Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1000

Thread: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

 1. #1

  Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ


  me falni per temen:
  por a ka ndonjeri njohori se kush eshte LNB me e mire per te kapur sinjal te dobet(pra kanale qe ne satelite te ndyshem kane probleme ) :
  dua te di se cila LNB(db04,db05 etj) eshte me e mire nga eksperjenca e juaj

 2. #2
  Member
  Join Date
  19-06-2009
  Location
  tirana
  Posts
  33
  Uploads
  0

  Re: [ lnb ]me e mire

  per mendimin tim LNB me e mire eshte (LNB db01 ).

 3. #3

  Re: [ lnb ]me e mire

  Quote Originally Posted by ilir1 View Post
  per mendimin tim LNB me e mire eshte (LNB db01 ).

  ILIR faliminderit
  kete e ke te testuar
  tek cili sat apo cilat kanale PSH
  me fal qe po zgjatem por a ka mundesi te me tregosh me fakte
  sepse une po mundohem te kapi kanalet e reja tek nilesat 7w qe jane shume stresuse

 4. #4
  Member
  Join Date
  19-06-2009
  Location
  tirana
  Posts
  33
  Uploads
  0

  Re: [ lnb ]me e mire

  Qe te thashe per LNB (noise db0.1) e kam degjuar dhe lexuar nga disa materiale italiane qe flasin per satelitet dhe thone qe lnb me (noise db0.1) eshte me e mira.po dhe po te shohesh prodhimet e kokave te sateliteve kane filluar me lnb (noise db0.6) ,se a kam patur vete nje te tille dhe tani kane shkuar deri tek lnb (noise db0.1). kete di te them une dhe keshtu e mendoj se eshte.

 5. #5

  Thumbs up Re: [ lnb ]me e mire

  Quote Originally Posted by ilir1 View Post
  Qe te thashe per LNB (noise db0.1) e kam degjuar dhe lexuar nga disa materiale italiane qe flasin per satelitet dhe thone qe lnb me (noise db0.1) eshte me e mira.po dhe po te shohesh prodhimet e kokave te sateliteve kane filluar me lnb (noise db0.6) ,se a kam patur vete nje te tille dhe tani kane shkuar deri tek lnb (noise db0.1). kete di te them une dhe keshtu e mendoj se eshte.

  OK faliminderit

  pres info:
  edhe nga pjestare te tjere te forumit qe kane eksperjence ne kete pune

 6. #6
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: [ lnb ]me e mire

  po eshte e vertete lnb 0.1 db eshte me e mira.sa me e vogel te jete db(njesia matese e zhurmes) aq me e mire eshte lnb.mesa di une deri tani 0.1 eshte me e vogla.ekziston dhe lnb 0.1 db HD e cila supozohet te kete performance me te larte.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: [ lnb ]me e mire

  Edhe une keshtu kam degjuar sa me i vogel te jete decibell (njesi matese e zhurmes) aq me e ndjeshme eshte koka edhe ne dyqane qe kam pyetur keshtu me kane thene p.sh. 0.1 eshte me e ulta mesa duket per momentin qenka ajo qe thote ferrari 0.1 db HD. pse me e ulta eshte me e mira as une nuk e pergjigjen me vjen keq

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: [ lnb ]me e mire

  Mirembrema,  shume prodhues deklarojne figuren e zhurmes 0,1 kur ne realitet nuk jane.

  sa me e ulet te jete fig. e zhurmes aq me e mire eshte koka. por duhet te zgjedhim koka marke.

  nga markat me te mire absolutisht ne perdorim jo pse e them une por te gjithe specjalistet e satit eshte marka invacom 0.3 db sepse 0.1 akoma ska kjo marke por ama i ka 0.3 reale dhe me kte kap edhe ndonje sinjal te dobet ufosh lol.

  pra eshte marka e specjalizuar per trasponderat e pakapshem nga kokat e tjera.

  keni kujdes ne treg shiten shume invacom fallco.

 9. #9

  Thumbs up Re: [ lnb ]me e mire


  shume faliminderit te gjthve
  FIKU ,FERRARI: pra te gjithve
  pra lnb 0.1 eshte me e mira

 10. #10
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Post Re: [ lnb ]me e mire

  Sqarimi i dhene nga Fiku me i sakti.Sot gjen ne shitje lnb me 0.2db reali.Kam lexuar qe 0.1db eshte me shume reklame,se sa realitet teknologjik.

Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Question Mė duhet tė blej satelit dhe resever tė ri, ndihmė!
  By Leutrimi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 18
  Last Post: 13-01-2013, 01:27:16
 2. Question Kerkoj Sqarim ..
  By WarLock. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 24-03-2010, 18:22:38
 3. Shes AB IPBox 9000Hd me dy tuner
  By j.l.k. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 22-03-2010, 16:26:02
 4. Info Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb
  By Koreani in forum Albanian / Shqip
  Replies: 23
  Last Post: 28-11-2009, 01:22:30

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •