Results 1 to 5 of 5

Thread: Ting ne Satelit

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  31-05-2007
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Ting ne Satelit

  Pershendetje,

  Kam nje aparat me modul conax te inkorporuar dhe dua te blej smart card te Tring dhe te abonohem ne Tring package.

  Kam provuar te skanoj frekuencen e publikuar 11283 nga tring tv por nuk me del asnje kanal as i kriptuar dhe as vizion plus FTA.

  Aparati qe kam eshte Opentel ODS3000 CIC modul conax te integruar dhe ka dy slote CI te lira.

  Ka mundesi dikush qe e njeh kete tip aparati te me ndihmoje se si te arrij ta zgjidh kete problem.
  Ndoshta eshte i nevojshem ndonje azhornim i softwerit ose ndonje gje tjeter ju lutem.

 2. #2
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: Ting ne Satelit

  sinjali i kesaj frekuence si eshte???

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  31-05-2007
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Ting ne Satelit

  Sinjali eshte ok rreth 80

 4. #4
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: Ting ne Satelit

  11283-H-27500 dhe 11285-H-27500.keto jan frekuencat e tring TV.shiko njeher a kane sinjal apo jo pastaj bej search.Po tv e paketes digitalb te dalin???

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  31-05-2007
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Ting ne Satelit

  Frekuencen 11283-H-27500 e kam skanuar me sinjal rreth vleres 70-80 quality rreth 70-80 ndersa kete frekuencen tjeter jo. Me pare kam qene i abonuar ne paketen digitalb dhe me dilnin kanalet tani dalin te kriptuara.

Similar Threads

 1. Info Transmetimet HD ne Satelit
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 25-09-2009, 12:59:03
 2. rai afrika, satelit tjeter?
  By tosjana in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 23-05-2009, 18:44:11
 3. New remote control for satelit resiver FTA S-100
  By Gogi1234 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 26-04-2009, 16:54:02
 4. Thor satelit TV
  By anesti01 in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 06-12-2008, 12:40:05
 5. Thor satelit urgente!!!
  By anesti01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 27-11-2008, 13:54:03

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •