Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1002

Thread: Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Vu+ Duo & solo & uno + ultimo - image, firm, soft, etj.

  Vu+ Duo linux enigma2 aparat fantastik.
  Me i miri aparat qe me ka rene ne dore.
  Kush ka ndermend ta bleje nuk do te pendohet.

 2. #2
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: Vu+ Duo

  ende eshte shtrejt ndoshta lirohet

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,293
  Uploads
  39

  Re: Vu+ Duo

  Quote Originally Posted by arber View Post
  Vu+ Duo linux enigma2 aparat fantastik.
  Me i miri aparat qe me ka rene ne dore.
  Kush ka ndermend ta bleje nuk do te pendohet.
  me i miri nga te tjeret cil te tjere? varet ça te ka rene ne dore ty.

  ti thuash fantastik kur nuk ka akoma suport si duhet ky aparat me duket e tepruar.

  si perfundim po i ben reklame kot.

  vetem ai aparat qe ka suport ka shpresa te garoje tek me te miret, perndryshe eshte kot. un mund te them nje liste te gjate me aparate linux enigma qe jane komplet kot ku sben dot asgje.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo

  Po une skam lene aparat pa testuar linux deri me sot. Deri te dm8000
  Ky eshte me i miri per mua.
  Dhe suport ka po aq sa ka dm8000
  Punon edhe me imaget e tij.
  Aktualisht e kam me dream eliten e fundit dhe fluturon si me qene enigma1

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  341
  Uploads
  3

  Re: Vu+ Duo

  Quote Originally Posted by arber View Post
  Po une skam lene aparat pa testuar linux deri me sot. Deri te dm8000
  Ky eshte me i miri per mua.
  Dhe suport ka po aq sa ka dm8000
  Punon edhe me imaget e tij.
  Aktualisht e kam me dream eliten e fundit dhe fluturon si me qene enigma1
  Por pak i shtrenjte me sa di un apo jo...

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo

  Po eshte i shtrnjte per momentin shkon te 450 - 470 eu.
  Besoj do jete me komod Vu+ solo qe sot po shitet me 350 eu.
  Gjithsesi kur mendon qe dm8000 shkon te 900 eu me gjysmen ke mare si dm8000 bile mua me duket shume me shpejte ne zapping se ka ram e precesor me te madh se 8000.

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,293
  Uploads
  39

  Re: Vu+ Duo

  Quote Originally Posted by arber View Post
  Po eshte i shtrnjte per momentin shkon te 450 - 470 eu.
  Besoj do jete me komod Vu+ solo qe sot po shitet me 350 eu.
  Gjithsesi kur mendon qe dm8000 shkon te 900 eu me gjysmen ke mare si dm8000 bile mua me duket shume me shpejte ne zapping se ka ram e precesor me te madh se 8000.
  po eshte e vertete per çmim eshte sa gjysma e dm8000, por un se kisha fjalen tek çmimi por tek suporti dhe nuk po flas per te punuar ne enigma 2 se dihet qe punon se per e2 ka lindur por suport se sa do vazhdoje te punoje ne te ardhmen pra a do mbahet me suport apo jo.
  sepse mesa di une dreammultimedia nuk po flen gjume eshte duke punuar te sulmoje ose ti beje jeten e veshtire kloneve, dhe dihet qe vu+duo eshte nje "klon" i dm8000 mirepo nese nuk shiten shume vu+duo dmth qe suporti do vdese. kete se them une por ligji i vjeter i tregtise, "ku ka kerkese ka dhe oferte" prandaj kur un dua te bej 470 euro shpenzim do mendohem 7 here para se te marr nje v+duo sepse mos perfundoje si e dine te gjithe qboxHD qe edhe pse vazhdon te kete rregullisht suport nga duolabsi prap ka limitet e veta, edhe pse si hardware nuk ka krahasim me rivalin e tij dm800 eshte shume me superior, por çe do ska suport siç ka dm800.

  keto mos i merni per rregulla fikse jane vetem mendimet e mia, mund te jene dhe te gabuara.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo

  Nejse gjithsesi mu me duket se e kalu klasen vu+
  Keq e ma keq edhe po se suportuan i punon rehat multibooti me img e dm8000 dhe keshtu nuk ngelesh thate asnjehere.
  Mos ta kujtoje kerrkush se po i bej reklame po jam vertet i habitur me cilesite e ketij boxi.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  341
  Uploads
  3

  Re: Vu+ Duo

  Momentalisht kam rene rehat me nje Spiderbox Hd dhe me sa duket eshte prodhu qe ti pershtatet Cdo Cccami pra edhe nese dalin versione te reja...

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2005
  Location
  Florence Italy
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Vu+ Duo

  Mire e ke dhe spiderin plot gjera ka dhe ai dhe mos ki merak se dita dites eshte me stabel ne cs.
  Kur kam blere dm5620 para shume vjetesh e kam mbajt rreth nje vit si kotec pulash pastaj dolen cs etj etj, spideri se paku nga dita qe eshte hedh ne treg deri sot mire fare eshte.

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By missoervin in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 08-08-2014, 20:59:27
 2. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •