye;


  1. serveri shikon harxhimin e tepert te ecm dhe ta shkeput linjen, ose te paralajmeron dhe nese vazhdon ta shkeput fare, dhe ti humbet leket nese e ke paguar, dhe ata qe marrin vesh nuk i duhet shume me te kontrolluar se çfare ben ti. kurse ata qe punojne me dm500 ndoshta mund tja hedhesh.
  2. per ta bere kete te duhet nje nline dhe asnje server serioz nuk jep nline por vetem cline, keshtu qe me duket jashte mase e veshtire per tu realizuar.

  gjithsesi ne internet gjenden akoma fyella te cilet nuk ja kane idene se çfare japin dhe me linjat e tyre abuzohet masivisht, por duhet ti gjesh dhe te kesh fat qe ata te te japin nje nline jo cline.
  fikuuu nese e shperndajm vetem ne 1 dreambox a thua se mund qe te ritet shume ecm dhe nesqoftese shperdnaj vetem digitalb

 6. #6
  Senior Member posedon's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Posts
  171
  Uploads
  1

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  1. serveri shikon harxhimin e tepert te ecm dhe ta shkeput linjen, ose te paralajmeron dhe nese vazhdon ta shkeput fare, dhe ti humbet leket nese e ke paguar, dhe ata qe marrin vesh nuk i duhet shume me te kontrolluar se çfare ben ti. kurse ata qe punojne me dm500 ndoshta mund tja hedhesh.
  2. per ta bere kete te duhet nje nline dhe asnje server serioz nuk jep nline por vetem cline, keshtu qe me duket jashte mase e veshtire per tu realizuar.
  Degjo Fiku,
  Persa i perket mbingarkimit te serverit te jap te drejte, por do te shtoja qe nuk duhet te behesh i pangopur dhe ta rishperndash ne 100 te tjere, po vendos 5-6 je ne rregull, gjithashtu zoteruesi i serverit duhet te jete njohes shume i mire se perndryshe dhe 100 rishperndarje te besh nuk ka per te kuptuar gje.

  Kurse per te dyten mendoj se nuk e ke lexuar mire ate c'ka kam shkruar me siper, nuk duhet ekzistenca e nje n-line por e nje c-line!!!!!!!!! ketu eshte kripa e muhabetit!!!

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by problemi View Post
  fikuuu nese e shperndajm vetem ne 1 dreambox a thua se mund qe te ritet shume ecm dhe nesqoftese shperdnaj vetem digitalb
  jo aspak per aq sa po kerkon ti mund ta besh problemi eshte kur do te perfitosh shume atehere ai qe e "ha sa krahu" eshte vetem i zoti i kartes origjinale dhe e cila nxjerr "tym" nga ecm e teperta.

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by posedon View Post
  Degjo Fiku,
  Persa i perket mbingarkimit te serverit te jap te drejte, por do te shtoja qe nuk duhet te behesh i pangopur dhe ta rishperndash ne 100 te tjere, po vendos 5-6 je ne rregull, gjithashtu zoteruesi i serverit duhet te jete njohes shume i mire se perndryshe dhe 100 rishperndarje te besh nuk ka per te kuptuar gje.

  Kurse per te dyten mendoj se nuk e ke lexuar mire ate c'ka kam shkruar me siper, nuk duhet ekzistenca e nje n-line por e nje c-line!!!!!!!!! ketu eshte kripa e muhabetit!!!
  posedon po me habit, se un shqip di dhe e lexova ate qe ke shkruar ne shqip, biles ka shume kohe qe e kam lexuar dhe ne anglisht por kjo realizohet ashtu si thua ti ne cccam.cfg por duhet te kesh e riperseris nje Nline jo cline qe ta besh kte pune.
  ti vet e ke sjell shembullin
  CCcam.cfg
  N: 127.0.0.1 (addres) 10000 (port) koKo2sdOL (usrname) 4JDF89d5 (passwrd) 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 256 (trick)
  si te duket ty nje cline ajo ne shembull qe ti vet e ke sjelle? ajo eshte nje nline dhe nlinet nuk ti jep njeri sepse po ti dhane vet do te digjen dmth rrezikojne djegjen e çipit te kartes per te bere sevap.

  nese nuk beson atehere un te jap nje ide tjeter.

  kur te duash ti un te nis nje cline ty, ti futi marifetin dhe me jep mua nje cline rishperndarese te cilen un po e fus ne nje dekoder prove dhe te shofim si do te punoje , me ngecje pa ngecje mire keq etj etj nese do te punoje kuptohet.
  edhe nje pyetje ti e ke provuar kte qe ke shkruar? apo vetem sa ke bere perkthimin?

  ke te drejte un e kam shkruar dhe me siper qe nese nuk merr vesh mire nga serveri nuk ke per te kuptuar gje, ose nese e shikon por kjo per ty nuk perben problem atehere mbyll nje sy. por 5-6 ri shpendarje jane shume per mua, mendoj se 1-2 rishpendarje mund te jene te pranueshme. por siç e thashe me lart vetem me nline!

  persa i perket idese se hedhur te the shepherd dhe te missoervin, edhe une jam dakort qe nese do te shtjellohet me mire nje teme e tille, antaret do te mund te marrin vesh shume me mire dhe me qarte rreth ketyre gjerave.

 9. #9
  Senior Member posedon's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Posts
  171
  Uploads
  1

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  posedon po me habit, se un shqip di dhe e lexova ate qe ke shkruar ne shqip, biles ka shume kohe qe e kam lexuar dhe ne anglisht por kjo realizohet ashtu si thua ti ne cccam.cfg por duhet te kesh e riperseris nje Nline jo cline qe ta besh kte pune.
  ti vet e ke sjell shembullin
  Atehere qe te kuptohemi, ne cccam n-line sherben qe ta marrim karten nga oscam, pra oscam sherben si ure lidhese ndermjet serverit dhe cccam. Une e kam shtjelluar dhe me siper ku thekesoj:

  CScam ka nje mundesi me ane te se ciles lexon c-line qe marrim nga nje server dhe ketu qendron sekreti: serveri na sheh si cccam client.
  Pra, me pak fjale c-line qe marrim nga serveri e vendosim ne oscam.server dhe jo ne cccam.cfg, as kete nuk e paske lexuar...???


  OScam.server
  #[reader]
  recconecttimeout= 5
  label = XXXXX
  protocol = cccam
  device = your server ip, port (i cline qe marrim)
  account = username, password (i cline qe marrim)
  group = 1
  fallback=1
  caid = ΧΧΧΧ:ΧΧΧΧΧΧ
  cccversion = 2.1.2
  cccbuild = 3191
  cccmaxhop = 1
  Nejse, dhe dicka, kjo qe shkruaj ketu nuk eshte nje copy-paste e marre nga ndonje forum tjeter apo nuk di se c'fare, gjithcka e kam arritur pas shume e shume perpjekjesh dhe oreve te humbura...
  Une sigurisht qe e kam arritur, prandaj e hapa kete teme se po te ishte ndryshe nuk do ta kisha marre mundimin fare. Thjesht dua qe te ndihmoj pjestaret e forumit me ato c'ka di une....ashtu sic ben gjithkush nga ne.....ashtu sic ben dhe ti mo Fiku!!!

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Rishperndarja e nje c-line dhe n.q.s nuk ta jeprt e drejta per risharing!!!

  Quote Originally Posted by posedon View Post
  Atehere qe te kuptohemi, ne cccam n-line sherben qe ta marrim karten nga oscam, pra oscam sherben si ure lidhese ndermjet serverit dhe cccam. Une e kam shtjelluar dhe me siper ku thekesoj:  Pra, me pak fjale c-line qe marrim nga serveri e vendosim ne oscam.server dhe jo ne cccam, as kete nuk e paske lexuar...???
  Nejse, dhe dicka, kjo qe shkruaj ketu nuk eshte nje copy-paste e marre nga ndonje forum tjeter apo nuk di se c'fare, gjithcka e kam arritur pas shume e shume perpjekjesh dhe oreve te humbura...
  Une sigurisht qe e kam arritur, prandaj e hapa kete teme se po te ishte ndryshe nuk do ta kisha marre mundimin fare. Thjesht dua qe te ndihmoj pjestaret e forumit me ato c'ka di une....ashtu sic ben gjithkush nga ne.....ashtu sic ben dhe ti mo Fiku!!!
  mos te keqkuptohemi, se un spo te shkruaj kunder vetem sa qartesova disa gjera qe duhet pasur parasysh, dmth kjo realizohet dhe ka kohe, por ajo qe po theksoj un eshte pikerisht tek ecm dhe tek rishperndarja, sepse edhe duke pasur karten origjinale te sky it psh sa mezi po percillet vetem tek dora e pare pa ngecje, pale me te besh kto marifete as qe behet fjale te shikosh gje prandaj te thashe me lart qe per tu bere behet por duhet pare sa funksjonon, por sidoqofte jam mese dakort qe kjo teme te shtjellohet sa me mire dhe po te kete interes do kete dhe rezultate.

  ps; per nline-cline e keqkuptova un duke nenkuptuar nje gje tjeter.

Page 1 of 11 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. 2 server 5 local newcs n line= n line local skynet multishocie art+absat
  By faisal53 in forum CCcam Exchange: in NewCS
  Replies: 3
  Last Post: 12-01-2010, 18:53:57
 2. inter only if u have a green line or a strng blue line
  By evilwolfs in forum Mbox Exchange: Free
  Replies: 0
  Last Post: 11-01-2010, 21:41:00
 3. 7 local exchange n line and c line
  By liaqat999 in forum CCcam Exchange: in NewCS
  Replies: 0
  Last Post: 19-11-2009, 19:43:05
 4. Exchange CCcam line, I have 24/7 my C line open
  By maximov in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 01-09-2008, 12:03:15

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •