Page 32 of 100 FirstFirst ... 72227303132333437425782 ... LastLast
Results 311 to 320 of 1000

Thread: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

 1. #311
  Senior Member thedream's Avatar
  Join Date
  26-03-2010
  Posts
  354
  Uploads
  0

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by salacikalleshi View Post
  Dua te blej nje aparat sat. me ose pa linux (spiderbox,dreambox,azbox...),kush eshte me i miri ne perdorim,por edhe ne vartesi te cmimit, me HD.Pershendetje!!!
  per mendimin tim dm 800 eshte fantastik te tille e kam vete...................

 2. #312
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  354
  Uploads
  3

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by salacikalleshi View Post
  Dua te blej nje aparat sat. me ose pa linux (spiderbox,dreambox,azbox...),kush eshte me i miri ne perdorim,por edhe ne vartesi te cmimit, me HD.Pershendetje!!!
  Un per vete kam nje Spiderbox 9000HD dhe jam shume i knaqur me te. Lidhet me linja cccam dhe newcamd dhe shume i lehte per tu perdorur. Nuk te duhet shume dijeni per ta vene ne pune. Gjithashtu ka dhe opsionin server qe shume resivera linux akoma nuk e kane, shkurt muhabeti kam rene rehat me Spiderbox dhe serveri qe me ka ardhe nga Anglia bashke me resiverin mbaron ne fund te ketij viti.
  I pershendes gjithe shqiptaret ne kete forum.....

 3. #313
  Contributing Member endrithoxha's Avatar
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  314
  Uploads
  8

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  ka ndonej njeri per te shitur ndonje dreambox dm 500 ose ndonje dekoder qe te jete afersish si dreambox kush ka te me shkruaj ne pm time flm.

 4. #314

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  dua te blej ndo1 aparat dreambox, me ndihmon dikush me ndo1 cmim te arsyeshem? cfare cmimesh ka ne pergjithesi??

 5. #315
  Junior Member
  Join Date
  18-08-2009
  Location
  Dreamland
  Posts
  10
  Uploads
  0

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Konfiguroj rutera per lidhje te Dreambox me internet te IPKO-s ne Kosove. Per qdo informate me shkruani ne PM.

 6. #316
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by andiii_7 View Post
  dua te blej ndo1 aparat dreambox, me ndihmon dikush me ndo1 cmim te arsyeshem? cfare cmimesh ka ne pergjithesi??
  cmimet varjojne nga tipi i aparatit dhe nqs eshte orgjinal apo klon me te liret jane dreambox 500 diku reth 65 euro +transporti ke dhe dreambox 8000hd orgjinal te 754 euro

 7. #317
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by balili View Post
  cmimet varjojne nga tipi i aparatit dhe nqs eshte orgjinal apo klon me te liret jane dreambox 500 diku reth 65 euro +transporti ke dhe dreambox 8000hd orgjinal te 754 euro
  Balil ku eshte 754€? se aq i kam pa dhe une por kane dhe tvsh 20% siper qe shkon rreth 900 e ca euro.

  po ke nej adres ma o me MP te lutem.

 8. #318
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Balil ku eshte 754€? se aq i kam pa dhe une por kane dhe tvsh 20% siper qe shkon rreth 900 e ca euro.

  po ke nej adres ma o me MP te lutem.
  Fiku ke te drejte qe eshte pa iva 20% ose tvsh po meqe malli del nga italia mendoj se duhet te te kthehet mbrapsht tvsh ,une shume gjera QE KAM BLERE NE ITALI ME ANE TE NJE MODULI QE PLOTSOHET THE QUHET TRENTOTOQUARTER PASI MER VULEN NE PIKEN E DOGANES NE DALJE TE KUFIRIT KE TE DREJTE QE ME KETE FATURE TE VULOSUR NGA DOGANA PER 3 MUAJ MUND TE TERHEQESH LEKET E IVES,KJO PER ATA SHTETAS QE NUK JANE REZIDENT,PO TURISTE KJO PER ITALINE PER SHTETE TE TJERA NUK DI SI FUNKSIONON

 9. #319
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,601
  Uploads
  319

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by balili View Post
  cmimet varjojne nga tipi i aparatit dhe nqs eshte orgjinal apo klon me te liret jane dreambox 500 diku reth 65 euro +transporti ke dhe dreambox 8000hd orgjinal te 754 euro
  Ne Turqi 1100 euro me ulje :)

 10. #320

  Re: Tregu KERKOJ - SHES - BLEJ

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Balil ku eshte 754€? se aq i kam pa dhe une por kane dhe tvsh 20% siper qe shkon rreth 900 e ca euro.

  po ke nej adres ma o me MP te lutem.
  Po ky 8000 cfar ben me shume , ka cilesi figure, procesor me shpejte apo cfar apo nuk ka nevoje per server ?

Similar Threads

 1. Question M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!
  By Leutrimi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 18
  Last Post: 13-01-2013, 01:27:16
 2. Question Kerkoj Sqarim ..
  By WarLock. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 24-03-2010, 18:22:38
 3. Shes AB IPBox 9000Hd me dy tuner
  By j.l.k. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 22-03-2010, 16:26:02
 4. Info Shes Dreambox - Ndrroj me Kaon HD Digitalb
  By Koreani in forum Albanian / Shqip
  Replies: 23
  Last Post: 28-11-2009, 01:22:30

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •